Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan aki cicin...

Van itt olyan aki cicin altatásról leszoktatta a babáját de nem azért mert leválasztotta?

Figyelt kérdés
Este csak cicin tud elaludni és rajtam cumizik van hogy egy órát vagy többet is. Szeretném valahogy máshogy altatni, lehetséges szerintetek?
2023. okt. 5. 21:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez teljesen érthető igény, hogy ne így legyen, csak az egészben az a legszomorúbb, hogy ezek tök alapvető biológiai dolgok, amik tökéletesen működnek. Mikor a melleden hagyod elaludni, akkor az anyatejedben lévő prolaktin segíti az elalvását. Illetve a te saját elalvásodat is segíti a prolaktin, ami ilyenkor kiválasztódik és a te véráramodba is kerül. Esténként ebből több termelődik. Valójában ez így tökéletes, ez így van kitalálva. Csak a modern ember élete az minden, csak nem természetes és hát amit a természet tök jól oldott meg, az a mi életmódunkban nekünk idegesítő és kényelmetlen és útban van, erről nem te tehetsz, csak belegondolva olyan szomorú, hogy ennyire távol került az életmódunk attól, amire mi ki vagyunk találva. És hát a gyerek ideszületett, úgy, ahogy 1000 éve is, ugyanazzal az működéssel, ugyanazokkal az igényekkel és ő nem tudja, hogy már nem úgy élünk és meg se fogja érteni még jó sokáig, csak trenírozni lehet rá, hogy ne úgy működjön, ahogy az ki van találva. Aztán van akinek ez könnyebb, van akinek meg az a könnyebb, ha kifekszik és megadja magát, mert olyan gyereket dobott a gép, akit letéríteni erről az útról túlságosan kínkeserves lenne.
2023. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Kérdező, sikerült megoldást találnod a problémára? Én is cicin altatok, nappal is és aggódom hogy ez később esetleg problémát fog okozni (bölcsi, elfogy a tej, stb.)
dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Nálunk most az van hogy nappal 3,4x alszik, és olyankor általában a hordozóban van altatva, ez bejött. Egyelőre nem tudom mi lesz ha nem fér majd el elől.

Esti altatás cicin történik továbbra is.

jan. 1. 20:42
 14/14 anonim ***** válasza:

Miért maradna örökre így? A fiam 1 éves koráig aludt el a cicin, utána magától leszokott róla. Nekem is mondták az okos, egyébként gyermektelen rokonok, hogy majd 5 évesen is a mellemen fog aludni, ne engedjem neki. Hülyeség! Egy fél éves gyereknél semmi kivetnivaló nincs benne, ha 5 évesen csinálná ezt, akkor azon én is elgondolkodnék.

Nyilván ha neked kellemetlen, akkor ne engedd, de ha nincs vele bajod, akkor ne hallgass senkire.

Én úgy voltam a lányommal, hogy éjszaka felébredt, magam mellé vettem, és aludtunk tovább együtt. Fogalmam sincs igazán mikor hagyta abba a szopást, én simán visszaaludtam. A szoptatás legkényelmesebb módja, persze ha órákig fogni kell a gyereket, az megint más téma.

jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!