Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki homeopátiás bogyókat szedett hogy leapassza a tejet és így szoktatta le a szoptatásról a gyermekét? Sok még a tejem, de már 2 éves a gyermekem és szeretném leszoktatni a ciciről

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen bogyókat szednél pontosan?
2010. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Urtica urens 30ch való tejapasztásra.
2010. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen urticára gondoltam ,csak hogy így ezzel elapad a tejem és ha éjszaka kéri úgy gondoltam hogy oda adom a cicit ,nem fog fájni ha úgy üres a cici és szopja?vajon?
2010. okt. 17. 23:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura megoldasnak tunik, szopiztatni meg akarod, de tejet nem akarsz neki adni. Szerintem, ha lekakarod valasztani, akkor ne adj neki cicit ejjel se.
2010. okt. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Le akarom szoktatni és próbálkoztam már ,hogy nem adom oda és keservesen sír és ordít,azért gondoltam , hogy oda adom a cicit és egyszer csak megunja hogy nincs már benne tej,de szívesen várok ötleteket,tanácsot köszi.
2010. okt. 18. 00:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Nappal eltudom terelni a figyelmét ,,,de éjszaka húúúúúú nem ,sehogy nem megy, víz ,tea semmi ,a tejet se issza nem szereti,tápot sem.
2010. okt. 18. 00:23
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
2-3 napig ne te menj oda hozzá éjjel, hanem a párod. Neki nincs tej szaga. Biztost első napokba nehezebben fog visszaaludni, de aztán megszokja.
2010. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
51%

Megbeszéléssel se megy? Mondjuk, hogy éjjel a tejecske is alszik?

Mással kínálni szerintem nem túl célravezető, mert akkor meg ahhoz szokik hozzá és ugyanitt fogtok tartani.

Én nagyon nem vagyok híve az ilyen rögtönös megvonásnak, sokkal több kárt okozhat, mint látszólagos hasznot..!


És azt se egészen értem: a szopizással van gond, vagy az anyatejjel vagy az éjszakai ébredésekkel?

Nem hinném, hogy az lenne a jó, ha mind a hármat egyszerre akarnád tőle megvonni.

Ráadásul ebben a korban már nem azért kel ám éjjel, hogy anyatejet igyon vagy szopizzon, hanem azért, mert TE hiányzol neki! Szerintem ezt is figyelembe kellene venned..

2010. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .próbáltuk azt is hogy apa megy hozzá ,de semmi eredmény ,anya anyA és anya kell neki is cici ,bár volt olyan is hogy csak simogattam és vissza aludt.Nem a tejjel van gond semmivel sincs csak hogy már lassan 2 nap múlva 25 hónapos és kitudja meddig fog cicizni , állítólag hallottam ,hogy minél nagyobb annál nehezebben fog leszokni ..hmm majd meglátjuk.
2010. okt. 18. 23:49
 10/10 xStefix ***** válasza:
45%

Igen, ennyi idősen már nagy a ragaszkodás. De aztán lehet, hogy egyik napról a másikra fogja abbahagyni, mondván, ő már nagyfiú/lány! ;)


Pont most ajánlottam másnak William Sears Éjszakai gondoskodás c. könyvét, ha gondolod, te is olvasd el. Nagyon fontos gondolatokat ír a hosszú távú szoptatásról, a szükséges anya-gyerek kötödésről és támogat, hogy idő előtt ne adjuk fel azt, amit felvállaltunk. :)

2010. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!