Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan aki cicin...

Van itt olyan aki cicin altatásról leszoktatta a babáját de nem azért mert leválasztotta?

Figyelt kérdés
Este csak cicin tud elaludni és rajtam cumizik van hogy egy órát vagy többet is. Szeretném valahogy máshogy altatni, lehetséges szerintetek?
2023. okt. 5. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem hagytam hogy cicizen soha. Persze addig etettem amíg éhes volt de mikor már csak úgy voltam a szájában és komfortozott elvettem. Egy idő után megszokta és nwm igényelte.
2023. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem meg nincs ezzel semmi baj. Az altatás legtermészetesebb módja.

Amikor a lányom kicsi volt, örültem, hogy odavettem magam mellé, ha éjjel baja volt, aztán aludtunk reggelig együtt.

Majd megőrültem a második gyerekkel, aki nem akart cicin aludni, jó nagy gyerek volt ringatni, énekelgetni neki éjszakákon át? Ne hallgass senkire, ha neki így jó, akkor hadd aludjon a cicin.

Persze ehhez kell egy mellméret, van barátnőm, aki nem tudott fekve szoptatni, az ciki.

2023. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Elsővel míg csak ő volt a dolgom, nem zavart.


De kis különbséggel (2.5év) jött a második, nála nem tehettem meg, hogy órákig hagyjam cumizni. Így kapott cumit. Kicsit eröltettem, mert nem egészen akarta elfogadni. De így első naptól csak evesre használta a cicit. Áldás volt az első gyerekhez képest ez a fajta szoptatás.

2023. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem hagytam, hogy cuminak hasznalja a mellem. Rajtad mulik, nem engeded, ennyi, nem kell raszoktatni. 3 evig szoptattam, de mar az elejetol ha jol lakott, es elaludt, levalasztottam, persze ettol meg orakig aludt rajtam, de nem hasznalt cuminak. Kizarolag rajtad mulik, senki mason.
2023. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy mekkora az a gyerek.

Ha befejezte az evést, vedd el tőle a melled. Kapjon mást. Simit, cumit, rongyot stb. Nem kell élő cuminak kelli, és ettől nem is lesz lelki sérült a gyerek.

2023. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Cicizik. Meg szoktam kérdezni tőle, hogy megyünk aludni? Gyere. Megyünk az ágyadba ( az ágy mellett a földön vagyunk ilyenkor) aztán beteszem. Van hogy felül és ker még cicit, akkor visszaveszem, majd 1-2 perc múlva újra mondom, hogy megyünk aludni. De általában elsőre fekve marad és vagy a hátát simogatom vagy fogom a kezét és elalszik.
2023. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

6oshoz annyi, hogy igyekszem nem felzaklatni, hogy kimenjen az álom a szeméből hanem szépen nyugodtan, félhomályban.

Illetve ha már régóta szivat, akkor beteezem az agyába és mondom hogy mindjárt jövök, elmegyek pisilni, addig maradjon fekve. Akkor eltűnök szem elől 1 vagy 2 percre majd visszamegyek. Ettől szerintem megnyugszik a lelke hogy tényleg visszamentem és pár percen belül elalszik.

Az a lényeg hogy ne vesszetek össze, próbáljátok nyugodtak maradni mind a ketten. Ha az elején tobbet kell is próbálkozni, megtanulja, hogy ott vagy, nyugodtan alhat.

2023. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Én is csak enni engedtem őket, "komfort" címszó alatt cuppogni rajta nem, rosszul voltam/vagyok a gondolattól is. Nem vagyok élő cumi. Kaptak éppen elég bújást, testközelséget és szeretetet, ehhez nem kellett 0-24 a mellemnek a szájukban lennie.
2023. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy korábbi időpontra helyeztem át az esti szopi idejét. Vacsi után, de fürdés előtt. Altatáshoz ugyanúgy ölbe veszem, csak nincs cici. Első pár alkalommal elégedetlenkedett, de hamar megszokta az új rendszert.
2023. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még kicsi a babám, ebben a hónapban 5 hónapos. Tudom, hogy én szoktattam rá, és most még okés is, de nem akarom hogy örökre így maradjon.
2023. okt. 6. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!