Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellszívó: bérlés vagy saját?...

Mellszívó: bérlés vagy saját? Melyik?

Figyelt kérdés

Második gyerekem születik heteken belül. Az elsőt szájhipotonia, kisebesedett bimbó és tejfehérje érzékenység miatt végül nem szoptattam végig. Most anyatejjel szeretném etetni a kisebbiket is lehetőleg minimum fél évig, de több ok miatt hosszabb távon a fejés tűnik ideálisnak. Mivel a kézi fejéssel van tapasztalatom, alapvetően ment, de eléggé időrabló és kézgyilkos volt, most elektromos mellszívóval szeretnék próbálkozni.


De semmi tapasztalatom ezen a téren. Kommersz egyszerűbb elég vagy kórházi? Melyik márka? Az elvárás az lenne, hogy a teljes szükségletet tudjam fedezni, némi tartalékkal, de ne is az egész napom a fejésről szóljon, hiszen ott a nagyobb gyerek is.


Főleg azok véleménye érdekelne, akik sikeresen tudtak fejni és 100%-osan anyatejjel táplálni. A külföldi oldalak mérsékelten hasznosak, itthon meg nincs ennek igazán hagyománya.


Köszi előre is!



#Kizárólagos fejés
2023. máj. 5. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia én használtan vettem/vennék!
2023. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez az egyik dolog amit nem vennék használtan.

Emagon pl Bebumi 2 fejes elektromos mellszivó már 20ezer forint körül kapható. Nekem jobb volt mint az Avent.

2023. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Én szoptattam,így csak félig segítség amit írok,de szerintem ha eleve arra készülsz,hogy fejni fogsz,és nem csak arra a pár alkalomra kell,amikor az elején túl sok a tej és még a szoptatás mellett is kell fejni, akkor én nem vennék használtat.Eleve nem tudom,hogy volt előttem tisztántartva,és ez engem feszélyezne.Bérlés meg nem éri meg,mert pár hónap alatt kifizeted az árát,és nem lesz a tiéd,plusz ugyanaz,mint a használtnál,hogy ki tudja kinél volt.Persze a te döntésed.
2023. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én ugyan kézit használtam,de márkára Avent.Volt Tommy teepee is,de az nem volt olyan jó.Többet nem próbaltam.
2023. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nagyon nagyon ritka az, aki fejéssel tud legalább fél évig 100% anyatejjel táplálni. Egy gép sem ad olyan ingert, mint a baba. Én iszonyatosan sokat fejtem, a 4. hónap közepe felé már mégsem jött le egy ml sem, amikor a babám azért még zömében jól lakott szopizásnál.

Nekem sosem volt elég tejem, így szaporító fejtem, amit lefejtem, azt pedig odaadtam a babámnak este, amikor már érezhetően nem lakott jól.

Lapos mellbimbó, kevés tej, szintén gyenge szájkörüli izmok, borzalmas fájdalmak mellett én végül azt mondanám el kell felejteni a bolti mellszívót. Nekem is van. Annak jó, akinek alkalomszerűen kell. Aki rendszeresen vele él, annak szerencse kérdése.

A kórházi béreltnél lehet tölcsérméretet választani és dupla fejjel kérni, így gyorsabb és gyengédebb. Hosszútávon drágább, de én nem bántam meg, hogy végül inkább béreltünk egyet két hónapra. Nagyon megkönnyítette az életemet és a bimbóimmal is kegyesebb volt.

2023. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5# vagyok. A béreltnél a tejjel érintkező részeket meg kell venni új, steril csomagban és nem veszik vissza, tehát itt tárgytalan, hogy "hogy volt tisztítva". Az tény, hogy árban nem a legkedvezőbb megoldás, de én, mint aki napi többször fejt és nagyon problémás voltam minden szempontból, a második gyereknél még haza sem érünk, már ott lesz a bérelt.
2023. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Kizárólag fejéssel nagyon kevés esély van rá, hogy 100% anyatejes baba legyen. A baba egész más ingert ad a mellnek és magának állítja be a mennyiséget. Erre egy mellszívó egyikre sem képes.
2023. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenlőre nem vennék.

Én is azt hittem, mivel kicsi a bimbóm, nem fog menni. Nem is ment. De egy bimbókiemelő eleg volt és azt is el tudtuk hagyni 3 hónap után.

En próbalkoznék a rendes szoptatással. Es ha az valóban nem megy, na utána gondolkodnék ezen

2023. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a javaslatokat és véleményeket!


Igen, nekem is ezek a dilemmáim amiket felhoztatok.


A vásárlás felé húz a sterilitás és a "saját" érzés, de azért ezek nem olcsó eszközök hogy mellé nyúljak velük és egymás után vegyem meg adjam el őket ráfizetéssel. A bérlés azért merült fel, mert hosszabb távon gondolom strapabíróbbak a házival szemben. A kézi mellszívómat (avent) pont pár napja szedtem elő, és eléggé meglepett, hogy három hónap használat mellett mennyire lestrapáltam anno...


A használt elektromos sem rossz ötlet, most nézelődtem is. Itt kicsit elriaszt engem is bizonytalan higiénia, igaz lehet venni hozzá alkatrészt, de akkor úgy látom anyagilag ugyanott vagyok mintha megvenném újonnan.


A szoptatás témához: elkezdek szoptatni mindenképp, de már most látszik hogy lesz jó pár alkalom, amikor pár órát távol kell lennem a picitől, és korán megyek vissza dolgozni, így mindenképpen lefejt tejre vagy tápszerre lesz szükség, ezért gondoltam erre a megoldásra, hogy legyen tartalék. Tudom hogy ez egy rögös út, de előzőleg a szoptatási nehézség váratlanul ért, és részben ennek tudom be hogy végül két szék közül a pad alá estem. Most szeretnék B tervvel készülni, hogy ne a kapkodás meg kétségbeesés közepén kelljen megoldást keresni.

2023. máj. 5. 14:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a használtnál a higiénia miatt ne aggódj. Kifőzöd az első használat előtt, és probléma megoldva. Én anyatejet adtam le több mint egy évig, és az anyatejgyűjtő is a kifőzést javasolja mint legbiztosabb otthoni fertőtlenítő módszert.
2023. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!