Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért veszik zokon szülés...

Miért veszik zokon szülés után a nők, ha megkérdezik tőle, hogy szopik e a gyerek?

Figyelt kérdés
Ez valami intim dolog, hogy hogyan táplálkozik a gyerek? Vagy fájópont vagy micsoda? Miért kell ezt a kérdést személyes sértésnek venni? Vagy ez is csak egy hiszti, mint a tehesség alatt (végig)? Nagyon kíváncsi vagyok rá, légyszi magyarázzátok már el! Aki akar, az felőlem személyeskedhet, kötekedhet is, beszólhat is, csak szeretnék már választ kapni a kérdésemre végre. Köszönöm!
2023. jún. 17. 13:03
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
93%

Én azt nem értem miért kell ezt kérdezgetni? Tényleg ez a legfontosabb? Ha nem szopizik, akkor tápszert kap, na bumm.

Én délután fél 5-kor szültem, már este 7-kor az összes női rokonom azzal nyaggatott, hogy van-e már tejem, de azt azért hozzá tették, hogy ne idegesitsem magam, ne aggodjak. Borzasztó zavaró és frusztráló.

2023. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
95%
Mert ez maganugy.senkinek semmi koze hozza.
2023. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annak, aki nem tud szoptatni vagy hozzá kell táplálni, annak egy fájó pont. Nekem is az volt, amíg felesben tápláltam, és kínlódtunk a mellből szoptatással. Erre (hogy vegyesen táplálom), persze a szomszéd nénike, aki megkérdezett, megjegyezte, hogy az ő unokája bezzeg két éves koráig szoptatta a babáját, meg hogy a dédunoka nem is lett volna hajlandó cumisüvegből enni.

(Ja, hát akkor nyilván éhenhalt volna a baba, ha a kedves unokának elmegy a teje.🤷‍♀️)

2023. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

Mert érzékeny téma.

Azt miért nem kérdezed meg, hogy "na ömlik még belőled a bűzös lochia?"?

Pont annyira intim a szoptatás is.

A "jól vagytok, minden rendben?" - pont elég érdeklődésnek.

Ha akar maga felhozza majd a témát

2023. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
94%

Amikor szultem a lanyom iskolajabol a takaritono(egyutt jarnak a lanyaink iskolaba.kis falusi iskola,)megkerdezte szules után fél napoal,hogy van-e tejem .valaszoltam,hogy meg nincs.

Masnap mar az egesz tanari kar,plusz a szulok is tudtak,hogy nem tudok meg szoptatni...(egyebkent a harmadik napon indult el a tejem normalisan)

Rohadtul nem illik ezt kerdezgetni,fole ugy,hogy meg ki is beszelik masoknak

2023. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
96%
Engem annyira nem érdekel,de fura mikor egy férfi meg kérdezi hogy szopik e ...Amugy ahogy az első írta,ha nem akkor sincs semmi.Nem is értem minek kérdezik,mert további kérdés ehhez nem fűződik..Igazából ez csak a kötelező megszokott kérdések eggyike..
2023. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
94%
Nekem elég szar volt. Szülés után az aranyórára nálam volt a baba, de semmi szopóreflex nem volt, nem kereste a cicit, semmi, majd inkubátorba rakták és egyből adtak neki tápszert a megkérdezésem nélkül. Utána a kórházban töltött 3 nap alatt végig tápszerezni kellett és mérték a vércukrát. Semmit nem csinált a mellen, véletlenül se kapott rá, és még egy szoptatási tanácsadó se volt. Persze nem aggódtam, úgy voltam vele hogy majd belejön. Nagyon nehezen kimasszíroztan az előtejet, próbáltam belerakni a szájába de szinte kiköpte, nem nyelte le, majd ez így ment hetekig. Ha meglátta a mellem már visított. És aztán hónapokig ment a fejés, de a tejem nem indult be. A gyerek elutasította a mellemet. Na és akkor ilyenkor jön a szopik? Válasz, nem. És nem megyek bele ebbe az elképesztő kalamajkába, amit hosszasan tudnék írni de inkább nem teszem, és a végén mindneki azt hiszi azért nem szoptattam mert féltettem a mellem. Közben meg hetekig csak sírtam emiatt, és mégis azt gondják sokan hogy nem küzdöttem eléggé, meg hogy a tápszerrel beteges lesz, meg ilyenek. Ezt ám nagyon rossz hallgatni mikor úgy érzed mindent megtettél, de nem sikerült.
2023. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
94%
Mert ha valaki nem tud szoptatni, az egy olyan kudarcélményt is adhat, mint amikor a férfinak nem áll fel. Minden nemnek fontos biológiai szempont, hogy teljesítse ősi fizikai feladatát. Mert ez van belénk kódolva.
2023. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 Derjaderja ***** válasza:
89%
Szerintem csak simán intim is. Az összes többi állítás (érzékeny téma stb) is igaz, de még ha minden jól megy és bőven van tej, az se tartozik a hentesnél sorban állókra, a nagypapára, kollégára, szomszédba stb.
2023. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Mert intim


Van akit alapból zavar a mellével kapcsolatos dolog.


Nem egy idilli habos babosbak éli meg.

Averziója van, amit szégyell.


Ha nem megy, akkor kudarcnak éli meg, ha nem akarja, akkor is megkövezik miatta kb..


Ha meg annyira lazán kezeli azzal, akivel olyan viszonyban van, úgyis szóra kerül..


Szóval abszolút felesleges kérdés.

2023. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!