Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Avent isis kézi mellszívót...

Avent isis kézi mellszívót vagy az elektromosat vegyem meg?

Figyelt kérdés
Elolvastam az összes Avent kérdést de még mindig nem tudom melyiket vegyem meg. Pelenkában is úgy látom a lila Tescóst és a Liberót dicséritek. Nem folyik ki a cucc. Előre is köszönöm a tanácsokat! Boldog Új Évet mindenkinek!
2008. dec. 31. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Medela mellszívót vettem, azt ajánlották a kórházban, és tényleg nagyon jó. Az Aventre hallottam több helyről is rosszat, a kórházban sem dícsérték. Ja és kézit vettem, szopik a pici, amit pedig le kell fejni nem problémás kézze lefejni.

Pelenkában nekünk is a Libero vált be.

12 napos baba anyukája

2008. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a gyors választ! Gratulálok a picurkádhoz! :-) Alig várom már hogy a karomba tartsam én is lánykámat. 29 hetesek vagyunk.

2008. dec. 31. 09:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban elég nehéz kérdés, tekintve, hogy mindkettőnek van előnye és hátránya egyaránt. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy ki tudja, kell-e majd fejned, esetleg beáll a tejed magától, vagy lesz-e mit.

Nekem van Avent isis kézim és medela elektromos. Az elektromos volt először. A jó az az elektromosban, hogy csak egy kezemre volt szükség hozzá, nagyon kényelmes volt, lehetett állítani a szíváserősséget, éppen ezért tulajdonképpen egyáltalán nem fájt tőle a mellbimbóm, mert mindig a minimumon kezdtem és ahogy hozzászokott a mellem a fejéshez, úgy emeltem az erősséget. Nagyon tetszett még az is, hogy csak az egyik kezemet foglalta le, közben netezni tudtam, vagy pakolásztam, szóval félig szabad voltam, így nem volt annyira unalmas a fejés.

A rossz benne az, hogy néhány hét után a plafonra másztam a hangjától. Nem volt annyira hangos, de épp elég idegesítő és monoton ahhoz, hogy ne szeressem. A gyerek mellett eszembe sem jutott fejni, mert féltem, hogy felébred, így mindig kivonultam a konyhába és időnként leállítottam, onnan hallgattam, hogy nem ébredt-e fel a fiam. Merthogy a zúgástól a sírást sem hallottam meg, pedig a konyha a szoba mellett van... Nem tudom, hogy az avent elektromosnak milyen hangja van, de gondolom, hogy hasonló.

Azután kaptam avent kézit, amiben az a jó, hogy tényleg halk és tulajdonképpen nagyon szimpatikus, egy kicsivel talán többet is tudok vele fejni. A fiam mellé is bemehetek vele, vagy tv-t is nézhetek fejés közben. Viszont egyik kezemmel tartom, a másikkal pumpálom, szóval az egészet meg kell szakítanom már akkor is, ha inni szeretnék egy korty vizet, ami fejés és szoptatás közben ugye elég gyakori dolog (legalábbis én mindig szomjazom).

Szóval én most arra a döntésre jutottam, hogy terhesen megvettem az elektromosat, most meg lassan meghirdetem és eladom, mert nincs rá szükség, nekem a kézi jobban bejött a csendessége miatt. Egyébként kb ugyanannyi ideig tart mindkettővel a fejés.

De az is igaz, hogy nálam nagyon nagy jelentősége van a mellszívónak, ugyanis naponta 7szer fél órát fejek, a fiam ugyanis nem hajlandó szopni, így minden etetés után kifejem a tejet a következőre, majd üvegből kapja meg.

2008. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az aventos kézi volt, de engem kihasznált 5 hónapig fejtem vele, mert a kisfiam nem volt hajlandó cicizni. Engem kihasznált. Ráadásul a sógornőmtől kaptam és ő is már két gyereknél használta.

Pelenkába nekünk a pampers jött be utána a Liberó.

Sok sikert a szüléshez, jó babázást.

Boldog újévet!

2008. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy avent kézivel jobban fáj a mellbimbóm, lehet, hogy azért, mert egyből erősen szív, de egy-két nap használat után kivörösödött és kicsit kirepedezett, pedig akkor sem volt semmi baja, amikor még próbáltam szoptatni és a gyerek egész nap a mellemen lógott, illetve az elektromostól sem fájt.

