Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az első gyerek után megyek...

Ha az első gyerek után megyek vissza dolgozni és megkérdezik, hogy mikor lesz kistesó, mit kell válaszolni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán köteles vagyok válaszolni? Ha nem, milyen indokkal mondhatom utasíthatom el a választ? Gondolom hazudni nem érdemes.


(Tudom, hogy nem feltétlenül ez a jó kategória, de a "Karrier" résznél nem kaptam választ)


2012. febr. 28. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb válasz az, hogy "nem tervezünk több gyereket"!


Aztán később ha mégis lesz azt kell mondani, becsúszott, de megtartjuk, bár senkinek semmi köze hozzá!!!

2012. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem kérdezhetik meg hivatlaosan, de simán kérdezösködhet valaki.


én annyit mondanék, hogy nem is tudjuk akarunk-e másodikat, vagy ha akarunk majd egyáltalán össze jön-e.


ne mondj olyat hogy a ekkor vagy akkor. hárítsd el. de hivatlaosan nem kérdezhetik meg.

2012. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kolléganőmnek 3 hónappal idősebb, tőle is megkérdezték. Náluk már második gyerek és ő elmúlt negyven, így elhitték, hogy nem terveznek többet.
2012. febr. 28. 15:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
MOndd azt, hogy még nem került szóba a kistesó kérdés.
2012. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A munka törvénykönyve alapján nem kérdezhetnek ilyet, tehát nem számít etikátlannak, ha nem vagy őszinte. Viszont ha hosszú távon is ott akarsz dolgozni, akkor ne hazudj feltétlenül a szemükbe. Elég lesz, ha akkor megtudják, ha már terhes vagy. Mondd azt, hogy még nem tudod. Elvégre tényleg nem tudhatod, hogy mikor fogsz teherbe esni.
2012. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb. olyan kérdés, hogy mikor szeretkezel a férjeddel? Senkinek semmi köze hozzá!
2012. febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hú, mennyiszer találkozok ezzel a kérdéssel. Most megyek vissza, minden kollegám, főnököm stb megkérdezi, mindig azt válaszolom, nem tudom, majd jön. Igazából 2 éven belül tervezzük a kistesót, de nem kell mindenkinek tudni.
2012. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én erre mindenkinek azt szoktam mondani, hogy majd ha megnyerjük az 5öst :)))
2012. febr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam mindig, hogy egyelőre nem tervezzük. Már a szemem sem rebben az ilyen - elnézést - pofátlan - kérdésektől; ez sajnos egy ilyen világ, muszáj megtanulnunk benne élni úgy, hogy közben önmagunk maradjunk, és ráadásul minden este nyugodt szívvel tudjunk tükörbe nézni...
2012. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elutasítani nem igazán jó. Valami kitérőt mondj. Mondhatod, hogy ember tervez, Isten végez... Ha akar jönni kistesó, akkor jön valamikor.
2012. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!