Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácsoltok valamit, hogy...

Lillaa3 kérdése:

Tanácsoltok valamit, hogy lehetne fogyni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Tudom az internet tele van tippekkel, de tapasztalat alapján, ki mivel fogyott le? Olyan diéta kéne ami nem sanyargat halálra, nem veszi az élet kedvem, energiám... szeretek játszani a kislányommal, aki még szopizik ezért hízom folyamatosan. Pajzsmirigy alulműködésem is van, nem bírok lefogyni sehogy 🙁 már kezdek depresszióba esni.. 90 kg vagyok, terhesség előtt 55kg voltam, még modellkedtem is hobbiként.. terhesség alatt felszedtem 20 kg a többit most. Nem eszem cukrot, még üdítőket se... már kétségbe vagyok esve 🥺

2022. ápr. 2. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Először is nézésd meg a hormonod endokrinológussal, jó-e, vagy kell gyógyszer.

Másodjára én kalóriát számlálok, az alapanyagcserémnek megfelelő mennyiségűt.

Fogyáshoz ugye kevesebbet kellene, de mivel szoptatok, így is működik.

Ha majd abbahagyom a szoptatást, csökkentem a kcl bevitelt 400al. Most heti 1-1.5 kg-ot fogyok 1800 kalóriával.

2022. ápr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elkeserítő, de nekem sehogy se sikerült. Szülés után rögtön 8 kgval kevesebb volt mint terhesség előtt. A szoptatás első évében felszedtem 15kgt. Semmi nem segített, egyszerűen hatalmas mennyiségű szénhidrátot igényelt a szervezetem, különben drasztikusan csökkent a tejmennyiség. A második évben még 5kiló feljött, már kevesebbet eszem, lassan abbahagyom a szoptatást, és kezdődik a fogyókúra. Így nem maradhatok.
2022. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az éjszakázás miatti kimerültség miatt "igényel" több szénhidrátot a szervezet, nem abból csinál tejet.

Cukor meg nem csak az üdcsikben van, meg a kristálycukros zacsiban. Kenyér, tészta, egyéb lisztes cuccok, stb. A feldolgozott élelmiszerek is tele vannak minden jó hízlaló szarsággal, cukorral. Persze tudom, az itt felsorolt élelmiszerek közül manapság senki nem fogyaszt, mindenki valami rejtélyes betegségtől hízik, amit természetesen nem lehet a helytelen táplálkozás számlájára írni. Annyi biztos, hogy nem azért hízol folyamatosan, ahogy te mondod, mert szeretsz játszani a kislányoddal, aki még szopizik. Gondolom nem pizzaevő versenyest játszotok naphosszat. A pajzsmirigyedre szedsz gyógyszert? Mikor vizsgálták utoljára? Miket és mennyit eszel egy nap? (Csak őszintén, ez egy anonim oldal.) Lehet, hogy ha összeírod, akkor rájössz, hogy sokkal több az, mint eredetileg gondoltad, de akár az is lehet, hogy ennél a súlyfeleslegnél már IR is kialakult, ami szintén nehezíti a fogyást, illetve megkönnyíti a további hízást. Akárhogy is, szerintem szinte biztos, hogy csökkentened kellene a szénhidrát mennyiséget.

2022. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármit is ír a #3, az én tapasztalatom szerint a tejmennyiség nagyon is összefügg a szénhidráttal. Ha betolok 2 zacskó kekszet, másnap feszül a mellem.


Én ezzel együtt is fogyok a szoptatás mellett. Nagyrészt szerintem alkati dolog, de igyekszem sokat mozogni, direkt a sport miatt minél többet hordozókendőzni, túrázni (akkor a férjem cipeli azért). Ha ülni tud majd, akkor biciklizni fogok. De a te súlyoddal már a séta is tökéletes mozgásnak, babakocsival is.

2022. ápr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak teljeskiörlésű kenyér


teljeskiörlésű tortilla bele rengeteg zöldség, sajt, tojás


rizs helyett bulgur


durum tészta sima helyett, itt is segit, ha mondjuk sok feltétet raksz rá


sajnos az elején mérhetetlenül kivantam én is a szénhidrátot 😭 napi 4-5 peksütit tudtam volna enni

2022. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves #3... nem azért hízok mert játszok a kislányommal, hanem mert szoptatok. Azt h szeretek játszani a kislányommal azért írtam, arra értem, hogy ezért nem akarok sanyargató diétát. Persze h szedek gyógyszert a pajzsmirigyre, nem a hasamra csapva mondtam, hogy beteg vagyok, hanem mert ez fennáll nálam már gyerek korom óta, de még sosem híztam, mindig sovány voltam terhesség előtt.

És igen, anonim... ezért is engeded meg magadnak ezt a stílust.

A többieknek a választ köszönöm

2022. ápr. 4. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!