Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnam leszoktatni...

Hogyan tudnam leszoktatni kislanyomat a szoptatasrol?

Figyelt kérdés
Par napon belul kislanyom 2eves lesz es mar lassacskan leszeretnem szoktatni a cicirol,de el sem tudom kepzelni mit tegyek,mert nagyon ragaszkodik erte,a cici a mindene.Megkoszonnek par hasznos tapasztalatot,tanacsot. nagyon szepen koszonom
2009. jún. 21. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia! A barátnőm is ugyan ebben a cipőben járt. Neki azt mondta egy utcabelink, hogy kenje be a bimbóját ecettel. Megpróbálta. A cicijének semmi baja nem lett az ecettől, viszont a gyerek rögtön azt mondta rá, hogy "büdös". Legközelebb megint bekente, amikor a gyerek kérte a cicit, és megint mondta, hogy "büdös", azután már amikor csak kiakarta próbálni, hogy a gyerek megpróbál-e szopni, már nem kellett neki a cici, mert "büdös". Az ő babája is folyton a cicin lógott, és így egyik napról a másikra leszokott róla. Viszont te figyelgesd magad, nehogy begyulladjon a melled a hirtelen leválasztástól!!!

Ha érzel valamit, akkor tegyél rá hideg vizes borogatást.

Ha nem tetszik az ecet, tehetsz rá mást is, a lényeg, hogy a gyereknek ne tetszen. Viszont nincs semmi baj az ecettel sem. Se nem csíp, se nem pirosodik ki, semmi.

Én nem voltam ebben a cipőben. Mondhatom, hogy sajnos, mert az én babóim nem tudtak szopni, így nekem csak a fejés maradt. 10 és 9 hónapon keresztül.

Remélem segítettem.

2009. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Az én kislányom 2 hónapja múlt 2 éves.

Ő is még szopizik. Amióta beszél, bárhol vagyunk "cici-cici, tejci" kiáltással jelzi, hogy kér:).

5 hónapja született meg a testvére, tehát testvérféltékenység is áll a háttérben, de nem ez a kérdésed.

Nekem is meg-megfordul a fejemben, hogy már ideje lenne leszoknia a ciciről, de tudom, mennyire fontos számára, ezért én úgy döntöttem, rábízom.

Nekem nem teher a szoptatása, tejem is van mindkettőnek.

Szerintem bízd rá te is a döntést.

Oviba úgysem leszel ott vele:). Na és mi van akkor, ha esténként még cicin alszik el...


[link]

2009. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Én is azt mondom, hadd döntse el a gyerek, meddig szopizik. Előbb-utóbb minden gyerek felhagy a szopival, de mi értelme bántani a kis lelkét? Ha a cici a mindene, lelki törést okozol neki. Várd ki, míg ő maga nem kéri már. El fog jönni, hidd el.
2009. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eloszoris nagyon szepen koszonom a valaszaitokat. Nekem minden vagyam az volt,hogy tudjak szoptatni es nagyon orulok,mivel eleg jol sikerult :)). En nemszeretnem egyik naprol a masikra elvenni tole,mert szerintem beleis betegedne,annyira mindene a cici. Egyszer a citromot kiprobaltam,hogy mi lesz a reakcio,de hat leszopogatta lassan,vagta a pofikat es cicizett tovabb :) hat majd meglatjuk hogyan alakul. Az ectes sem lehet rossz,lehet bies valna. En leg es legkesobb 3eves koraig mar azert leszeretnem szoktatni,ha addigis fog cicizni,szerintem majd akkor beproballom az ectet,persze ha lesz ra szivem. megegyszer koszonom szepen a valaszaitokat. tovabbi szep napot kivanok.
2009. jún. 22. 10:20
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

A lelki sérülésről: Fiam kétéves volt, napi rengeteg szopi, hiszti érte az utcán, játszótéren, éjjel fölkelt többször szopizni.... Aztán heresérvvel kellett műteni szegénykémet. Éhgyomorra kellett menni. Tehát a hajnali, meg reggeli szopi kimaradt... képzelhetitek... Műtét után, félkómában VIZET kért! Egész nap. Én (galád módon) nm is kínáltam cicivel... Este is víz. Másnap is. Kezdett föltelni a mellem. Odakínáltam neki, erre rámnézett vigyorogva, és ujjal mutogatva CICIII!!!! felkiáltással szabályosan kinevetett és elszaladt. Azután se fogadta el. Ennyit a ragaszkodásról és a lelki sérülésről...

(persze nem követendő példaként írtam!)

2009. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

A 2. hozzászólód vagyok.

Szerintem az ecet kegyetlen megoldás lenne. Hallottam már olyant is, hogy erőspaprikával csinálták ugyanezt:(.

Ezt érdemes elolvasni:

[link]

2009. jún. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó válaszolónak:bocsi,véletlen lefelé pontoztalak:((

Nagyon jókat írtál és az oldalt is megnéztem. Határozottan jó :))

2009. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Köszönöm és örülök, hogy hasznosnak találod!
2009. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
1. vok. Az ecetet azért írtam, mert a kérdező kérdésében le akarja szoktatni a cicilésről a kicsit. Ez egy bevált módszer. Szerintem, ha a mamának már megterhelést okoz a baba szoptatása, és a kicsi is elérte azt a kort, akkor miért ne lehetne leszoktatni. Az ecetes cicit pedig már nem is kapja be. A barátnőm babáját 2 évesen abszolút nem viselte meg ez a megoldás, ha a kérdezőjét pedig megviseli, akkor megmossa a cicit, s legfeljebb legközelebb nem keni be. Nem értem, h. miért akarja majd mindenki lebeszélni a leszoktatásról a mamát, s azért mert egy használható válasz írtam miért kell lepontozni engem?
2009. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6%
Azért mert itt mindenki a természetes elválasztódást támogatja.
2009. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!