Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem vagyunk össze házasodva...

Ha nem vagyunk össze házasodva, és csináltatnánk az apai elismerőt, akkor megkérdezik hogy a gyerek az apa vagy esetleg mindkettőnk vezeték nevét viselje?

Figyelt kérdés
Én szeretném ha mindkettőnk vezeték nevét viselné. Házasság kötéskor tudom hogy lehetséges, de ilyenkor? Ha csak apai elismerő van? Ja, és ti mikor csináltattátok? Kb hány hetesen?
2009. ápr. 14. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felteszik a kérdést hogy mi legyen a gyermek neve és azt Ti szülők mondjátok meg!


Jópofa volt a mi esetünk mert amikor kérdezte a hölgy hogy akkor mi legyen a gyermek neve (vezetéknévre gondolván) a párom rámnézett édesen és habozva így szólt: "Hááát, még nem döntöttük el hogy Viola vagy Boglárka..." :)

Persze mindannyian kacagtunk, még a gyámügyes hölgy is. :)

Szóval VEZETÉKNEVET a szülő mondja meg.

2009. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok megint:

6. hónapban már érdemes elintézni, túl későre azért ne halogassátok.

A kiskönyvnek meg kll lennie már tehát 12. hét előtt semmiképp nem mehettek.

2009. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szió! Köszike, akkor lehetséges... :) Nem tudom hány hónapos vagyok, bár mindig azt kérdezik, de olyan 4 szerintem... 16 hetes... ezzel sose voltam tisztában. :) nem is most akartam, de szeretnék majd felkészülni rá. Köszike mégegyszer
2009. ápr. 14. 13:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia lehetséges, hogy mindkettőtök nevét viseje.

Mi most csináltattunk apai elismerőt, 3 részből áll:

1. Apa elismeri, hogy a gyermek az övé

2. Anya hozzájárul az apa elismeréséhez, és kjijelenti, h apasági per nincs folyamatban senki más ellen

3. A szülők nyilatkoznak, hogy mi lesz a gyermek családi neve. Minket is megkérdeztek, hogy mi lesz a vezetéknév?


Ez Bp. 18. ker, de nem hiszem, hogy a papír nagyon eltér máshol, hiszen törvény szerint kell eljárniuk... gondolom...


Én 31 hetes vagyok, egy hónapja csináltattuk meg. Kellett igazolás a dokitól, hogy mikor fogant és mikor fog megszületni (ezt beleírták a nyilatkozatba), a kiskönyv kellett, meg nekem igazolás, hogy nem vagyko házas. Meg a személyi irataink, ezzell kellett bemennünk az Önkorm. gyámhivatali részébe.


Azért érdeklődj utána, mert ahány önkorm, annyi szokás, legalábbis az itt olvasottak szerint.

Minden jót nektek!

2009. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyit tennék hozzá az előző válaszokhoz, hogy nekem kellett egy igazolást kérnem arról, hogy hajadon vagyok, és a nőgyógyásztól egy papírt, hogy mire vagyok kiírva.

2009. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És hogy hajadon vagyok, azt ki tudja igazolni??
2009. ápr. 15. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!