Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól kel leszoktatni a...

Mikortól kel leszoktatni a babát az éjszakai szoptatásról?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta, már itt az ideje, hogy ne adjak cicit neki éjjel, 4 hónapos. De én örülök, hogy eszik éjjel is 2X, mert amúgy is keveset eszik napközben.
2010. okt. 13. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kedvelem" az orvosodat.

Ha igény szerint szoptatod a babád, akkor adj neki, ha kér. Még csak 4 hónapos!! MIért ne szopizhatna éjjel?

A babák igényei eltérőek.

Nagy lányom 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát (most 3 éves) a kicsi meg 13 hónapos, és most volt a második éjszaka, hogy reggel 6-ig nem kért cicit.

2010. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy tul faradt etetni ejszaka is, akkor vard meg, mig a babad magatol elhagyja az ejszakai szopit. O tudja legjobban, mire van szuksege. :)
2010. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk a legkisebb 9 hónapos múlt és igény szerint van szoptatva éjjel és nappal egyaránt.Van,hogy 6x-7x eszik éjjel,engem ez nem zavar,örülök neki:)))két nagyobb tesót is így szoptattam,mikor teljesen elhagytuk a cicizést akkor abba maradt az éjjeli mammogás is!
2010. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem akarod, hogy elmenjen a tejed, akkor ne hallgass egy olyan férfira, aki nem tud szoptatni, sőt, gőze nincs róla. A legtöbb tej éjszaka termelődik, ha ez kimarad, érezhetően csökken a tejtermelés. Nem egy anyukáról tudok, akinek elment a teje attól, hog a babája nem ébredt fel többé éjjel szopni.
2010. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Én babám majdnem 16 hós,de még mindig szopik éjjel,többször is! Ehhez mit szólna a dokid?

Az én védőnőm meg a 4 óránkénti szoptatás "hive" volt,nem értette meg,hogy 2-3 hónaposan szüksége volt a gyakoribb szopira. Ne hallgass rá,úgy csináld,ahogy neked és a babádnak jó! Én nem tudtam volna megállni,mikor éjjel felébred és olyan keservesen sir,hogy ne adjak neki cicit!

2010. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana orvost váltanod, ha már most ilyen agyament baromságokkal traktál, mi lesz később.

Az ennyém ekkora korában simán evett 2x éjjel.

2010. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányom 11 hónapos koráig 1-2x kelt éjszaka is cicizni. Magától leszokott róla. Előtte én is sokszor gondoltam rá, hogy le kéne szoktatnom róla, de most már nagyon örülök, hogy nem tettem meg!
2010. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora baba biztosan azért kel fel, mert cicit/tejcsit szeretne, főleg, ha napközben keveset eszik. Nagyobb korában lesznek egyéb problémák, pl. fogzás, rossz álmok, szeparációs félelem, ami miatt el fog kelni. De még ekkor is könnyebb lesz visszaaltatni cicivel, mint máshogy.

Én is néha aggódok, hogy minden ébredésre cicit adok neki (5,5 hós), dehát egyszer úgyis abbahagyja a szopizást...

2010. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A TE babád még kicsi, ő csak egyen, ha igényli. Na de 1 évesen, meg tiznakárhány hónaposan???? Hát, szerintem furcsa válaszokat kaptál... Én amint láttam a kislányomon, hogy KÉPES átaludni az éjszakát (tehát többször aludt egyhuzamban 8-10 órát), rájöttem, csak megszokás az éjszakai evés, s nem adtam.. NEm érte törés, egyszer sírt emiatt, de valószínűleg jobban járt egy kipihent, vidám anyával...
2010. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

bocs h bekérdezek... én is éjjel szoptatom 2X, 3X 4 hós fiamat ha kel, és éhes.

ha felkel és éhes, ne adjak neki cicit??? v hogy gondolja az orvos a leszoktatást??? éheztessem??? mást még nem eszik. v közöljem vele, h aludj, majd reggel eszel, sajna nem hiszem h megérti..... az ilyeneket úgy nem értem!!!!

2010. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!