Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van egy 6 honapos babàm...

Marisol kérdése:

Van egy 6 honapos babàm, èjjelente mèg 3-4 alkallomal felkel hogy megetessem ciciböl, hogy tudnám leszoktatni az éjjeli szoptatásról?

Figyelt kérdés
szerintem már elég nagy ahozz hogy végig aludja az egész ejjszakát, probálkoztam cumival, sétával, de nem jött össze.
2011. márc. 10. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Enyém 7 hónapos, és este 9től reggel 8-ig általában 3x kel enni, nagyon ritkán van, hogy csak egyszer vagy kétszer. Én nem hiszem, hogy drasztikus módszerek nélkül le lehet szoktatni. :( Egy ágyban alszotok, vagy felkelsz hozzá?

Ja, nagyon ritkán van, hogy elég az, hogy a cumit beteszem a szájába, és mellébújok.

2011. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezen én is gondolkoztam, de szerintem a sétálás nem jó, mert az se sokkal jobb, ha az éjszakai dajkálásra szokik rá.
2011. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a baba a sajat ágyában alszik, igy felkelek hozzá éjjszakánként, van valami nem drasztikus megolddás ahoz hogy leszoktassuk a felkeléshez?
2011. márc. 10. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam óramű pontossággal 4-kor felébred hajnalban és sír. Hetekig etettem, mert azt hittem éhes, mire egyszer úgy döntöttem, hogy megpróbálom újra elaltatni. Oldalára fordítottam, simogattam a hátát, szemére raktam a szundi kendőt pukizott egy nagyot és 1 percen belül aludt is tovább. Azóta minden éjjel így teszek és mindig 1 percen belül visszaalszik. Mindig a pocija miatt ébred fel. Így este 20-tól reggel 6-ig alszik, de mindig felébred hajnali 4-kor.


Nem hinném, hogy a babád éhes lenne és azt sem, hogy megszokás miatt kell fel. Nekik alvási ritmusuk van, 20 perc kell, hogy igazán elaludjanak, majd utána szépen mélyen alszanak és megint kezdenek éberebbek lenni. Majd kezdődik a kör elölről. Ha az éberebb szakaszokban valami megzavarja (puki, hasfájás, valami zaj), akkor felébred és sír.


Próbáld meg Te is ezt a módszert, aztán ha nem megy próbáld drasztikusabban. Pl. apa megy be hozzá pár éjszakán keresztül és visszaaltatja.


Járkálni nem tanácsos vele. Sok kismama azt hiszi, hogy milyen jó a gyereknek, de nem minden esetben van így. A fiam képtelen elaludni kézben, egyszerűen kényelmetlen neki és csak nyűglődik. Ő azt szereti, ha le van rakva. Betakarom, megpuszilom, simítok rajta kettőt és otthagyom, akkor is ha nézelődik. És elalszik. Lehet, hogy azonnal, lehet, hogy 5perc kel neki, de elalszik hiszti nélkül, egyedül nem csak éjjel, hanem nappal is.


Lehet, hogy nálatok is ezért nem működik a járkálás. Amúgy nem is baj, mert a végén tényleg hozzászokik.


Lényeg, hogy próbálj rájönni miért kel fel és azt kiküszöbölni.

2011. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónapos, és még simán felébred enni éjjel,szerintem nem csak az éhség miatt, hanem megnyugtatás is ez számukra.

Miért akarod leszoktatni?Annyira azért még nem nagy, hogy végig aludja az éjszakát...Ha valami zavarja (fogzás, nyugtalanság, stb. akkor úgyis fel fog ébredni, ha akarod, ha nem)

A nagyobbik lányom is szoptattam, éjjel-nappal. Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, és napközben jókat evett, akkor éjjel jókat tudott aludni, és saját maga leszokott az éjjeli ébredésekről.

Én hiszem , hogy a kisebbik lányomnál is így lesz, és szerintem nálatok is így lenne.

2011. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok és nem is akarok semmilyen tanácsot adni,mivel az én 3 évesem az éjszaka 3szor kért cicit.Az igaz,hogy meg van hűlve,de máskor sem alussza át az éjszakát.Hajnalban bíztos ébred.

Ha van hozzá lelki erőd ,akkor szoktasd le drasztikusan,ha nem,akkor ez van,ki kell bírni.Egyszer majd úgyis leszokik róla.

2011. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
23%

"már elég nagy ahhoz"

Biztos, hogy jó, ha ezt te döntöd el helyette?

És biztos, hogy csak az éhségét csillapítja, amikor éjjel szopik? - Mert nem, kismillió oka van még, amiért ébredhet; és jópár okra ezek közül pont épp a szopi a jó megoldás!


Ajánlom figyelmedbe Dr. William Sears Éjszakai gondoskodás c. könyvét!

2011. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!