Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni kezdődő...

Mit lehet tenni kezdődő mellgyulladás esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 napos a kislányom, szerintem rossz pózban szoptattam eddig. A jobb mellem faj, alul és oldalt vörös, le akar “szakadni”, csomót szerencsére nem találtam. Utána néztem, borogattam szopi előtt, úgy tettem rá a lányom, hogy a vörös rész felé nézzen az álla ( két emberes feladat volt 😂)

Utána kapott a másik ciciből is mert nyilván jól nem lakott a gyulladtból.


Kérdésem, hogy minden etetést a gyulladt mellel kezdek, akkor a másikat nem szívja ki rendesen már. Azt fejjem esetleg? Viszont ha azt is teljesen le fejem a kövi etetéskor félek hogy kevés lesz, ha nem fejem, akkor nehogy az legyen a gond, hogy nem ürül ki.


A gyulladt mellett sajnos nem tudom fejni, probaltam, de mivel meg sebes a bimbó konkrétan leszabja a róla a gép és vérzik, sose gyógyul. A másikon a sebek már meggyógyultak szerencsére. Eddig egyszer egyikből kapott, legközelebb másikból. Babyono elektromos mellszívó, ha esetleg az számít valamit.


Bocsi, hogy hosszú lett, nem szeretném, hogy elapadjon és tanácstalan vagyok


Köszönöm!


febr. 10. 16:45
1 2
 1/15 babyboom567 ***** válasza:
13%
orvoshoz kellene menned vele
febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha hétfőig nem javul a dolog akkor az a terv, habár remelem addigra rendbe jön. De mivel szerencsére nincs hőemelkedesem, így úgy gondoltam először megpróbálom megoldani a házi praktikákkal.
febr. 10. 17:04
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nel segített a pici 3 hónapos korában, hogy szopi előtt felmelégítettem a gyulladt részt (ahol piros volt) hajszaritoval (a meleg zuhany nem segített), és közvetlen utána úgy tettem cicire, ahogy te is írod, hogy az álla a gyulladt rész felé nézzen.... Remélhetőleg ki tudja szívni, azért a 8naposnak nem biztos, hogy van olyan ereje.
febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Èn a gyulladt rèszt fejtem, kèzzel. Cèlzottan a gyulladt rèszről. Ha nem vagy làzas, akkor ennyivel nem kell orvoshoz menni.

Az nagyon profi, hogy rögtön eszedbe jutott a gyulladas felől szoptatni.

febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 babyboom567 ***** válasza:

Legalább a szülészetet vagy az ügyeletet hívd fel,hogy mit tegyél.


"Bár a mellgyulladás gyakran kezelhető csupán a fent említett módszerekkel, de előfordulhat olyan eset, amikor mindezek nem elegendőek és orvosi segítségre van szükség. Mikor jön el az a pillanat, amikor orvoshoz kell fordulni?


Ha a szoptatás, a meleg borogatás, a masszírozás és a pihenés ellenére sem enyhülnek 24 órán belül a mellgyulladás tünetei, akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni, nem szabad halogatni! Ha a kezelés ellenére továbbra is fennáll a magas láz vagy akár még emelkedik is, akkor is irány az orvoshoz!

Ha a mellgyulladás tünetei nagyon hirtelen és rögtön súlyosan jelentkeznek, akkor szintén nincs mire várni, orvoshoz kell fordulni!

Szintén orvosi segítségre van szükség, ha a mellgyulladás nemcsak az egyik melled, hanem mindkettőt érinti, vagy pedig maga a mellbimbó tűnik fertőzöttnek."

febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Borogatás,klopfolt saláta levéllel fedd le a cicit. Folyton tedd cicire a babát,mert a tej folyamatosan termelődik ha kap ingert( ergo sokat szopizik belőle) ez nem egy tejes zacskó ami kiürülhet. Vegyél be paracetamol tartalmú

gyulladáscsökkentőt .

febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, folytatom akkor ezeket a dolgokat. Az előbb amikor ki szívta nagyon jó érzés volt, megkönnyebbült egy picit. Azóta újra feszül, de lassan rá rakom ismét. Ha nem segít, hétfőn doki, max előtte megkérdezem kihez kell ezzel egyáltalán fordulni.
febr. 10. 17:44
 8/15 anonim ***** válasza:

A tej szoptatas közben termelődik. Nem fog elfogyni, ha lefejed.

A gyulladt rész felé legyen az álla, így onnan szívja ki.

febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az jó, ha a babát a gyulladt rész felől rakod szopizni, és mindig onnan kezded (nem fog a másikból elfogyni a tej, ha lefejed, szopizás/fejés közben termelődik a tej, a kiürítés pont a mellgyulladás elkerülése és a bőségesebb tejtermelés miatt jó, egyáltalán nem akadályozza a babát abban, hogy jóllakjon), illetve nekem még bejött, hogy miközben szopizott, óvatosan masszíroztam a piros résztől a mellbimbó felé a fájós-csomós részt. Nekem mondjuk már nagyobb volt a babám, amikor begyulladt a mellem (de akkor rendesen, 40 fokos lázam lett meg minden, kb már papot akartam hívni, szerintem életemben nem voltam még ennyire rosszul), de egy forró fürdő közben, hogy a zuhanyfejjel a meleg vizet ráirányítottam, úgy sikerült szép lassan kimasszírozni belőle a dzsuvát. Őszintén örülök neki, így utólag, hogy azt nem a gyerek szívta ki, ilyen véres-gennyes cucmót még 1 év körüli baba szájában sem szívesen látnék. De amúgy miután sikerült így kimasszírozni, egyrészt azonnal drasztikusan jobban lettem, másrészt már másnapra enyhült minden tünetem, harmadnapra teljesen meg is gyógyultam, szóval tényleg nem kell ezzel egyből orvoshoz rohanni feltétlenül.
febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, megnyugtattatok!😁 a gyulladt mellből szopizott ismét, fáj még picit, de ilyenkor annyira jól megkönnyebbül egy kis időre. A másikat pedig fejni fogom akkor 😊
febr. 10. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!