Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem alszik el/ miert...

Miért nem alszik el/ miert kel fel szoptatás után?

Figyelt kérdés

Újszülött babám most lesz 2 hetes.

Többször előfordul h szoptatás után leteszem mert rendesen elaludt, de rögtön vagy 5-10-30 perc után felkel. És újra csak a szopit akarja..


Így belecsuszok 3-4 órás szoptatás maratonokba… semmi más nem nyugtatja meg, ilyenkor tátog keresi a cicit, majd sir ha nem kap.


Ez normális? Elrontani sem akarom.


2023. szept. 11. 04:57
 1/8 A kérdező kommentje:
És elég időt hagyok neki a szoptatásnál, majd egy órákat (40-60 perceket) hagyom magamon mindig.
2023. szept. 11. 04:59
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem rontod el. 3 dolog:

- A tej szoptatás alatt termelődik. Tehát így szépen szaporodik majd

- Pici babát nem lehet semmihez szokatni, kényeztetni

- Negyedik trimeszter. Olvass utána.

A babáknak a testkontaktus ugyan annyira igényük mint a tiszta pelenka. Ezt szopizással is megélik. Leteszed, felriad és érzi hogy nem vagy ott. Keres. Próbáld meg esetleg hogy ha nem muszáj nem rakod le, nem hagyod ott. Pl nap közben szoptasd fekve aztán aludj te is összebújva vele

2023. szept. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2023. szept. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg magadra kötni, ha érzi a testkotelseged, nyugodtabban fog aludni, és így te is tudsz tenni-venni. Vagy esetleg pólyaba kötni, ott is érzi, hogy "van körülötte valami", idézi az anyaméhben töltött időt, plusz kevesebb az esélye, hogy felriad a saját mozgásara.
2023. szept. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2hetes teljesen normális. 9hónapig benned fejlődött, ő még nem tudja, hogy külön is életben marad.

Ösztönösen rajtad érzi vbiztonságban magát.

2023. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális igen, bár tudom hogy idegőrlő. Nekünk az első 3 hónap telt nonstop cicivel kb., engem borzasztóan megviselt sajnos. Így csak annyit tudok mondani, hogy kitartás és tudatosítsd minden nehéz pillanatban, hogy nem fog ez örökké tartani! Én nagyon kétségbe tudtam esni, hogy egy pisit sem tudok ordítás nélkül megejteni, mostantól ez az életem, úristen... De nem. :) Így visszatekintve igazából egy szempillantás volt az első fél év.
2023. szept. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindnekinek! Már az is segít, hogy tudom, hogy akkor ez normális. ☺️
2023. szept. 11. 10:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes, konyorgom.

Az elso 6 het errol szol. 4. trimeszter.

Ha 24 oraban szopizik es rajtad van az sem baj.

Elvezd ki, hamar elroppen ...

2023. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!