Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan leszoktatni egy 23...

Hogyan leszoktatni egy 23 hónapos cicifüggő babát a szoptatásról?

Figyelt kérdés

Reggel,este szopik még,éjjel 1-2x felkel.

Tanácsokat kérnék,és a tapasztalataitokat.


2011. márc. 23. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Én nem tudtam leszoktatni cirkusz és trauma nélkül,úgy döntöttem rábízom.Most 34 hónapos,délutáni esti elalvásnál szopik,néha ébredéskor is.1 hónapja maradt ki az éjjeli felkelés.Ebben a korban nehéz csak úgy leszoktatni.Probálkozhatsz esetleg citrommal,én a nappaliról úgy szoktattam le,de elötte mondogattam,hogy meg fog savanyodni,csak alváshoz lesz jó.

Miért akarod leszoktatni,belefáradtál ,meguntad?Ha igen,megértelek.

2011. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is csak hiszti és cirkusz árán. Az én fiam 13 hónapos, a férjem már nagyon mondogatja, hogy kezdjem el leszoktatni. De annyira tudja követelni. Én is azt várom, hogy majd ő megunja. Viszont ha nem vagyok ott, és apa vigyáz rá, simán elvan nélküle. Szóval szerintem ha nagyon le akarjuk majd szoktatni, elköltözök 1 hétre.
2011. márc. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Az en fiam is cicifugo volt, es en 2 es fel eves koraig hagytam, hatha magatol leszokik, de nem. Csak alig ritkult a szopi es az ejszakait sem hagyta el. Nalam a fokozatos elvalasztas nem mukodott, ugyhogy egyik naprol a masikra ugy dontottem, hogy abbahagyom. Szepen megbeszeltem vele, hogy nincs tobb cici, mert beteg lett a cici (eppen orvosnal voltam elotte). Aznap sirt 10 percet. MAsnap mar semmi siras nem volt, csak kerdezte, hogy kaphat e, de mondtam, hogy sajnos nem. HArmadnap mar szepen ataludta az ejszakat, es nem is kerte a cicit. Semmi hiszti nem volt a leszokasnal, pedig mindenki ezzel remisztgetett. Azota szepen alszik ejszaka, legtobbszor vegig reggelig. Nem bantam meg, hogy eddig szoptattam es ezzel a "drasztiku" elvalasztassal is konnyu dolgom volt szerencsere.
2011. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

2. vagyok. Én is azt várom, hogyha nagyobb lesz, akkor majd meg lehet vele beszélni, most még szerintem nem érti. Bár úgy néz ki visszamegyek dolgozni, és apa marad vele otthon, szóval a nappali szopikat kénytelen lesz elhagyni.

Anyósom azt mondta, hogy ők úgy csinálták, hogy a melle elé tette a férje a sikárkefét, és amikor a baba odafordult annyira meglepődött, hogy soha többet nem kérte. Szerintem ez azért elég durva.

2011. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Várom még mások tapasztalatait is.

2011. márc. 25. 13:04
 6/9 anonim válasza:
52%
én is 2éves koráig szoptattam, néha félóránként jött "vígaszért", úgyhogy szó nem volt fokozatosságról... mikor belefáradtam,megmondtam neki, hogy fáj a sziszi ha szopizik.egy délutánt átbömbölt,én meg felszisszentem hogy fáj minden próbálkozásánál. majd'megszakadt a szívem,úgy sírt és puszilgatta,hogy ne fájjon... de megértette,mert már nem buta, napokig rákérdezett,de elfogadta hogy nincs,pici babának való.pár napig hagytam,hogy álmában szopjon,hogy be ne gyulladjon,azóta pedig elalszik egyedül és átalussza az éjszakát. a nappali alvásról így sajnos leszokott. ez 1,5 hónapja volt
2011. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Enyém 23 hónapos, de nem mondanám cicifüggőnek.

Esti szopás maradt el talán elsőnek 14 hónapos korában,18 hónapos korára maradt a reggeli és a délutáni alváshoz. Két hete elégeltem meg a reggelit, ma pont nem is kérte.

Általában a helyzetet, helyet próbáltam kikerülni, amikor szopott, ez általában bejött. (Este nagyágyban szopott fürdés után, amikor elhagytuk, egyenesen a kiságyba tettem -amúgy sem a cicin aludt el)

Igazi sírással csak 17 hónapos korában az éjszakai megvonás járt, de akkor nagyon eltökélt voltam. Előtte három hónapig óránként ébredt éjjel. Két hét után egész normális éjszakáink voltak. Még mindig ritkán alussaz át az éjszakát, de így simán viselhető.

2011. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a nappali szopit hagytam el vele előszőr. Az ugye evéshez kötődött, így egyszerű volt, egyszerűen evés után nem kapott cicit, 1,5 éves korában.Úgy voltam vele, ha kéri kap, de automatikusan nem ciciztetek evés után.Kb két hétig tartott, egyszer eszébe jutott, egyszer nem. Éjszakai szopizást szintén az én unszolásomra hagyta el, mert kétévesen még simán felkelt éjjel ötször.Hát első éjjel sírt, másnaptól aludt, többet fel sem ébredt.Szerintem inkább rossz szokás volt ez már nála, mint tényleges igény. Viszont az esti elalváshoz még három és fél évesen is szopizott, és ahhoz ragaszkodott. Aztán egyszercsak megszólalt, hogy ő már nagylány, és nem is kér már többet cicit, és azóta nem is kell neki.
2011. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4es en is arra vartam. Erre eljott a dackorszak amikor mindenert hisztizik es a tetejere meg a ciciert is! Korabban konnyebb lett volna!

Most igy erzem. Nagyon elegem van

22 hos baba anyukaja

2021. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!