Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Puha" a cicim, nem keményedik...

"Puha" a cicim, nem keményedik már egyáltalán, van elég tejem? Zöld széklet elfogadható a szopis 4 hetes babámnál?

Figyelt kérdés
Sokszor elég nehezen értem meg mit szeretne szegénykém,mert szopizás után böfiztetésnél már rágja a kis öklét és sír. Azt gondoltam, hogy még éhes lehet, mert a cicim semennyire nem volt feszes, de hallottam, hogy szívja-nyeli, tehát biztosan evett. Megsajnáltam,rátettem a másik cicire,abból is evett, de annál a cicinél már húzta a lábát, nyögött, tehát értésemre adta elég látványosan, hogy fáj a pocija. Nagy nehezen tudott kakilni,de zöld volt a széklete és három napja minden széklete zöld színű. Arra gondoltam, hogy kihívom a gyerekorvost. Mit gondoltok?
2010. okt. 18. 07:26
1 2
 11/15 xStefix ***** válasza:
69%

"Ha a csecsemő gyakran, rövideket szopik, és az édesanya minden alkalommal a másik mellét kínálja fel, a baba valóban hasfájóssá válhat. Ennek azonban nem az az oka, hogy a félig emésztett tejre frisset szopott, hanem az, hogy rövid szopásai alkalmával mindkét mellből csak az ún. első tejet fogyasztotta el. Ez a tej laktózban gazdag, ami gyakran puffadást, így hasfájást okoz, a baba széklete pedig hígabb, ZÖLD színű lesz. Elkerülhetjük ezt a helyzetet, ha a babát ugyanarra a mellre tesszük vissza, hogy alkalma legyen a mellet kiüríteni, és a zsírdúsabb, hátsó tejhez eljutni."


"A bél felszínét finom kis bélbolyhok borítják, ezek teniszpálya nagyságú felszívófelületet hoznak létre. A bolyhok azonban rendkívül sérülékenyek, betegség, fertőzés, antibiotikumos kezelés alatt és után nehezebb az emésztés, akár átmeneti laktóz intolerancia (tejcukorérzékenység) is kialakulhat. Ennek egyik jele a híg, habos, ZÖLD széklet. Ha a szoptatott csecsemőnél észlelünk ilyet, nem kell abbahagyni a szoptatást, hiszen az anyatej összetevői segítik a bél regenerálódását."


"Ha egy szoptatott kisbaba érzékeny egy bizonyos ételre, akkor előfordulhat, hogy szoptatás után nyűgös, hosszú ideig vigasztalhatatlanul sír, vagy egy kis alvás után hirtelen látható kellemetlenségérzettel felébred. Az ételallergia más jele lehet: kiütés, csalánkiütés, ekcéma, kisebesedett popsi, száraz bőr, zihálás vagy asztma, eldugult orr vagy megfázásszerű tünetek, piros, viszkető szem, fülgyulladás, ingerlékenység, hasfájás, az emésztőrendszer problémái, hányás, székrekedés és/vagy hasmenés, vagy ZÖLD és nyálkás, esetleg véres széklet."


(www.lll.hu)

2010. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xStefix ***** válasza:
100%
A képzetlen dokira pedig ráférne egy alapos gyorstalpaló..!!!
2010. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
09.48-as vagyok 5,5 hós és mar 4 hónaposan megduplázta a születési sulyát és azóta csak 400 gramot hízot,a doki szerint nagyon kevés,de hijába kínálom tápszerel mert nem fogadja el és a gyümölcsöket is csak néha néha
2010. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
az le maradt hogy 4 centit nöt az utolsó hónapban
2010. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Gondolom azért nem fogadja el a gyermeked sem a tápit sem a gyümit, mert már jóllakott szegény.

Ha már 4 hósan duplázott, biztosan rengeteg tejed volt, ami csak nem apadt el egyik pillanatról a másikra?! (Bár erre is akad példa). Inkább, ha úgy gondolod tényleg nem eszik eleget, szoptasd sűrűbben, és várj a hozzátápival 6 hós koráig.

2010. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!