Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kislányomat megfenyegette az...

Kislányomat megfenyegette az osztálytársa, hogy fizikailag bántalmazni fogja, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A tanárnak szólt, de nem különösebben foglalkozott vele. A kislány anyját nem ismerem, apuka jár a gyerekért, aki egy vadbarom, így zsákutcának gondolnám a vele való beszélgetést. Igazából a problémám pont ez. Hiába beszélne a tanár a gyerekkel,vagy akár én is, ha olyan közegben él, ahol az agresszió és mások megalázása teljesen elfogadott, esetleg támogatandó viselkedés. Féltem a gyerekem, főleg mivel nem is mindig mondja el, ha történik vele valami (autista), de belül szorong. Az sem megoldás, hogy védje meg magát, mert fizikailag is gyengécske és olyan természetű, aki légynek sem tudna ártani.

Szívem szerint másik iskolába vinném, de sajnos annyi a pszichopata szülő által nevelt kretén gyerek, hogy félek, máshol sem lenne jobb. Közben nap mint nap olvasni gyerekekről, akik öngyilkosok lesznek vagy bekattannak az idióta iskolatársaik folyamatos bántalmazása miatt.

Egyszerűen még nem tudok túllépni a döbbeneten, hogy 8 éves gyerekben ennyi agresszió lehet.


2023. máj. 11. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Szépen bemész, megfogod a hülyegyereket, félrehívod egy helyre, ahol nem látja senki. Ott felnyomod a falra és közlöd vele, hogy még egy ilyen, és kivered a szart is belőle. Más nem vezet eredményre, és valószínűleg többször is ismételni kell majd.
2023. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A probléma ott kezdődik, hogy szülő az iskolába nem mehet be.
2023. máj. 11. 11:34
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Pedig az osztályfőnökkel kellebe elsősorban beszélni, hogy tudjon arról mi zajlik az osztályában-ha nem tud róla tenni sem tud ellene (tapasztalatból mondom, mivel édesanyám 40 évig tanított általánosban ő is mindig ezt hangsúlyozta, hogy tudjon az ilyenekről, mert az a legrosszabb, mikor megtörtént a baj ő meg ott áll értetlenül).

Ezután el fog beszélgetni a gyerekkel, ahol ha olyan súlyos a helyzet beajánlják iskola pszichológushoz. Azaz a bántalmazó gyerek okkal bántalmazó, ez ellen kell tenni valahogy.

2023. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Te szólj a tanárnak minél előbb. Kedvesen, de annál határozottabban. Oda fognak rájuk figyelni.
2023. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Pedig a fenyegetőző gyerekkel valahogy beszélned kellene. Próbálj időpontot kérni az osztályfőnökhöz és az igazgatóhoz is. Ha nem veszik komolyan, dobd be, hogy bevonod a médiát, vagy azt a szöveget, hogyha kell, az Atyaúristenig elmész. Ezt komolyabban szokták venni. A beszélgetés után pedig várd meg, még kicsöngetnek feltűnésmentesen, és menj oda beszélni a gyerekkel.


Az rnyémet az oviban bántotta egy nagyobb gyerek (vegyes csoport), én az ovónők engedélyével beszélhettem vele (elvileg nem engedhetnének ilyet, de annyira rossz volt a gyerekkel a helyzet, ők meg tehetetlenek, hogy mégis engedték). Miután elbeszélgettem vele, nem bántotta többet a gyerekem. Előtte már hónapok óta mehetett pedig a dolog, csak ennyi idő volt, amég kiderült, addig tussolgatták ://


Én kétszer beszéltem amúgy a gyerekkel egy napon belül. Mikor megtudtam, majd felrobbantam, idegesen mentem oda, és fenyegetőzve. Utána délután bocsánatot kértem tőle a hangnemért, amin rendesen meglepődött, nem ehhez volt szerintem szokva, és elmagyaráztam neki röviden, hogy fontos a gyerekem biztonsága, és borzasztó rossz érzés, ha nem érzem őt biztonságban, nem akarom, hogy bántsa. Nem tdom, melyik hatott, de onnantól nem pofonokat, meg fellökést kapott tőle a gyerekem, hanem kedves rajzokat.

2023. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj a tanárral, ha semmi változás/reakció akkor az igazgatóval. Ha ő sem akkor emlísd meg, hogy oké, mész a tankerülethez, mert nem normális, hogy az iskolában tetlegességgel fenyegetik a gyerekek egymást és senki sem lép. Hidd el, nem hiányzik a nyakukba egy ellenőrzés. Plusz az iskolában kell lennie gyermekvédelmi felelősnek, ez lehet tanár, szociális munkás stb. Neki is jelezheted, hogy ez van. A te gyereked emiatt szorong (ami érthető) és a fenyegetőző gyerekkel is foglalkozzanak, mert vele is valami baj lehet, amit így vezet le.
2023. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne csak az osztályfőnökkel, főleg, hogy szólt a tanárnak, de az nem csinált semmit, rögtön menj az igazgatóhoz. Valószínüleg nem ez az első eset, csak az első, amitől tudsz.
2023. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy olvasom nem beszélt még a tanárral, csak elvetette annak lehetőségét, hogy beszéljen. Amúgy ezt az "úgy sem csinálna semmit" dolgot honnan veszitek emberek?
2023. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Hasonlón mentünk keresztül mi is. A fiam sokáig el sem merte mondani. Észrevettük, hogy nem akar iskolába menni, de betudtuk annak, hogy rossz tanuló és fél a kudarctól. Az sem volt gyanús, hogy eltűnnek a dolgai (radír, ceruza-fogyóeszköz, pulcsi, tornacipő-szétszórt, elhagyja stb). Volt amikor a beküldött osztálypénzt "hagyta el". Csak akkor lett gyanús, amikor egyik órán bepisilt (ekkor volt harmadikos) és akkor bevallotta, hogy a másik gyerek megfenyegette, hogy ha meglátja a mosdóban, akkor belenyomja a fejét és véresre veri. Kiderült, hogy a holmiját is ez a gyerek lopkodta el. (Utóbb a szülők ezt nem minősítették lopásnak, hiszen az én fiam adta neki, nyilván fenyegetés hatására). Az időnként megjelenő zúzódásokat sem tornaórán szerezte.

Beszéltünk a szülőkkel.

Beszéltünk a tanárral-beszélt a szülőkkel.

Beszéltünk az igazgatóval-beszélt a tanárral, aki újfent beszélt a szülőkkel.

Konkréten minden járható út odavezetett, hogy oldja meg a problémás gyerek szülője, aki nem volt partner ebben.

Mi iskolát váltottunk, itt nincs gond, de a gyerekem így is pszichológushoz jár. Ennek már lassan másfél éve pedig.

Végigjárhatod ezt az utat te is, vagy mint az első írta, intézed magad az agresszorral,vagy iskolát váltotok ti is.

2023. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
8-as, írta, hogy a gyerek szólt a tanárnak, de az nem foglalkozott vele különösebben. Minek húzni akkor ezzel az időt? Itt amúgyis minél előbb lépni kellene.
2023. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!