Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van szoptatás alatt szedhető...

Van szoptatás alatt szedhető hányingercsillapító?

Figyelt kérdés
Elkaptam valami vírust, egész nap hányok, borzasztóan vagyok. Van 2 gyerekem, az egyik 4 hónapos, szoptatok, nagyon szenvedek, hogy így ellássam őket. Van valami hányáscsillapító, amit lehet így szedni? Vagy bármi tipp, ami segíthet?
febr. 12. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ami hatékony, nincs sajnos. De ez gyorsan elmúlik. Jobbulást!
febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálok. A tejem nem tudod, hogy nem fog elmenni, ha nem marad meg bennem a víz sem?
febr. 12. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Sportitalok (ásványok pótlása miatt), kortyonként, jéghidegen. Engem ez mentett meg a kórháztól amikor benyeltem valami jó kis hányós vírust és kezdtem kiszáradni. A tejtermelést lehet megviseli, a táplálék hiányt nem (annyira, pláne hogy ez átmeneti dolog), de a folyadék hiány sajnos lehet rossz hatással. A biztonság kedvéért vegyetek egy doboz tápszert és kis pohárból tudod itatni, mondjuk macerás, de nem okoz cumizavart. Vagy cumisüveg. Ha véletlenül elkezdene apadni. Aztán ha jobban leszel majd "visszahozod" a tejet, sok mellretétellel és fejéssel. Most elsőnek az a fontos, ne száradj ki.
febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ors-t vegyél. Gyógyszertárban lehet kapni. A babám elkapta, utána én is, mindketten azt ittuk. Illetve sok-sok folyadékot igyál. Nem apadt el a tejem szerencsére.
febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ORS és az izotóniás ital jó ötlet. Hidegen, kortyonként idd.

Én tavaly nyeltem be egy hányós-fosóst, 2 napig semmi nem maradt bennem, de tejem volt végig.

Cerucalt szedhetsz, de vényköteles.

febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ORS-t ittam, bár 20 perc után az is visszajött. Cerucal van itthon, de kifejezetten rá van írva, hogy nem szabad szoptatás alatt, mert a hatóanyag átjut a tejbe, és rosszat tesz a babának. Egy pár órája már nem hánytam, remélem fogok tudni inni. Van fagyasztott anyatej, de cumisüvegből nem iszik a babám, az itatópohárból meg megtanult buborékot fújni a tejbe. De ma éjszaka tudott enni, mostmár hátha túléljük ezt a kicsit. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!
febr. 13. 07:03
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Az e-lactancia szerint mehet a cerucal.

A magyar tájékoztatók semmit nem engednek szedni szoptatás alatt.

febr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon szuper! Köszönöm szépen!
febr. 13. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!