Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lázas vagyok, forró az egyik...

Lázas vagyok, forró az egyik mellem és fáj. Mellgyulladás lehet? Mit ír erre az orvos? Mit lehet itthon tenni a fájdalom és a duzzanat enyhítésére? Kisebb Diónyi, kemény csomó van a jobb mellembe.

Figyelt kérdés
2023. márc. 25. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Orvos ír antibiotikumot. Házi módszer, hogy a babát gyakran teszed arra a mellére, a szoptatást mindig azzal a melleddel kezded úgy, hogy a baba álla a csomó felé legyen. Valószínűleg ehhez szokatlan pózban kell szoptatnod, hónaljtartásban vagy fekve, valakinél négykézlábat is olvastam. Kellemes meleg zuhany alatt masszírozd és fejd azt a részt. Esetleg ha nyitottak vagytok rá, férjed szívja ki, nálam ez nem merült fel. Nekem egyszer volt ilyen, pont elutaztunk hétvégére, a gyakori szoptatás segített és elmúlt orvos nélkül. Még káposztával borogattam, arra már nem emlékszem, hogy kellett.
2023. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az antibiotikum segített, hiába próbáltam bármit. Borogattam, masszíroztam, fejtem, stb.
2023. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem rengetegszer volt ilyen sajnos. :( Ami általában bejött az a jégzselé melegítése, betettem a szoptatós trikóba a csomóra és mindig újramelegítettem, ha kihűlt. 2-3. szopizásra így a kislányom már ki tudta szívni és leapadt a csomó. Még utána is melegen tartottam egy kis ideig, mert előfordult, hogy megint feltelt. Nekem ez volt mindig a leghatásosabb, pedig szerintem a létező összes praktikát kipróbáltam, borzasztó sokat szenvedtem egy időben ezzel.

Nekem a melegzuhany kevés volt. Lázra fájdalomcsillapító (ügyelj rá, hogy olyan legyen, amit szoptatás alatt is lehet). És ha hétfő-keddig nem múlik el, akkor írass fel antibiotikumot.

2023. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mendez ***** válasza:
Szia! Nekem 2szer volt tejlázam és a mellem is többször gyulladt. Jegeltem a mellem, konyharuhába tettem egy jégkockát, és azzal dörzsölgettem. Naponta 2-3 alkalommal csináltam, és 3 nap alatt elmúlt. Ezt orvos ajánlotta. Emellett Panadol. Az én orvosom nem írt antibiotikumot, mert szerinte csak akkor szükséges, ha 5 nap után sem javul az állapot, és persze szem előtt tartotta a babámat. 🙂
2023. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
39,5 a lázam ez már durva ugye?
2023. márc. 25. 22:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, vegyél be lázcsillapítót!

A jegeléssel óvatosan, mert az apasztja a tejet. Lehet váltogatni is. Pl. szopizás előtt melegíteni, majd utána hűteni a csomót.

2023. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 40 fokos lázam volt, de óránkénti fejéssel másnapra rendbe jöttem. Lázcsillapítót vettem csak be, hogy a babát el tudjam látni. Amennyit tudsz, pihenj.
2023. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már a láz lement de a csomó meg maradt
2023. márc. 27. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!