Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás tényleg ilyen?

Szoptatás tényleg ilyen?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben ezt olvastam

“ Van hogy a baba órákon át cicin van;oda készítek egy szenvicset, egy almát,kekszet”.


Most komolyan aki szoptat, azon egész nap lóg a gyerek?

Kérlek ne kövezzetek meg, de új a téma, kb semmit sem tudok még. Ha ez tényleg így van, és ezt nem szeretném, dönthetek úgy, hogy nem szoptatok?


febr. 9. 07:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

Donthetsz, senki nem mondhatja meg mit csinálj.

Csakhogy a gyerek így állítja be magának a kereslet-kinalatot.

febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém piciként egy jó ideig nem igazán érzett rá, hogy tud hatékonyan szopizni, sokszor be is aludt rajta rövidebb időkre, így nem egyszer volt, hogy tartott vagy 1 óráig 1-1 etetés, mert étvágya viszont volt, és ha kiesett a szájából, kereste rögtön a cicit. Szóval, igen, van ilyen. Igen, dönthetsz úgy, hogy nem szoptatsz, gyógyszerrel el lehet apasztani, vagy van, akinek eleve nincs sok, így ha nem szívja ki a baba, hamar még inkább lecsökken/megszűnik a tejtermelés.
febr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak az elején van így, az sem minden babánál. Amikor már beáll a kereset-kínálat, plusz a baba is megügyesedik, hamarabb végez.


Dönthetsz úgy, hogy a saját kényelmed érdekében kihagyod, de az sem garantálja, hogy nem kel gyakran, vagy nem lesz letehetetlen baba. Persze akkor még mindig dönthetsz úgy, sírni hagyod, szintén a saját nyugalmad érdekében...


A babának a legjobb az anyatej. Felnő tápszeren is persze, csak nem mindegy, miért nem jut hozzá.

febr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
30%
Nincs így. Két gyereket szoptattam/szoptatok, jó sokáig. Az elején csak szopizik, alszik. Vannak nehezebb napok, mint a növekedési ugrás, fogzás, betegség. Ilyenkor természetesen többet voltak cicin, jobban igényelték a közelségem. De összességében azért nincs arról szó, hogy egész nap csak szoptat az ember.
febr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
61%

Ez így azért túlzás, hogy fel sem tudsz állni, meg oda kell készíteni a szendvicset, de az első 2-3 hétben, míg beáll a tej, addig valóban sokat van cicin a baba. De nem értem, ezzel mi a baj, ezért vagy otthon, nem ráérzs 3 hétig sokat szoptatni.


3 hónaposan már 10 perc alatt végez, aztán annyi.

febr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindenkinél. Nekem sok tejem volt (genetika) és a gyerekek remek technikával szopiztak az elejétől kezdve. Úgyhogy az első pár nap kivételével, amikor óránként, szoptattam nem voltak non stop mellen.

Majd meglátod neked mit dob a gép. Szerintem nem kell előre eldöntened, meg stresszelni magadat. Majd kialakul.

febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
65%

Nálam mindkettő így volt, gyorsan fel is adtam a kialvatlanság és a kikészültség miatt. Órákat töltöttek cicin úgy, hogy 10mleket ettek (tejem volt, fejni tudtam), amint kiesett a cici a szájukból, üvöltöttek mint a sakál. Az első gyereknél hetekig próbálkoztam, a másodiknál két hét után tápszert adtam. Nem tudtam a nagyot szögre akasztani, mert a kicsi nonstop cicikézni akart, és teljesen kiborultam.


Igaz, az én gyerekeim valahogy bonyolultabbak az átlagnál, nagy kontaktigényük van, rosszul alszanak, stb.

febr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
82%

"Most komolyan aki szoptat, azon egész nap lóg a gyerek?"


Nem akarlak lesokkkolni, de szoptatás nélkül is egész nap lógnak rajtad a gyerek hónapokig, ha olyan.


Nekem a második volt ilyen, a szopot letudtam hamar, de egyszerűen nem lehetett lerakni, mert sírt, ordított, pedig az elsőnél nem tapasztaltam ilyet. Pár hónapos koráig kb. nonstop rajtam/velem volt, még amikor már megtanult ülni, kúszmi, akkor is ott kellett ülni mellette, mert úgy játszott, hogy fogott közben és ha felálltam, ordított. És senki nem kellett raktam kívül, az apja sem.


Na, mellette egy normálisat enni, pisilni, tusolni sem lehetett.

De van olyan ismerősöm, akinek szintén ilyen a tápszeres gyereke.


Ha nem tudod elfogadni, hogy lehet, hónapokig 0-24-ben rajtad akar majd lógni a gyerek, ne is vállalj, mert ilyet is kidobhat a gép és akkor felkötöd magad 3 hónap után, ha ez ilyen szintem teher neked.

febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
73%

7 nem bonyolultabbak az átlagnál, ne félj.

A lányomnal én is feladtam, mert nem bírtam idegekkel az állandó mellen logast, és a sírást.

Jól tettem.

Utána minden rendben volt vele.


Fiammal kiatartobb voltam, szerencsére a lányom nagyon megértő volt velem(8 éves volt akkor)10 hónapig szoptattam, de így visszagondolva talán nem kellett volna annyit kinlodani, ha vele is atallok tapszerre.(

Csak sajnos hallgattam mindenkire, nem azt néztem nekünk mi a jó.

febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%

Az első 2-3 hónapban nálunk így volt, igen. Az elsőnél végül így is tápszer lett, nem sikerült beállítani a kereslet-kínálatot. Utólag derült ki, hogy szinte lehetetlen küldetés volt, mert izomtónuszavar, gótikus szájpad és csendes reflux miatt nem tudott hatékonyan szívni, lentartani.

Második gyereknél sikerült átjutni ezen az időszakon úgy, hogy beállt és már tudtuk alakítani a napokat, nem összefüggő szoptatás volt.

Most előre nem tudhatod, hogy neked hogy fog alakulni, de ha oda se akarod tenni magad, akkor kár belekezdeni.

febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!