Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány ml anyatej kell a babának...

Hány ml anyatej kell a babának, hogy erős legyen az immunrendszere?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy napi 50 ml anyatej már sokat jelent a baba számára. Tápszeres a Kicsi, alig van tejem.

nov. 1. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem "kell" anyatej, ha nincs.


Anélül is felnő egy kisbaba, és ha gyenge az immunrendszere nem feltétlenül függ össze.


Én nem voltam anyatejes - semennyire, soha, mert nem bírtam megemészteni - öcsém igen, aztán olyan beteges, hogy az hihetetlen. Mindent is elkap. :(

nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Nulla.

Én terhesen lettem daganatos beteg, szülés után kemot kezdtek, egy percet sem szoptattam. Sose felejtem el, mikor zokogott a harmadikas gyerekem, hogy ő soha nem hiányozhat az iskolából, mint a többiek :)

nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Csak pici korban van egy kis hatása, valamivel kevesebbet betegek a szoptatott babák átlagosan. De ez csak az átlag, nem azt jelenti, hogy minden tápszeres baba folyton taknyos, az anyatejesek meg mind egy szálig kicsattannak az egészségtől. Nagy mintákon, tehát sok gyerekre tekintve az átlagot kimutatható egy kis korreláció kicsi korban. Nagyobb korra eltűnik a különbség.
nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Olvastam én is ezt, de megkérdőjelezhető a valóságtartalma. Amikor valódi orvosi cikkeket olvastam ezzel kapcsolatban, pont azt láttam hogy minimális immunológiai előnyt jelent a szoptatás, elsősorban a hasmenéses betegségek ellen, ami már statisztikailag nem szignifikáns, ha a baba csak négy hónapig kapott kizárólagosan anyatejet vagy vegyesen. Vagyis ha tápos már az elején, akkor tök mindegy hogy csak egy üveg tápot kap vagy egy üveg anyatejet, már nem igazán van előnye a tápszerhez képest.


Nekem ez elég elkeserítő volt, mert sokat küzdöttem hogy részlegesen anyatejesek legyenek a gyerekeim, aztán kb lofszt sem ér. Igaz, hogy egész jó immunrendszerük van eddig, úgy tűnik.

nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Egy csepp is sokat számìt! A vegyes tàplàlàs mèg mindig jobb, mint a kizàròlagos tàpszeres, ès a tàpszeres tàplàlàs jobb, mint az èhezès.

Egyèbkènt ha most nincs elèg tejed, az mèg vissza/meghozható

Az immunrendszer kèsőbbi erőssèìtèsèhez legalàbb 2 hònapig kell az anyatej (egyszer olvastam egy cikket nem tudom hol, ès lusta vagyok ràkeresni. Valami brit tudòsok szintű elemzes lehetett)

nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

5-ös azért menj már, hogy ilyet írsz, hogy a tápszer csak egy fokkal jobb az éhezésnél...

Érzelmi intelligenciádon is! van mit fejleszteni az amúgy hiányos csecsemőgondozási ismereteid mellett.

nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Egyik rokon 8 hó ig szoptatott, mind 3 gyerek állandóan beteg volt.
nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamat 6 honapig tudtam szoptatni kizarolagosan (elvileg a nagykonyv szerint ez idealis), aztan megis mar 5x volt beteg, pedig csak 1,5 eves es nem bolcsis.


Nem jott be 😂

nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Két fiam van. A nagyobb egyáltalán nem fogatta el,nagyon nehezen, az orvos mondta, mikor egy hónapos volt h mostmar kezdjem el a pótlást.

A kisebbnek meg semmi nem volt elég, azért kellett pótolni. 2 éves, és annyit eszik, mint egy felnőtt 😄

Egyik sem beteg soha.

Ha még kicsit is tud szopizni néha, a tápszer előtt próbáld meg minden alkalommal.

Nem baj, ha csak kicsi.

Mekkora a baba, mióta tápszeres?

nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy van e valóságalapja.

Azt tudom hogy nekem kiskoromban tehéntej/víz kombót adtak, a tejre annak ellenére hogy imádom sajnos érzékeny vagyok. Viszont nem vagyok beteges, ha beteg is vagyok könnyen túl vagyok rajta.

A kislányom anyatejes/1 hónapot volt csak tápszeres anyatejes, azóta 100sz iszsz baba. Most hét hónapos eddig nem volt beteg (lekopogom).

Én nagyon küzdöttem érte. De nem csak azért mert az anyatej "aranyat" ér hanem mert nekem fontos volt hogy a kislányommal ez a kis kapocs meglegyen.

nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!