Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szinte a mellbimbom hegye van...

Szinte a mellbimbom hegye van kirepedve és nem is kicsit. Minden cicizés hatalmas fájdalommal jár. Mit tanácsoltok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg bimbóvédő krémet próbáltad?
2009. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
szia! mennyi idos a picid? csak a szoptatas elejen faj, amikor szivni kezd a baba vagy vegig? nekunk is kinszenvedes volt az elso par het, aztan helyreallt. Figyelj a helyes tartasra szoptatas kozben, ahogy fogod a babat. Kesobb a baba is megtanulja a helyes technikat.
2009. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyetlen egy dolog segített: BEPANTHEN!!!!!!

Ez egy csoda!

Én az első szopi óta használom, voltak kritikus szopijaink, de egyszer sem lett ,ellgyulladás belőle. Szinte 1 használat után helyrehozza.

2009. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
19 napos a csoppem,kirepedt,hasznaltam mar ra rozsa mezet,Bephantent,Flp Lips-et,es most Garmastant.Probalom minnel tobbet pihentetni a cicimet...amugy csak a szopi elejen van baj,mig felpuhul kicsit jobban ,meg 1,5 napja azt jatsza szopi elejen mintha cumizna...es sirunk mind a ketten...nem is tudom mi lenne a jobb...
2009. jan. 2. 19:49
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Szoptatás után hagyd a mellbimbódon a baba nyálát és egy csepp tejet. Napközben is sokat legyen szabadon a melled, ha teheted ne érintkezzen a melltartóval sem.

Esetleg próbálhatsz szilikon mellbimbóvédőt, van aki esküszik rá- én nem tudtam használni. És valóban: ügyelj, hogy a baba ne csak a bimbót, hanem a bimbóudvar nagy részét is bekapja.

2009. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Azért ne keseredj el! Senki nem úgy kezdte hogy minden simán ment! Kell pár hét mire megszokja a bimbó hogy funkciónálnia kell. Később nem is érzed h fáj, egy kellemes élmény lesz mindkettőtöknek, csak ne add fel!!

Tudom h nehéz idők ezek én is átmentem ezeken és tudom h sokat számít a bíztató szó.

Szopi után hagyd a mellet szabadon legyezd egy kicsit a melltartóbetéttel hogy előbb megszáradjon.

Ne legyen nedves közegben!

Felj le pár csepp tejet és kend rá hagy szabadon.

Az anyatej egy csoda! Én a gyerek szemébe, orrába is cseppentettem már mert gyulladt volt. A doki is tanácsolta.

ANYATEJET próbáld ki!

2009. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hat a jo szo tenyleg elkell...a szilikon vedot is probaltam,sot az elejen csak azzal fogadta el a cicit,aztan nem kellett neki,maj 1x kihisztizte ujra a szilikont es onnantol hasadt fel az a pici seb,ami azota egyre nagyobb...mar vedo nelkul cicizunk megint,az 1x-i alkalom volt h ujra kerte...de nem is tudnam hasznalni annyira faj.Probaltam,h geppel fejjem le,de azt sem birom...a fajdalomtol.
2009. jan. 2. 20:17
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
szia nagyon sajnállak én hasonlóan jártam, avent krém volt nekem jó s aztán fejés s cumisüvegből kapta, sajnáltam de így oldottam meg s jó volt mindkettőnknek..ha nem megy másképp neked is fejés s kapja cumiból lényeg h tejcsit kap...ja s 8 hónapig szoptattam így
2009. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia


En is evvel szenvedtem,es nekem a garmasztan krem a forever-os propoliszossal,aztan a vegen a sudocrem hasznalt a legjobban.

2009. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Ezt próbáltad már:


[link]


Nekem ez vált be. Annyira sebes volt a mellbimbóm, hogy már szopi előtt előre reszkettem a félelemtől. Szorítottam a fogam az első 5 percben. Aztán a sógornőm ajánlotta ezt a bimbóvédő kagylót, hordtam éjjel-nappal, és 1 hét alatt rendbejött. Utána még hordtam sokáig, mert olyan jó érzés volt, hogy nem ér a ruhám a mellbimbómhoz.


MÁS: úgy látom itt járt az unatkozó lepontozó, mert az előttem lévők mind le lettek pontozva, pedig jó tanácsokat adtak.

2009. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!