Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előfordulhat, hogy a szoptatás...

Előfordulhat, hogy a szoptatás kellemetlen érzés lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem a fájdalomra gondolok, hogy begyulladhat a tejmirigy vagy hogy vérezhet a mellbimbó stb., mert nyilván akkor senkinek se kellemes.

Hanem ha egyebként nincs semmi gond, szépen jön a tej, a kicsi szopizik az kellemes vagy kellemetlen érzés?:)


Azèrt merült fel bennem az érzés, mert én sose! Szerettem mikor a párom puszilgatta a mellbimbóm.


Most meg egyenesen utálom! :( A doki szabad utat adott az együttlétekre viszont számomra az is kínszenvedés most, a testem tiltakozik, félek, hogy esetleg valami fertőzés felszáll, mert én terhesség előtt évekig nagyon sokszor voltam hajlamos bacira/ gombára és sajnos kétszer méhgyulladásom is volt, így nem akarom, hogy valami fertőzés érjen és azt gondolom a szexuális együttlét simán elősegítheti ezt. :(


Nagyon hiányzik a kapcsolatunkból az a tűz, ami előtte volt. Remélem szülés után majd valamennyire visszajön és remélem, hogy a szoptatás nem lesz nagyon testidegen és rossz érzés nekem.


Egyébként természetesen nagyon szeretném anyatejjel etetni, mert az szerintem nagyon nagyon jó.



2023. okt. 13. 10:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
IBCLC szoptatási tanácsadót keress és menj el hozzá mielőtt megszülsz. Ezt bánom a legjobban, hogy nem mentem, mert úgy voltam vele micsoda hülyeség ez. Rengeteg szenvedést megspóroltam volna magamnak, és nem csak a szoptatás lemeztelenített, így tegyed a szájába a bimbót részével kapcsolatban adnak felbecsülhetetlen értékű tanácsot. Inkább legyél felkészülve előre, ha gond adódna. Illetve, ha már egynél voltál, akkor ha megvan a gyerek is könnyebben és gyorsabban fogsz segítséget kérni, nem akkor kell majd keresgélni, hogy de kicsodát, meg hogyan meg jaj mit mondjak neki, meg még nem olyan gáz, lehet inkább megoldom egyedül is...
2023. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem ahogy írtad testidegen érzés volt, probáltam magamra erőltetni mert hogy ez a jó a babának. Egy idő után elengedtem, mondjuk ennek más oka is volt. Azóta mind a ketten sokkal kiegyensúlyozotabbak vagyunk.
2023. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ha nem fog sikerülni a szoptatás én biztos, hogy szakemberhez fordulok, mert akkor valószínű, hogy magamtól nem tudom megoldani. Szerintem ebben semmi gáz nincs, meg beszélni is tudnék róla, de remélem nem lesz ilyen gondom.
2023. okt. 19. 19:51
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk szülés után olyan 4-5 nappal indult meg a tej, nagyon vágytam rá, hogy tudjam szoptatni. Soha semmi kellemetlenség nem is volt, az első és második hónapban 1,5 - 1,5 kilókat hízott, szóval sikeres volt. Most 5 hónapos, még mindig kizárólag anyatejes, közel 8 kilós kisfiú. 💙

Nekem sosem fájt, maga a tejleadó reflex, ami egy erőteljesebb érzés az elején, ezt a baba szívó ereje indítja be, semmi korábbi érzéshez nem tudom hasonlítani. Mintha belül csavarná meg valami a mellet. De nekem sosem volt fájdalmas, enyhén kellemetlen. Viszont imádom, amikor a kisfiam nyitott szájjal, csillogó szemekkel, mosolyogva várja a cicit... Közben simogatom a kis puha fejét... Soha vissza nem térő pillanatok, nem szabad kihagyni.

márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!