Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adott egy 2 hónapos baba! Elm...

Adott egy 2 hónapos baba! Elment a tejem át álltunk tápszerra! Furdal a lelki ismeretem hogy nem tudom szoptatni a gyermekemet, olyan rossz megállás nélkül csak sirok rossz anyának érzem magam! Tippek?

Figyelt kérdés

Olyan jó nyugtató volt mikor cicizett egy óriási kötelek volt közöttünk!

Olyan rossz igy látni!

Ki hogy vészelte át?


2023. júl. 26. 09:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
64%

Ami nekem segített a feldolgozásban:

- sok sírás

- rengeteget beszéltem arról, mennyire fáj, hogy nem szoptathatom

- válaszkész, gyengéd, igényszerinti tápszeres táplálást választottam - lehetőség szerint mindig én etettem, pontosan olyan pózban, ahogyan szoptatni szoktak (ölemben, összebújva), ő diktálta a tempót (félig megdöntve a cumisüveg), és akkor adtam neki és annyit, amennyit ő kért és amikor ő kérte

- még mindig nehéz visszagondolnom erre, de az idő segít


Kitartás ♡

2023. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltál bajt. A tápszert lassabban dolgozza fel a szervezete, jobban eltelíti.
2023. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajt nem csináltál, nem mérget adtál neki.

Lehet ez már egyből jó tápszer lesz neki, lehet, hogy váltani is kell majd, lehet ki kell próbálni majd 5-öt is mire megtalálod a legmegfelelőbbet.

De!!

Ettől ne ess majd kétségbe, majdnem minden tápszeres babánál ki kell próbálni többet is, semmi gond nem lesz belőle, az enyémmel a 4. vált be és ennyi!

Nagyon jól csináltad, semmi gond, egy jóllakott, boldog baba most.

2023. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Annyira hálás vagyok nektek a nyugtató válaszokért!
2023. júl. 26. 14:02
 25/35 A kérdező kommentje:

23

Honnét fogom tudni ha nem jo a tápszer?

2023. júl. 26. 14:02
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Túl tolod de nagyon... hozzá teszem én is anno görcsöltem rajta.

2év és eszedbe sem fog jutni hidd el....

A kötődéshez pedig semmi köze!!!

3hónapos koráig tudtam szoptatni a fiam, most 4 éves múlt és nagyon szoros kapcsolat van köztünk, imádjuk egymást!!!

2023. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Például megy a hasa, esetleg nincs kaki napokig. Anyatejesnél elvileg még egy hét is normális akár kaki nélkül, tápszeresnél azért ilyen 2 nap már nem jó. Akkor meg kell kérdezni az orvost, mit ajánl.

Hátha nektek jobban ért hozzá, a miénk kb széttárta a karját, mikor kérdeztem, hogy akkor kipróbálhatjuk-e ezt vagy azt, látszott, hogy képben sincs a tápszerekkel... Igazából netről olvasgattam, hogy mit kellene kipróbálni. Esetleg a védőnő is segíthet, ha képben van.


Lehetnek a székletben kis fehér darabok, akkor sem kell megijedni, az azt jelenti, hogy nem emésztette meg mindet, esetleg túl etetést jelenthet, nekünk ez pár nap alatt rendeződött, míg hozzászokott.

Egyébként kell nekik pár nap, míg hozzászoknak.


Nekünk végül a Baba HA AR-t itta fél éves koráig, mert nagyon bukott, ez meg egy sűrűbb tápszer, nem bukott annyit tőle.

Próbáltuk a Milumil Komfortot, az elvileg jó hasfájásra meg bukásra is, de végül mégsem volt jó, már nem emlékszem pontosan miért.


Szóval igazából a székletet érdemes figyelni (amúgy a színe is sokféle lehet, nekünk is volt a zöldtől a sárgáig minden - tápszertől függ), esetleg bukik-e sokat (bár ez anyatejesnél is megvan).


Hirtelen ezek jutottak eszembe, ezek saját tapasztalatok.

2023. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Esetleg ki is ömölhet a baba teste tőle vagy az allergia valamire?
2023. júl. 26. 14:36
 29/35 anonim ***** válasza:

Én ilyenről nem tudok, de vannak HA jelzéssel ellátott tápszerek, ezek hipoallergének, biztosan nem fog semmi bajt okozni.


Melyik Milumilt adtad?

2023. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Milumil NuTRI-BIOTIK

Tejalapú anyatejhelyettesítő Tápszer

2023. júl. 26. 14:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!