Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is tapasztalta, hogy az...

Más is tapasztalta, hogy az anyatejtől nagyon fáj a baba hasa, de a tápszertől nem?

Figyelt kérdés

Kb 2 hetes volt a babám mikor elkezdett hasfajos lenni, kapott infacolt, de nem igazán segitett, vele sírtam éjszakánként, olyan rossz volt nézni ahogy szenved, majd közel egy hónapos volt mikor a növekedési ugrás miatt nem volt elég a tejem így tapszert adtam neki, kipróbáltam egy éjszakát, mikor csak azt kapott es azt vettem észre, hogy a hasfájás megszűnt, újra aludt normálisan 3-4 órákat. Megint anyatejet evett és kezdődött előről az ördögűzőre emlékeztető tekerges, hasfajas.

Namost a neten olvasok mindent össze vissza, hogy nincs befolyással az étkezés az anyatejre, a másik szerint pedig ne egyek ezt vagy azt akkor jobb lesz neki. Mitől lehet hogy ennyire faj tőle a hasa? Ha csak hasfajos lenne a tapszer is bántaná a hasat de attól nem faj neki egyáltalán.


2023. okt. 16. 03:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen hatással van az anyatejre az, amit te megeszel. Valami táplálék okozza, lehet tejtermék vagy zöldség, akármi. Próbálj diétázni.
2023. okt. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Első gyermekemnél.

Nekem megváltás volt mikor 2 hónaposan elhagytuk a szoptatást és 💯% tápszeres lett.

2023. okt. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Tejterméket pl eleve nem érdemes fogyasztani szoptatás alatt. Meg egy rakat zöldséget. Ez az alap. Utána meg plusz amire a babád egyénileg érzékeny.
2023. okt. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, hagytam is a fenébe a szoptatást. Amúgy is kivoltam a nemalvástól, amikor még ment az ötletelés is hogy mit nem ehetek, akkor mondom oké, hagyjuk meg ezt a csodát annak, akinek megy.
2023. okt. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
3 vagyok. Nekem ment 2 évig 😀. Persze ki kell tapasztalni, mit ehet az ember,és mit nem.
2023. okt. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
22 hónapig szoptattam, de a nem soha nem volt hasfájós a kicsi. Pedig az első pár hónap után már mindent eszegettem.
2023. okt. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Nekünk sokáig fájt a hasa és nagyon érzékeny volt. De ő beteg baba volt.
2023. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyorsan kiderült, mi okoz problémát: gomba, hal, szója, nagyobb mennyiségben a hüvelyesek (borsóleves mehet, lencsefőzelék nem). Plusz a tejtől ekcémás lett, de nem fájt tőle a hasa. Káposztát meg amiket tiltani szoktak ehettem, amennyit akartam.


Ha nálatok a tej vagy mondjuk a glutén okozza a hasfájást, az nehezebb ügy, rájönni se könnyű. Viszont ha a sima tehéntejes tápszer segített, akkor a tej biztos nem okoz gondot.

2023. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tehén tejes a tapszer tehát a tej nyilván nem lehet probléma és egyébként sem vagyok nagy tej fogyasztó.

De mondom, ahány cikk annyi fele információ, hogy most akkor átmegy vagy nem megy át a tejbe pl a brokkoli vagy a karfiol puffaszto hatasa (megjegyzem semmi ilyet sem ettem), viszont ha befolyásolja akkor szinte semmit nem ehetnek ezen információk szerint, ami azért kicsit durva lenne.


Nekünk sem ment egyszerűen a szoptatás az elején, aztán most meg jött ez a borzalmas hasfajas, közben tejem se sok van a ball mellembol szinte semmit nem tudok ki szívni, így jutottam arra, hogy maradunk akkor csak a tapszeren, nem szenved a gyerek, normálisan tud aludni is csak kiváncsi vagyok, hogy vajon mi lehet az oka, hogy ennyire szenved a tejemtől.

2023. okt. 16. 10:06
 10/13 A kérdező kommentje:

#4

Hogy apasztottad el a tejedet?


Egyébként én is így vagyok vele, abszolúte nem elem meg valami csoda kent a szoptatást, kezdve a fájdalommal aztán a nem alvásos hasfajason át a semmit ne egyeken keresztül. Ráadásul külföldön semmi segítségem nincsen így nekem ez, hogy így alszik jót a babám és tudunk mellette mindent csinálni sokkal egyszerűbb mint szenvedni látni úgy hogy kb egész nap cicin lógna a kevés tej miatt.

2023. okt. 16. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!