Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tej belövelés, hogy néz ki?...

Bogica0616 kérdése:

Tej belövelés, hogy néz ki? Honnan éreztétek, hogy megtörtént?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve. Multhéten hétfőn volt a sürgősségi csaszarom. Már a szülés előtt ittam karamaz sört, hogy legyen tejem. El is indult a folyamat, de megállt ott, hogy 10-15 mili van egy-egy alkalomra a két cicimben. Folyamatosan igény szerint szoptatok, de pótlás így sajnos szükséges. Nem tudom még mit tehetnék. Létezik, hogy csak ennyit bírok termelni? Egyáltalán ennél a mennyiségnél beszélhetünk tejbelövelésről?
nov. 14. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt, hogy reggel felkeltem, és olyan volt a mellem, mint két óriási labda, és fájt, ha hozzáértem.

Szóval neked valószínűleg nem történt meg. A második gyereknél nekem sem. A fene tudja miért van ez. Nálunk szerintem az történt, hogy a fiam nem tudott szopni, elaludt a cicin, ezért nem volt utánpótlás. A kialvatlanság, stressz is lehet egy faktor, de szerintem leginkább a gyerekem múlik. Nekem nagyon szoptatásnáci volt a védőnőm, sajnos hallgattam rá, mi sokat szenvedtünk emiatt.

Utólag azt mondom, hogy kár volt. Ha nem megy a szoptatás, hát írasd fel a tápszert, semmi baja nem lesz tőle.

nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Honnan tudod, hogy mennyi van a melledben, mikozben az anyatej leginkabb szoptatas kozben termelodik?

Miert kell potlas?

nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ő már a második baba. Az elsőnél is kb 10-15 mili volt a max. Tápszer és lett. Azt gondoltam, hogy nem voltam eléggé felkészülve. Iszom a sör, a teát, ciciztetem. Fejem is, hogy még több legyen. De most már, az jutott eszembe, hogy mi van ha valóban ennyi tud lejönni. Ezt hogy tudnám ellenőrizni. A baba mérlegelésen kívül. Azt csinálom onnan tudom, hogy max mennyi
nov. 14. 11:56
 4/16 A kérdező kommentje:
Ahogy a kórházban javasolták. Szopi előtt és szopi után merem, hogy mennyi pótlás kell. Hogy miért kell, azért mert sír, hogy éhes. Ezt pedig onnan tudom, ha potlom a mennyiséget jollaki és nem sír tovább. Ő a második baba. A nővérével is itt állt meg a dolog.
nov. 14. 11:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A védőnők azzal jönnek, hogy nem szabad mérni a babát, tudja ő, hogy mennyi kell neki. A nagy francokat! Ha nem mértem volna a fiam, éhen is hal.

Nem minden gyereknek ugyanannyi az igénye, az tény. A lányom már 1 hónaposan 2 decit ivott egy alkalommal. A fiam meg 10 ml-t. Na ne mondja senki, hogy az neki elég. Aztán fejtem, akkor olyan 50-60-at ivott, cumisüvegből sem többet. Szerintem mérd, és ha azt látod, hogy nem evett eleget, akkor írasd fel a tápszert. Pláne ha van másik gyerek is, nem lehet egész nap mellen a baba, van más dolgod is.

nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress egy szoptatasi tanacsadot, ha szoptatni szeretnel. Ez egy ordogi kor, minel tobbet potolsz es minel kevesebbet szoptatsz, annal kevesebb tejed lesz.

A tejed ugy tudod szaporitani, ha cicin van a baba, hiaba iszol barmit, nem nagyon lesz hatasa, ha keveset szoptatsz.

Ha a baba sulya sokaig stagnal vagy fogy, akkor nincs eleg tejed. Egyeb esetben van (lenne), csak ehhez az kell, hogy az elejen kb 0-24 mellen legyen.


Szoptatas kozben is sir? Te valasztod el vagy o sajat magat?

nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hétfő délelőtt szültem, egész nap cicin volt a fiam. Kedd reggelre úgy keltem, hogy leszakad a mellem, kőkemény volt, akkor reggelre striák lettek rajta annyira tele volt. Ha csak hozzáértem sírni tudtam volna a fájdalomtól. Én sose mértem mennyit evett..
nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os, hát nem tudom, mi írtunk a védőnővel szoptatási tanácsadónak, nem is válaszolt.
nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Oke, es? Attol meg, mert te egyszer irtal egy tanacsadonak es itt fel is adtad a dolgot, mas ne is keressen?

:D

En felhivtam egyet, kijott, nagyon kedves volt, sokat segitett, utana ha barmi volt, irtam neki es valaszolt. Van ilyen is 🙈

nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
3 napig cicin volt. El is jutottunk a 15 milig a kórházban. az nem volt már elég hogy a fogyása megálljon. A csecsemős nővérek adtak neki tápszert. Egyszerre 3 naposan 60 miliket evett meg. Ő válassza le magát és üvöltve sír, amíg nem kap. A védőnő nem sokat javasolt a mérésen kívül.
nov. 14. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!