A pelussal kapcsolatban: mi Huggiest használunk. Külföldön élek, itt Libero nincs, egyébként kipróbálnám, mert sok jót hallottam róla. Lila Tesco-s találtam, de nem próbáltam még ki, mert itt majdnem annyiba kerül, mint a Huggies, szóval nem igazán spórolnék, így inkább nem kísérletezek. A Huggies nekünk nagyon bevált, szinte még nem is volt baleset.

Viszont még újszülöttként kaptam egy csomag Pamperst, amit végül el sem használtunk. A pelenkázások fele öltöztetéssel végződött, ugyanis rendszeresen kifolyt a pisi belőle, volt, hogy nyakig nedves volt a néhány napos fiam háta.

De ez babafüggő is, mert mások meg esküsznek a Pampersre, de a rossz tapasztalatok miatt én azóta sem mertem ismét kipróbálni.

2008. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tapasztalatokat! :-) Még párszor át fogom olvasni! Mérleg vagyok és hol erre hol arra billenek! :-))
2008. dec. 31. 10:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem szeretem a pempörszt.Amíg a lila teszkósból 7 hónap alatt 2-3szor folyt ki a cumó,addig a pempörszből már magam sem tudom hányszor.Nincs gumírozva a háta,és a legkisebb kaki is a tarkójáig hatolt.Hiába mondtam a rokonoknak,h ha pelenkát akarnak,akkor teszkósat vegyenek,mert azt használjuk,de mindig pempörszt kaptunk:(Sokan dicsérik még a huggiest,én is kipróbáltam.Annak ellenére,h nagyon drága,egy kis csomagból kettőnek is tönkrement a tépőzára.Nos ehhez túl drága...Érdemes köröl nézni mosható piacon is.Én azt is használok,és sokat elmond,h szeptember vége óta nem vettünk pelenkát(akkor annyit,amennyit egy átlag baba 1 hónap alatt használ el),pedig mostanában elég sokat volt utazások és lakásfelújítás miatt eldobhatóban a kisasszony.


Mellszívós dolog:

Nekem sosem volt mellszívóm,pedig 7 hónapja szoptatok.Azért nem vettem meg,mert drágálltam,és úgy álltam hozzá,h mi van,ha nem is fog kelleni.Aztán mikor megszületett a lány azonnal volt tejem és ömlött is rendesen.Az első kb 2 hetet kell kibírni,és akkor alkalmazkodik a tejtermelésed a gyermek igényeihez..Utána nem kell max már csak melltartóbetét.A cumiüveget tartsd távol a gyerektől az első hónapban,és utána se nagyon használd ha nem muszáj.Barátnőmnek megetették cumisüvegből a gyerekét a kh-ban,és mire beindult a teje a gyerek már csak cumiüvegből volt hajlandó enni.Inkább vigyél be egy kis poharat és mokkáskanalat,és abból etesd,ha nem indul be azonnal a tejed.Mivel születéskor még csak cseresznyemagnyi a gyomra,így 3-4 mokkáskanállal jól is lakik....Nagyjából elsőre ennyi.Ha van valami kérdésed,dobj privit,szívesen segítek.

2008. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi tápszeresen jöttünk haza. Az Aventes kézi mellszívót használva az 5. héten sikerült elhagyni a tápit, mert annyi tejem lett, mondjuk éjjel is fejtem és nappal is.

Mi Liberot használunk, nagyon jól felszívja amit kell.


Jó babázást.:)

2008. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az avent kézi nagyon bejött! Többfélét próbáltam!
2008. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kézzel fejtem a lányom 3 hónapos koráig. Akkor kölcsönkaptam kipróbálásra egy AVENT kézit, sokkal könnyebbé vált azzal a fejés, így vettem egyet magamnak. Azóta már egy harmadik anyukának adtam kölcsön.

Hozzáteszem, mást nem próbáltam, de már nem is fogok.

Pelus: na, mi aztán mindent próbáltunk már az elmúlt 2 évben. Így tapasztalatból mondom, hogy a lila tescós tényleg jó, viszont születés után a combrészénél nagyon elállt, így csak később tudtuk használni. Pedig átlagos súlyú volt a babánk, és annak megfelelő méretet vettem.

Ha az nincs, akkor a LIDL-ben veszek, az se rossz. Viszont most hogy 14 kilós lett a lányom, már a legnagyobbat kell vegyük, mert derékben a középső méretű kicsi, pedig a súlya alapján jó kellene legyen (18kg-ig).

BUÉK!

2008. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!