Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek betegség miatt szopiszt...

Akinek betegség miatt szopisztrájkolt a babája, annak hogy zajlott?

Figyelt kérdés
Megbetegedett a babám, bedugult az orra. Először csak simán kiszívtam az orrát orrszi-porszival, de később kiderült, hogy az nem szedett ki mindent (csak amikor előtte csepegtettem bele anyatejet is). Minden etetés előtt kiszívtam az orrát, azt hittem, hogy mostmár azzal nem lehet baj, de nem akart enni. Észrevettem, hogy ha betettem a szájába a mellem, akkor mohón szívni kezdte, úgyhogy mindig ezt csináltam, de egyre jobban ellenkezett minden szoptatás előtt. Aztán rájöttem, hogy mi lehet a gond (hogy nem kapott levegőt, hiába szívtam ki az orrát, mert rosszul csináltam), és hogy valószínűleg szopisztrájkja van. Utána megpróbáltam svéd itatópohárból megitatni, evett is szépen, aztán kidőlt aludni (előtte sokat nyűglődött evés után is). Itt tartok most, mindjárt fog megint kelni, és nem tudom mit csináljak. Próbáljam szoptatni vagy várjak, amíg meggyógyul? Vagy kínáljam finoman és ha nem akarja, akkor itatópohár? Meddig fog ez tartani? Hogy tudom segíteni a folyamatot? Köszönök bármilyen tanácsot, tapasztalatot.
nov. 24. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kínáld meg, ha nem, akkor itatópohár.

Nálunk fogzás miatt volt szopisztrájk. Fecskendővel csurgattam be neki a lefejt tejet, azt hittem megőrülök már a végére. 2 napig szenvedtünk utána visszaállt gond nélkül a cicire.

nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*ja és a lényeg, ne stresszelj be és ne erőszakold a babát (én az elején nagyon toltam a szájába, hogy már pedig szopi van), így hiába múlt el fogzás néha-néha (heti 1-2x) voltak olyan epizódjai, hogy azt hitte etőszakkal probálom cicizetni és hiáva volt éhes elfordította a fejét ordítva. Meg kellett várnom míg lenyugszik. Lehet, hogy poszttraumás stressz volt nála, nem tudom.

Csak tapasztalatból írom, a lényeg, hogy most lakjon jól, mindegy hogyan. Ha elmúlik a betegsèg visszaáll minden szépen. Ez egy más állapot most, nem normàl hétköznap. Ilyenkor rád is sokkal jobban szüksége lehet (több testkontaktus).

nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm, az nagyon jó lenne. Etetem én pohárból, csak attól félek, hogy nehogy végleg tönkremenjen a szopizás vagy megutáljon. Annyit küzdöttünk érte, hogy sikerüljön, és eddig imádott szopizni, teljesen összetör, hogy úgy néz rám, mintha bántani akarnám.
nov. 24. 20:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is kicsit kezdtem ebbe belecsúszni, ott vettem észre, hogy valami nem oké. Szerintem én is picit traumatizáltam, de remélem, hogy még nem nagyon. :( Nem akartam én rosszat, csak azt hittem, hogy csak nyűgös, és ha érzi, hogy ott a tej, akkor megnyugszik.
nov. 24. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, most engedd el, nem utáljameg a szopizást! Ez csak átmeneti állapot ;)
nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!