Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás tényleg ilyen?

Szoptatás tényleg ilyen?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben ezt olvastam

“ Van hogy a baba órákon át cicin van;oda készítek egy szenvicset, egy almát,kekszet”.


Most komolyan aki szoptat, azon egész nap lóg a gyerek?

Kérlek ne kövezzetek meg, de új a téma, kb semmit sem tudok még. Ha ez tényleg így van, és ezt nem szeretném, dönthetek úgy, hogy nem szoptatok?


febr. 9. 07:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
74%
Azt még tegyük hozzá, hogy az első gyerekkel oké. Nézed a sorozatod közben szoptatsz napokig. De a másodiknál nem sz*rhatod le az elsőt. Annak is kell enni adni stb.
febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Tápszeres nem feltétlenül jobb...

Nekem most 2 hónapos a babám, az elején hiába volt 3 napig folyamatosan mellen nem lett elég tejem, vegyesen táplált. Egy etetés úgy néz ki, hogy 15 perc egyik cici, 15 perc másik cici majd jön a tápszer, amin sokszor csak nyammog, majd büfizni kell majd megint nyammog. Ha kiveszem a szájából a cumisüveget ugyanúgy üvölt, mintha a cicit vennék el, sokszor 45 perc amire 80-90 ml tápszert megeszik. Napi 8-9 órát etetek. Ráadásul amíg cicin van legalább mindkét kezem szabad, tudok telefonozni, olvasni, ha cumisüvegből etetem az egyik kezem fixen foglalt, hiszen benne van a cumisüveg, úgy érzem magam mint valami bűvész vagy zsonglőr ha a másik kezemmel próbálok valamit csinálni. Egy éjszakai ébredés mire én is visszafekszek fixen 2 óra, nincs az hogy csak félálomban a szájába tolom a cicit. Fel kell kelni, kicsoszogni a konyhába és tápszert csinálni.


Ehhez képest a barátnőm babája 100% anyatejes, az ő babája ennyi idősen már 15-20 perc alatt megszívta magát és elengedte a cicit, a baba öbölben aludt, éjszaka nagyrészt csak magamellé húzta, megetette és aludt tovább.


Nem kell előre semmit sem eldönteni, majd meglátod milyen lesz. Egy tápszeres baba is lehet rossz alvó, matrica és egy anyatejes is lehet olyan hogy megeszi az adagját aztán szépen eljátszik magában és könnyen elalszik.

febr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 babyboom567 ***** válasza:
86%
Én most komolyan el foglak keseríteni.Első gyerekkel a maratoni szoptatások lesznek a gyerekes lét legkönnyebb része.
febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
85%

Sokan írják, hogy második gyereknél nem lehet állandóan szoptatni, ami igaz, de a kerdezőnek ez lesz az ELSŐ babája...

Nyilván ha lesz második, akkor már lesz róla némi tapasztalata, hogy mi hogy működik ilyenkor, szerintem azt az állapotot felesleges most itt felhozni.

febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
78%
24, főleg, hogy második mellett is meg lehet oldani a maratoni szoptatásokat is, még akkor is, ha az első többemberes, autista, aki nincs el a sarokban, se a tévé előtt. Ezt is csak akarni kell. Én nagyon akartam, főleg mivel ezer hátránya volt annak, hogy az elsőnél nem sikerült.
febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
60%

"Nekem az nem ment se hordozva,se utcán,se máshol mint itthon,se fekve,se alvás közben,se úgy hogy fogom fél kézzel és szaladok a nagyobb után. De én nem is vagyok szuperanyu mint itt sokan. :D"


Annyira gáz, hogy ezt a fusztrációt, ami a saját tehetetlenségetek miatt bennetek van, így vezetitek le. Hogy aki nálatok hatékonyabb vagy tökre képes, azt ilyen fitymálóan szuperanyukázzátok, miközben a valóságban nők milliói szoptattak gyereket egy, két meg három másik gyerek mellett is évezredeken keresztül és most is, szóval annyira azért nem nagy tudomány, max. a nők pár százalékának, mint te.



Én ugyanúgy tudtam szoptatni nagyokat első gyerek mellett is, fekve is, meg félkézzel is, hogy közben a másik kezemmel a nagynak adtam enni, inni, könyvet lapozhttunk vagy játszottunk a földön ülve. Azért nem olyan hú, de komplikált ez, hogy akinek menjen, az annyira különleges legyen.


Ennyi erővel mondhatnánk rátok, hogy ti még ilyen életképtelen, nyámnyila anyukák vagytok, akik ennyit sem vagytok képesek megoldani, miközben nektek is két kezetek van.

febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
43%
25# Ja, gondolom. :) Főleg ha még több gyerek is van,majd egymást felnevelik míg te szoptatsz pizsibe fetrengve a netflix mellett. :D Mamának 7 gyereke lett,valahol éppen másfél év van maximum korkülönbségnek,mind anyatejes volt. Segítség nem volt,gondolhatod hogy nem maratoni szoptatást csinált,a többi meg menjen amerre lát, jé felnőttek, egészségesek,egynek sincs semmilyen betegsége sem. Bár az én tápszeres testemnek se.:D úgyhogy nem tudod megoldani max úgy,hogy a nagyobbat leszarod nagy ívből.
febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
25%

Meg jó,hogy nem attól lesz valaki szuper anya, hogy szoptat-e vagy sem.

Vagy a mai világban az a nő aki nem szoptat maglyara való?

febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
72%
28-as, pont az lett leszuperanyázva, aki szoptatja a másodikat is, akkor miről beszélünk? Lassan már azt vetik máglyára, aki nem ilyen élettelen, mint sokan.
febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
67%
26# Érettségi se nagy dolog,egy hülye is megcsinálja,az emberek nagy részének mégsincs. Gyereket is annyi csinálni,hogy szétteszed a lábad,egy majom is képes rá,az emberek nagy része még is meddő. Büszke vagyok rád,hogy neked sikerült, nekem nem. Nem tartom ettől kevesebbre magamat,mert megpróbáltam mindent is. Nem csak csináltam mint más ömlő tejjel,hanem energiát fektettem bele és próbálkoztam mindennel. Frusztrált sem vagyok,csak míg én figyelembe veszek minden akadályt,addig más óbégat,hogy meg lehet csinálni csak akarni kell. Ettől még belátom ami nekem nem megy és még sokaknak. És igen a szemembe szuperanyu és nem sértő szerintem,max ha annak érzed ezt valamiért. :)
febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!