Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előfordulhat, hogy a szoptatás...

Előfordulhat, hogy a szoptatás kellemetlen érzés lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem a fájdalomra gondolok, hogy begyulladhat a tejmirigy vagy hogy vérezhet a mellbimbó stb., mert nyilván akkor senkinek se kellemes.

Hanem ha egyebként nincs semmi gond, szépen jön a tej, a kicsi szopizik az kellemes vagy kellemetlen érzés?:)


Azèrt merült fel bennem az érzés, mert én sose! Szerettem mikor a párom puszilgatta a mellbimbóm.


Most meg egyenesen utálom! :( A doki szabad utat adott az együttlétekre viszont számomra az is kínszenvedés most, a testem tiltakozik, félek, hogy esetleg valami fertőzés felszáll, mert én terhesség előtt évekig nagyon sokszor voltam hajlamos bacira/ gombára és sajnos kétszer méhgyulladásom is volt, így nem akarom, hogy valami fertőzés érjen és azt gondolom a szexuális együttlét simán elősegítheti ezt. :(


Nagyon hiányzik a kapcsolatunkból az a tűz, ami előtte volt. Remélem szülés után majd valamennyire visszajön és remélem, hogy a szoptatás nem lesz nagyon testidegen és rossz érzés nekem.


Egyébként természetesen nagyon szeretném anyatejjel etetni, mert az szerintem nagyon nagyon jó.



2023. okt. 13. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon jó dolog a szoptatás, de igen van akinek fáj ha a baba szopizik. Érzékenyek a melleid, még nem rendeződött vissza
2023. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Az elején nekem fájt, amíg a mellem meg nem szokta az igénybevételt, és ahogy olvastam, ez elég gyakori, mondhatni ez az általános. Nem csak "kellemetlen", pár hétig csillagokat láttam és előre féltem, amikor a kicsin láttam, hogy szopizni szeretne (ami olyan 3 hónapos koráig a kb mindig volt). De aztán ez elmúlt, és ha nem is kifejezetten kellemes, de már nem volt rossz érzés egyáltalán a szoptatás. Sőt, hosszabb kihagyás után olyan, mint amikor egy régóta viszkető ponton megvakarod :D

Amúgy azért én sem voltam oda sose, hogy a mellemmel foglalkozzon bárki, terhesség alatt meg ez extrán romlott, az első trimeszterben fájt is rendesen, utána meg csak simán érzékeny volt. Mégis a második terhességem kb feléig tudtam szoptatni a nagyobb lányom, és a házasságunk/nemi életünk azóta visszatért a régi kerékvágásba a férjemmel (mínusz a mellszopkodás, a kicsi még szopizik, elég könnyen beindulnak a tejtermelő reflexek, ami szex közben egy incifincit zavaró lenne :D ).

2023. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Terhesség előtt ezen én is dilemmáztam. Utáltam mindig, ha a férjem hozzáért, ezért ez tabu is volt. Alapból nehéz nekem az érintés, valószínűleg szenzoros vagyok.

De a szoptatással semmi gondom nem volt. Most 7 hónapos, és nem tervezem leválasztani, ha lesz tejem és szopizni akar, akár 2 éves koráig maradhat így.

2023. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem jobban fájt a szoptatás mint a szülés :D

Először vérezni kezdett a mellbimbóm, így a kisfiam nem szopizott csak a másik mellemből. Így a vérzős oldal szépen feldagadt és becsomósodott, tejlázam lett. Vettünk mellszívót és azzal próbáltam óvatosan fejni, pár nap alatt normalizálódott a helyzet. De abban a pár napban volt hogy a fürdőszobában feküdtem a kövön és sírtam, úgy fájt. Aztán végülis 2 hónapig tudtam szoptatni, ennyi tejem volt.

Most ismét várandós vagyok de biztos hogy újra megpróbálom a szoptatást. Abszolút nem vagyok tápszer ellenes, sőt...de azért a születést követő első hetekben pótolhatatlan az anyatej :)

2023. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A szoptatás nagyon más szitu, mint a szex, nem lesz kellemetlen érzés. Aztán ha kisebesedik akkor kellemetlen lesz, de abból ne indulj ki, hogy szex előtt, közben nem szereted ha hozzaernek a melledhez. Én se szeretem, de a szoptatás teljesen más volt.
2023. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érzéketlenek a melleim, úgyhogy amikor nem fájt akkor kb semnit nem éreztem
2023. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!:)

Hát ez elég szomorú, hogy sokatoknak az elején úgy fájt. Nagyob kitartók vagytok!😊

2023. okt. 13. 14:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hetig rettenetesen fajt a szoptatas, na ahogy a fajdalom elmult, konkretan nem is ereztem semmit.
2023. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4 hétig a kínok kínját éltem át, mert a lányom nyelve le volt nőve, és csak magánban derült ki.

Ahogy ez megoldódott, a fájdalom is megszűnt

2023. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt, egyenesen undort éreztem, ha arra gondoltam, hogy nekem szoptatnom kell. Nekem is nagyon érzékenyek a mellbimbóim alapjáraton,és rettenetesen bevoltam tojva, hogy milyen anya leszek én aki a saját húsát vérét nem hajlandó szoptatni. Eldöntöttem, hogy tápszerezni fogok. Megszületett a kislányom, és gondolkozás nélkül a mellemre tettem. A legcsodálatosabb érzés volt a világon. Aztán teltek a napok, és mivel a kicsi egész nap rajta lógott, berepedt a mellbimbóm... Rettenetesen fájt a szoptatás, sírva szoptattam míg a párom a könnyeimet meg a taknyom törölgette 🤭🙂🙂🙂🙂🙂 aztán 3 hét után a semmiből egyre kevesebb lett, és elapadt. Szerintem nekem jobban hiányzik a szoptatás mint a babámnak,bármennyire is fájt. 🥰🙂
2023. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!