Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne akarjon...

Mit csináljak, hogy ne akarjon egész nap megállás nélkül szopizni?

Figyelt kérdés
3 hetes a picim, eddig semmi gond nem volt vele, szépen evett és utána aludt 3 órákat, viszont pár napja nagyon telhetetlen és akaratos, ha nincs cicin morog és vergődik. sem a cumit, sem a cumisüveget nem fogadja el, nekem pedig leszakad már a mellem, és a tejem sem tud újra termelődni, mert nincs rá ideje.
2014. jan. 20. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Add neki oda a pólódat, amin a te illatod van. Ha eleget eszik akkor nem éhes mindig, szimplán melletted akar lenni.
2014. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Ez de komoly... :) Anyukám épp egyik este mondta hogy adjak a babának egy ruhadarabot, rágcsálja azt ha nincs kedve cumizni :) ezek szerint lehet benne valami :) amúgy meg ez a növekedési ugrás... ilyenkor csinál tejet magának, hagyd hogy kedvére szopizzon, egy idő után úgyis elfárad, mire kialussza magát, annyi tejed lesz hogy nem győzi :) én is így voltam meg így vagyok most is a hatodik héten is! Egypár napig ez megy aztán utána minden helyreáll, van hogy négy órát is elvan... éjjel már nagyon fel se tudom ébreszteni, este 9-től alszik és kettőkor még nem ébred fel :)
2014. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Garmastan krém nagyon jó, szünetekben ezzel kend be a cicid. (kék színű lehet a nevét nem jól írtam). Nekem is volt ilyen gondom igaz nekem elég hamar megoldódott mert már úgy fájt a cicim és éreztem is, hogy semmi nincs benne, hogy 3 keserves óra után kiéhezve végre jóllakott és aludt utána szinte azonnal helyre állt a kajálása. Az a 3 óra majd nem a sírba vitt, de csak eltelt. Volt sírás, nevetés, játék, rengeteg séta, ringatás, hinta, babakocsiba tologatás. Már 12 hetes és néha néha fel merül a probléma, hogy órákon át csak enne és enne, de sosem lakik jól, ezért próbálom magam "szorosan" a 3-4 órás etetéshez tartani és csak ennyi idő után teszem cicire.
2014. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

növekedési ugrása van, enged enni, amennyit csak akar.

most ne rontsd el! a babák ösztönösek, a cicizés (még ha nem is táplálkozás, hanem komfortcici) mind okkal történik.

ezt az időt ha kibírod, később kifizetődik.

ugyanis ilyenkor rontják el a TÁPSZERES anyukák... ilyenkor adnak pótlást, elnyomják a gyerek szopi igényét nyugtatócumival, 3 óránként etetnek, hagyják sírni a babát...

aztán a cumi cumizavart okoz, a tápszer csökkenti a tej mennyiségét, inkább a cumiból akar inni a kicsi, mint a nehezebben folyó ciciből, az anya is úgy gondolja, nincs teje (és ugye kevesebb is van, mert pótlást ad) stb.stb. azok aki nem értik meg, a baba ösztönösen kér, ösztönösen viselkedik, és bizony-bizony ezt a legtöbb anya végigszenvedi ezt az időszakot (mindannyian zokogunk és majd megőrülünk az elején a végeláthatatlan szoptatások miatt, idegőrlő, de pedig EZT KELL CSINÁLNI)

szóval ha most nem adod át ennek a nehéz helyzetnek magad, a gyerek elválaszthatja magát akár 3-4-5-6 hónaposan, és akkor lehet tápszerezni... aminek sok-sok hátránya van - legalábbis komfort szempontjából, mert én pl. előveszem a cicim, és bármikor tud enni a 8 hónaposom, egy tápszeres babának hordozni kell a kajcsiját, melegíteni, én tudok cicin altatni, nem félek a fertőzésektől, mert tudom, adok ellenanyagot a babának, nálunk nem volt sose hasfájás, és makk egészséges a gyerek...

ne aggódj, ha igény szerint szoptatsz, mindig IGÉNY SZERINTI MENNYISÉGŰ TEJ ÁLL RENDELKEZÉSRE. ilyen csodálatos a biológia és az evolució ezt így alakította ki, csak a tápszer-lobby világában ezt olyan nehéz elhinni.

ha úgy érzed, kevés a tej, akkor végy egy lazító fürdőt - zuhanyt, a kebleidre, dekoltázsodra finom meleg vizecskét locsolj, meglátod, megtelnek azok a cicik fincsi tejjel! :)

kérj segítséget, ha a babád folyton enne, de már fáradt vagy, valaki ringassa, hordozza a babát egy kicsit.


hidd el, én is zokogtam sokat, de tudtam a tapasztalt anyukáktól, hogy ezt ki kell dekkolni! (tapasztalt anyukák alatt azokat értem, akik minden gyereküket legalább 20 hónapig anyatejjel etették)


van és lesz tejed amennyi csak kell, ha betartod az igény szerinti szoptatás kritériumait. (olvasd el a lll.hu - la leche liga és a szoptatasportal.hu erre vonatkozó írásait)


helyes, hogy akaratos a babád! :)


hallod, nem olyan érzés ha szoptatsz, mintha a mellbimbóidat egy kúpos fogóval csavargatná valaki, és az udvarát csiszólópapírral dörzsölgetnéd folyton? hogy a reggel szépen gömbölyödő, csöpögő cicijeidet estére két üres tarisznya helyettesíti? NA, MINDENKI EZT ÉRZI.

az én babám 9,5 kilós (már 8 hónapos korára ilyen nagy) és anyatejes, igaz, játékosan etetgetem almával, sütőtökkel, de ilyen szép nagyra nőtt a 75B-s cicijeimtől, amiben a szülést követően 5 napig nem is volt tej.


okos a kisbabád, ő tudja, mi kell neki, te meg szorítsd össze a fogad, ez egy nehéz időszak, de kifizetődik, meglátod. kitartás :)

2014. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

huh csajok, köszönöm a tanácsokat! :)


4es, neked külön köszi, ez most nagyon rám fért. :)

2014. jan. 20. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy 4-es írta. 75B, 6 és fél hónapos, 8 és fél kg, növekedési ugrásoknál szinte 24 órás szoptatás. Az első hetekben én is kétségbe estem, fájt is az eleje, de aztán megoldódott, most már élvezem a szoptatást, ráadásul van, hogy 4-5 órán keresztül nem eszik, akkor sem, ha kínálgatom. Van jobb dolga is. :D

Az első heteket túl kell élni, megéri. Kitartás. (Engem többször férjem etetett. :) )

2014. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!