Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tej belövelés, hogy néz ki?...

Bogica0616 kérdése:

Tej belövelés, hogy néz ki? Honnan éreztétek, hogy megtörtént?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve. Multhéten hétfőn volt a sürgősségi csaszarom. Már a szülés előtt ittam karamaz sört, hogy legyen tejem. El is indult a folyamat, de megállt ott, hogy 10-15 mili van egy-egy alkalomra a két cicimben. Folyamatosan igény szerint szoptatok, de pótlás így sajnos szükséges. Nem tudom még mit tehetnék. Létezik, hogy csak ennyit bírok termelni? Egyáltalán ennél a mennyiségnél beszélhetünk tejbelövelésről?
2023. nov. 14. 11:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Hat igen, ez nem egyszeru, bar mar lehet cumizavaros is akar. En az allando meresbe belezavatodtam, volt, hogy szopizas utan kevesebn volt a baba, mint elotte 😂 Nem ad teljesen pontos kepet arrol, mennyit evett.

En a tanacsadot javasolnam tovabbra is,hatha tudna segiteni, de ha nem akarsz vele veszodni, akkor persze maradhat a tapszer.

2023. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem itt az lehet segítség, ha a pótlást szoptanít készülékből kapja. Vagy kiderül, hogy nem jól tapad a mellre, és azért nem tud többet kiszívni. Lehet pár ilyen probléma, ezek miatt érdemes lenne szoptatási tanácsadót hívni.
2023. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet. Sokan azt gondolják a szoptatási tanácsadó egy Isten,sipp supp csinál tejet. Nálam 2 volt kint,nem kóklerek,egyik a kolléganőm ráadásul. Emellett megnézettem a szájizmait plusz a letapadást is. Egy hétig voltunk kórházban,ott több védőnő, ápolónő is segített, megnézte. Az itthoni is. Jól csatlakozott, minden rendbe volt,pedig korábban jött picivel, de ügyes volt. Az első napokba muszáj volt bent pótlás svéd pohárból,mert nekem 0 tejem volt a 6. napig. 0-24 tettem mellre, ha pedig épp volt szabad idő, rohantam fejni is. Ott is 0 jött le, 6. nap jött le pár csepp. Tehát tényleg kimaxoltam mindent. Ja nem.. Magamat nem nézettem meg. :D Nem volt cumisüveg, cumi zavar. De egyszerűen mégsem. Bent nekem mérni is kellett, bizony le lehet, kórházba is így nézik, főleg egy kiszáradt gyereknél. 5 napig 0 gramm, 6. napon 10,egy egy hetes gyereknek, akinél bőven több az igénye már. Nem volt tejbelövellés sem, sem feszülés, se csomó, semmi, 0. Ismeri az ember a saját gyerekét mérleg nélkül is, amikor 0-24 szoptatsz(bár 2. gyereknél 0 segítség nélkül kíváncsi leszek ez ugyan hogyan működik), és már vizeletet sem ürít,mert konkrétan nincs ami befele megy, őrjöng a melleden és éhesen sír egy idő után,és nem hasfájás, mert az másmilyen volt nála és akkor nem is evett többet, de aminél kispohárból kap pótlást és úgy eszi mintha az élete is ezen múlna, majd kisimulva alszik, ott nekem ne magyarázza be senki, hogy neked ömlik a tejed,mert körberöhögöm. :D na én végül 6 hónapig vergődtem és fejtem a 10 mlket éjszaka felkelve, hogy azt is odaadjam. Folyamatosan mindenre mellre tettem,kis sírásra, napi 12x tuti, csak a végsőként kapott pótlást, azt is szoptanítból tanácsadó javaslatra. Mégsem volt elég, pár mlk mindig. 1x(!!!) egy reggel lefejtem 100 mlt. :D le is fotóztam esküszöm. Utána másnap megjött és elapadt, 6-7 napig olyankor tépte a mellem, őrjöngött, fejni 0-t tudtam, de ha volt is minimális, akkor is üvöltött az ízétől. Rendszeresen megjött, 6 hónaposan miután megjött és hiába múlt el, a tejem nem jött vissza az a pici, többet nem fogadta el ő sem, akkor én ráhagytam,ott elfáradtam már. Tudod mi történt? Kiegyensúlyozottá váltam és elfogadtam, hogy mindent megtettem. Ha a másodiknál így indulunk, nem fogom félévig tönkre tenni mindenki életét. Nálunk anyának nálam nem volt teje, azt hitte van,szoptatott ahogy mondták, fogytam, stb.,mire kiderült, hogy semmi.
2023. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A cumirol jut eszembe, első este azt adták neki a nővérek, míg én az őrzőben voltam. Azzal kaptam meg a babát reggel. Szeretnék vele vesződni, azért kérdezem, hogy ekkora mennyiségnél már volt tej belövelés vagy nem.
2023. nov. 14. 13:16
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

13-as, na ezért írtam, hogy ezek a szoptatásnácik bolondok. Nem kell az életed árán is szoptatni. Tápszeren is felnőtt sok gyerek.

Az én babámat is nézegették többen, hogy mi a baja, de szerintük minden rendben volt. Mégis 10 ml-nél többet nem tudott kiszívni. A védőnő meg lerázott azzal, hogy nem kell méregetni, ő tudja mennyi kell neki. Aha, a nagy fenét. Ezek a tanácsok többet ártanak, mint használnak. Én is 4 hónapig fejtem, nyomorgattam a melleimet, éjszaka is fenn voltam a fejőgéppel, semmi értelme nem volt. Ha felírattam volna a tápszert, lett volna egy nyugodt baba meg egy nyugodt anyuka.

2023. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha pótolni fogsz, akkor nem is lesz neki elég.Szoptatás közben termelődik a tej,és a kereslet kínálat,csak akkor áll be rendesen,ha igény szerint van szoptatva a baba. Az első 6 hétben,akár nonstop.Amikor pótolsz, akkor a melleket nem éri inger,azt az utasítást kapja az agyadtól,hogy most nem kell termelni,nincs rá szükség.Több tejes,a szoptatástól lesz.
2023. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!