Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejtermelődés folyamatos?...

A tejtermelődés folyamatos? Ha megállás nélkül szoptatnék vagy fejnék akkor a tej megállás nélkül jönne?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan "pont" amikor a cici tényleg totálisan üres?
2012. márc. 25. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Elvileg azt mondják az okosok, hogy folyamatos. Én ebben nem hiszek.
2012. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Hát ja. elvileg így van.

Gyakorlatilag szerintem ez egy baromság. :)


Az Ok, hogy nem üres, mert 1-2 cseppet bármikor ki lehet nyomorgatni még, de az mire elég?!


Mondjuk nekem sosem volt elég tejem, szóval lehet, hogy annál így van, akinek amúgyis napi több liter teje van.....

2012. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem folyamatosan termelődik. Amikor azt hiszem, hogy már nincs, a fiam akkor is képes úgy megszívni, hogy orrán-száján ömlik.
2012. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, folyamatos.

A cici sosem üres. AZ, hogy valaki már nem tud belőle egy-két cseppnél többet kifejni, nem jelenti azt, hogy üres. A baba akkor is tud belőle szívni. A fiam pl. képes volt rá, pedig eleinte sokat szenvedtünk a szoptatással.


És ez egyszerű élettani kérdés - ha utánanézel hogyan működik a mechanizmus, látni fogod, hogy nem baromság. Csak kényelmesebb ezt rámondani, mint utánanézni.

Ez meg az én véleményem.

2012. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Jó jó, persze, mert elméletileg az élettani folyamat úgy van, azért aztán mindenkinek úgy is működik, igaz?

Neked meg könnyebb lepontozni, mint elfogadni, hogy nem mindenki egy tejcsárda.

2012. márc. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak úgynevezett tejleadó reflexek. Ezek egyéntől függően bizonyos időközönként indulnak be.

A lényeg az, hogy a szoptatás alatt nem úgy jön a tejci, mint ahogyan a csapot megnyitod és folyamatosa folyik a víz. De totálisan üres mell sincs.

Volt úgy hogy szopi után 10 perccel újra mellre tettem a picit (pl megnyugtatásnak) és beindult a tejleadási reflex az állítólag üres cicin. Ilyenkor persze a jól lakott babám elfordult, úgyhogy tejben fürödhettünk mind a ketten...

A tej legnagyobb része ez alatt a reflex alatt termelődik, tehát a mellben raktározott tej mennyisége a pillanatnyilag termelthez képest elenyésző. A tej pedig , akár folyamatosan is termelődhet.

2012. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma 14.00 -

én nem pontoztam, nem is érdekel a pontozgatás, van jobb dolgom is. Csak halkan meg mertem jegyezni, hogy azért, mert valakinél másként működHET (hiszen nem vagyunk egyformák, és az élettani folyamatokat elég sok minden befolyásolja) eléggé szűklátókörűségre vall baromságozni. Az emberek 90%-ánál így működik, 10-nél meg nem. Nyilván a 10-nél is így működne, ha minden körülmény adott lenne.


És ne haragudj, de nagyon buta vagy, ha kizárólag azzal tudsz visszavágni, hogy aki nem ad neked igazat az egy tejcsárda...

2012. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem buta vagyok, csak nagyon idegesít, hogy akinek nincs elég teje, nem úgy működnek a reflexei, ahogy az átlagnak, azt egyből leszólják, kioktatják.

Lehet, hogy kicsit túlreagáltam a dolgot, de ha megnézed az első válaszomat a ":D" nem véletlenül van ott.... Ráadásul leírtam, hogy biztos van, akinek így működik, de nálunk nem így volt. Az én lányom csak üvöltött a cicimen, amikor fejni nem tudtam, ő sem tudott belőle semmit sem szopizni. (Nem koraszülött, nem kicsi, nem volt lusta sem....) Ha fejni tudtam, akkor tudott rendesen szopizni is.

Minden bizonnyal az ideális eset nem ez lenne, de van ilyen IS.

Egyébként, amit én sosem értettem, hogy miért feszül a melled ha kimarad egy szoptatás, vagy elcsúszik, ha nem a "pihenő időben" termelődik a tej. Azt elfogadom, hogy szoptatás alatt IS termelődik valamennyi, de azt hogy főleg akkor.... nálam egész biztosan nem így volt.

2012. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!