Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés szoptatni fizikai...

Milyen érzés szoptatni fizikailag és lelkileg?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 22:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Lelkileg jó. Fizikailag nem mindig.
2023. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Az eleje iszonyat fájdalom, sírás minden mellre tétel, éjszakákon át láz izzadság, ha már a szoptatás jön sírva fakadsz, mert tudod mennyire fog fájni

De ahogy látod a tejkómát a gyermeked arcán az mindent megér és idővel a láz elmúlik, a fájdalom is és minden percét imádni fogod

2023. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg nagyon jó. Fizikailag fájdalmas.

Én 2 évig szoptattam igény szerint. Nagyon jó volt, kézenfekvő, egyszerű, gyors. De sokszor szinte sírtam a fájdalmas tejleadó reflexemtöl. Engem az kínzott.

A mellbimbóval szerencsére 2 év alatt semmi gond nem volt. Se kisebesedés,se berepedés,semmi.


Rengeteg tejem volt...elválasztás után még 3 évig volt benne tej. Iszonyatosan túlteljesített a testem. 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem...


Belemagyarázhatok mimden félét, de büszke voltam a testemre,hogy ezt lehetővé tette.


Nagyon megkönnyítette egy beteg gyermek táplálását,aki legalább annyit volt kórházban, mint otthon, 3 éves koráig.


Szoptattam én mindenhol,persze a jó ízlés határain belül. Hihetetlenül egyszerű volt...Nem kellett ismeretlen kórházakban a tápszerrel vesződnöm.

2023. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Rising Phoenix ***** válasza:
45%
Egészen addig rohadtul tud fájni, amíg meg nem látod a baba arcát. Az mindent megér.
2023. máj. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Föleg az elején tud fájdalmas lenni: jönnek a méhösszehúzó görcsök, és a babànak is bele kell jönni a szopásba meg az anyukának is.

Az én babám már első nap mindkét mellbimbóm véresre szopta, ami biztos az én bénaságom is volt, de aztán ahogy gyógyult, úgy lettünk egyre ügyesebbek és rutinosabbak is. Az is nagy könnyebbség, hogy nem kell a tápszerrel bajlódni, az máshogy kényelmetlen.

De lelkileg csodás érzés :)

Legszívesebben minden szoptatást videóra vettem volna, annyira tündéri tudott lenni olyankor a babám :)

Hihetetlen érzés, hogy bármi baja van, ezzel meg tudod nyugtatni, ezt semmivel sem lehet helyettesíteni.

2023. máj. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Nekem pont fizikailag teljesen oké volt, de lelkileg viselt meg, főleg az elején. Szerintem ez teljesen egyéni ki hogyan éli meg, és neki éppen mi lesz a nehéz benne.
2023. máj. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes, és lelkileg sem tudtam sosem megbarátkozni vele. Sosem éreztem ezt a lila ködöt amit itt leírnak, engem taszított ez az egész mindig.

Így csak 4 hónapig szoptattam mindkét csajszimat.

2023. máj. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag is és lelkileg is szörnyű volt nekem.
2023. máj. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
33%
En nagyon szeretem és a kisfiam is. Lelkileg egy olyan kapocs ami semmihez sem fogható, fantasztikus érzés. Fizikailag volt mikor fájt a mellbimbóm, de nem tekintettem rá tragediakent, csak természetes velejarokent. Bejentem lanolinos krémmel es másnapra helyre jött mindig. Addig fájt a legeleje, de kibirhato. 3,5 éve szopik, igaz már csak este 5 percet kb.
2023. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan csak pár hónapig tudtam szoptatni, de lelkileg én semmit nem éreztem. Csak tettem, amit kellett. De az is lehet, hogy azért, mert rengeteget szenvedtünk, kevés volt a tejem, pótolni is kellett, így inkább csak gyötrődésnek éltem meg.
2023. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!