Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt fogyni?

Szoptatás alatt fogyni?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom hogy mindent ettem, sokszor ossze-vissza a terhesség és a szoptatás alatt is. Viszont már eléggé kezdek nem tetszeni magamnak, de szoptatni is akarom a picit továbbra is.

Ha egészségesen és rendszerezett én eszek, mozgok, emellett fogyok, akkor elapadhat a tej?


Vagy tulajdonképpen miért nem javasolják hogy szoptatás alatt ne fogyókúrázzunk?


Még csak 4 hónapos a kicsi. Sokáig tervezek szoptatni, ha igényli akár 2 éves koráig is, nem szeretnék elrontani semmit.


2023. júl. 24. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek ész nélkül csinálják.

Fogyókúrázni, mint olyan, nem szabad..


Egy jól megválasztott kalóriadeficittel( ami kalkulál a szoptatással) mellett “!!!sporttal!!! simán lehet fogyni.


Én 18 kg-ot adtam le a gyerekem 1 éves kora után kezdtem

Ès 1,5 éves korára lement a súly.

Utána deficit nélkül folytattam a sportot..

2023. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan kell kiszámolni szoptatással együtt?
2023. júl. 24. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én fogytam szoptatás alatt, de csak miután elkezdtem figyelni a kajára. Addig semmi nem ment le. Fehérliszt, cukor lehagy. Napi 5-6 étkezés. Nem kell sok, pl tízóraira egy narúr joghurt almával, meg hasonlók. Sima rizs helyett basmati rizs. Sok zöldség, sok fehérje tartalmú étel. Mellette sportoltam is. Ezt fokozatosan kell, illetve jó sportmelltartó. Nem csökkent a tejem és sok kilót ledobtam éhezés nélkül.
2023. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én alapból vékony vagyok, nehezen hízok, és mindkét szülésem után az a kevés is lement rólam 1-2 hónap alatt, ami feljött, mégis sokáig volt tejem.
2023. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem úgy kell lefogyni, ahogy én ettem: egész nap zabáltam, csokis keksz, karamalz, kétszer annyi kaja főétkezésre, mint előtte, és így is "csak" 10 kiló jött fel, mert annyit szoptattam, elvileg sok kalóriát fogyaszt.

Szóval, szerintem, ha mindezt nem ettem volna (de rohadtul kívántam!!), Akkor sikerült volna minden további nélkül visszafogynom. De valahogy az akkor nem érdekelt, a lányom egy éves korában kezdtem el figyelni az étkezésre, amikor már sokkal kevesebbet szopizott. Utána könnyen lefogytam, mert tudom, hogy mi az, amit nem szabad enni.

2023. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. 500 kcal-t számolhatsz a szoptatásra. De azt javaslom, kísérletezz inkább. Két hétig számold, mit eszel, de ne legyen limit, viszont csak akkor egyél, ha éhes vagy. Utána nézd meg, változott-e a súlyod. Ez alapján be tudod lőni, hány kcal legyen a napi keret. Kb. 7000 kcal mínusz vezet 1 kg fogyás hoz, de ezt nyilván több nap alatt szeded össze.
2023. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés a bevitt kalória és a tej mennyisége között. A tej mennyisége azon múlik, hogy mennyit van mellen a baba, illetve azon, hogy helyes technikával szopizik-e a babád. Nyugodtan ehetsz kevesebbet, és sportolhatsz is. Vannak kifejezetten posztnatális edzők és posztnatális edzéstervek, amik átmozgatnak, de nem roncsolják szét az amúgyis szétnyílt hasizmodat.
2023. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen tudtuk kiváltani a tápszert és szoptatni ezért picit tartok is tőle.
2023. júl. 24. 20:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csont sovanyra fogytam szoptatás alatt. Igazából a terhesség előtt se voltam vastag, Nagyon bántott h oda a súlyom, én örültem h végre kerekedtem.


Évek alatt sikerült visszahíznom

2023. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kiszàmolod mennyi a te testsúlyodnak, magasságodnak az ideális, ahhoz hozzáteszel 400kcal-t


Ez alá nem nagyon mész… sportolaz mellett, ha nagyon sokat égetné, akkor emelsz aznap az adagon kb arányosan.


Én

174 magas vagyok

85 kg-ról indultam


1600kcalt ettem


Itt még sport nélkül ment le 10 kg


Innen csak sporttal

Kcal 1500 lett és naponta edzettem eleinte 15 percet

30-at

Majd 50 percet.


A súlyomat elértem, még 6 hónapot szoptattam.

Visszqemeltem a kalóriát 1900-ra ekkor.

Plusz néha nem is nagyon figyeltem.


Viszont itt a szoptatás kijött az egyenletből a súlyom pedig lement, szóval kevesebb lett a kalóriaigénEm, hiszen a saját súly cipelése is csökkent.



Abbahagytam a szoptatást, akkor még

2023. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!