Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig normális, hogy csak...

Meddig normális, hogy csak cicivel nyugtatható meg a babám?

Figyelt kérdés

Iszsz kislányom (12. hétben vagyunk) csak ha cicire rakom nyugszik meg születése óta, nem használ semmi egyéb. Babakocsit, hordozókendőt és az autózást sem szereti alapból, így ezek szóba sem jöhetnek nyugtatás céljából.

Kezdem úgy érezni, hogy picit én “rontottam” el az állandó szopiztatással, ugyanis minden nyekkenésre cicire került, így csak ahhoz köti a megnyugvást. Cumit kerülöm és tervben sincsen használni. Tudom hogy még zajlik a 4. trimeszter és ne akarjam siettetni, később örülök ha meg tudom szoptatni a kiváncsisága miatt es társai hozzászólást kapom de kezd egy kicsit ijesztő lenni, hogy kb senki sem tudja megnyugtatni rajtam kívül.


nov. 5. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Olyan fél éves kora körül szerintem(!) meg kell próbálni más módszereket is kialakítani.

12. hetesen ez a világ legnormálisabb dolga. Nem rontottál el semmit. Ő egy magatehetelen, vaksi kis csomag, semmit nem tud a világról, csak hogy te vagy neki, és veled biztonságban van. A kapcsolódási pont kettőtök között pedig a melled. Legyen sokat apukával is, hogy őt is megszokja. De nagyon sokáig még te leszel neki a minden.

nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha kifelé fordítod és halkan énekelsz neki sétálva az sem segít? Az enyém is utálta a hordozást, de ez bevált nála. Mondjuk nekem meg leszakadt a karom sokszor, de ez van.
nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem hordozóban fordítani kifelé, csak kézben
nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha nyugodt el van bárhogyan kézben, nézelődik, viszont ha sír akkor csak a cici zökkenti ki, esetleg az erős rugózás.
nov. 5. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Annyi idosen az enyem majdhogynem reggeltol estig cicin volt.
nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó ilyeneket olvasni, köszi hogy írtatok! :)
nov. 5. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ilyen pindurka volt a kisfiam, és tudtam, hogy tiszta a pelenkája, de nyekkent, cicit kapott.


Aztán 3 hónapos kora körül már különbséget tudtam tenni a cicit követelő sírása és az egyéb sírások között.


6-7 hónapos korától már az ölelés, puszi, simogatás és egyebek is megtudják nyugtatni. Ekkortájt kezdett kúszni és sokáig mindent lefejelt a lakásban. Sokszor sírt, de nem sokáig, könnyen eltudtam terelni a figyelmét:)

nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!