Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt tényleg tilos...

Szoptatás alatt tényleg tilos a diéta és az edzés?

Figyelt kérdés
Nem egy embertől hallottam, és olvastam is, hogy szoptatás alatt nem szabad diétázni, mert nem lesz rendesen tej. Ezt hogy kell értelmezni? Ha például csökkenteni akarom a szénhidrátot vagy épp a zsírt, akkor nem lesz elég tejem? A másik kérdés a mozgás, hogy azt miért ne lenne szabad? Én sajnos elég sokat felszedtem a terhesség alatt eddig, és a szülés után mindenképp szeretnék legalább egy részétől a súlyfeleslegnek megszabadulni, kevesebb étellel és aerobic jellegű mozgással. De annyi mindent írnak, hogy összezavarodtam, mit szabad és mit nem? Tudom, hogy a baba egészsége az első, de nem akarok ilyen dagi maradni.. :(
febr. 24. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen is meg nem is!

A diéta olyan értelemben tilos, ha koplal a kismama, ha csak odafigyel és kalóriadeficitben van, akkor nem.

Ugyanez érvényes az edzésre is, versenyszerüen vagy megeröltetöen edzeni nem jó ötlet, viszont sportolni, mozogni értekmes keretek között kifejezetten hasznos.

A tejtermeléshez föleg sok fehérjére van szükség, a szénhidrátokat, zsírokat lehet csökkenteni, de csak értelmes mennyiségben, nem nullára.

A mozgásnak meg tényleg semmi akadálya sincs, amíg neked nem megeröltetö, addig nyugodtan lehet.

febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

1, Várd már meg, hogy megszülj!

2, az első 6 hétben semmilyen ugribugri nem ajánlott, de nem a szoptatás miatt, hanem hogy ne szorulj pelenkára idő előtt. Méhsüllyedés, sérv, inkontinencia.

3, nem mindenki ugyanolyan, nem mindenkinek ugyanúgy reagál a szervezete. Van aki bármit megtehet, akkor is ömlik belőle a tej, más szervezete meg megérez minden kalóriadeficitet a tejtermelés szempontjából.

4, van akinek az is elég, ha szoptat és mellette simán csak nem zabál és úgy is olvadnak róla a kilók;

másnak pedig komoly odafigyelést igényel.

Várd ki! Előre nem tudhatod.

febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek a kettessel. Várd ki, mert ez nagyon így van ahogy leírta. Én 3 hónapig alig bírtam menni is nemhogy edzeni. A szoptatás meg, ha kicsivel kevesebbet ettem már nem is volt tejem.
febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem tilos, de ovatosan kell csinalni. Az edzes reszehez pedig elso korben nagyon fontos a hasizmot es a gatizmot rendbetenni, erre iranyulo tornaval, aztan ha ez kesz, lehet kezdeni normalisan edzeni.
febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem ilyen fekete vagy fehér. Nyilván a koplalás, az eszetlen diéta nem jó (mondjuk nem csak szoptatás alatt). De van diéta amit nyugodtan lehet. Nekem pl mindentől függetlenül diétáznom kell az inzulinrezisztencia miatt, ugye grammra pontosan kivan számolva mikor mit ehetek. Ez nem kavart bele, 2 éves koráig szoptattam, ő szépen fejlődött (én nem akartam ugyan fogyni, nert alig híztam, de rólam is gyorsan mentek le a kilók). De millió IR-es anya szoptat úgy, hogy közben tartja a kiírt diétáját.

A sport megint egy más dolog. Szülés után nem szabad egyből ugribugrizni, sem "észnélkül" tornázni. Elsőnek vissza kell állítani az izmokat a megfelelő állapotba, erre vannak tornák (természetesen a gyermekágyat követően). Utána is, amíg szoptatsz a "versenyszintű", kőkemény edzések kavarhatnak bele a tejtermelésbe, a normális, fokozatosan felépített mozgás nem. Ehez rengeteg segítséget tudsz kérni, olyat keress aki kifejezetten szülés utáni edzést tart, külön tanulják mit lehet, mit nem ilyenkor és hogyan 🙂

febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Én cukros voltam diétáznom kellett,viszont ha sokat jöttem mentem és keveset pihentem estére nagyon kevés tejem volt
febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyénfüggő. Én az első fél évben azért zabáltam amennyit bírtam, hogy ne fogyjak heti 1 kg-ot, csak egy felet. Csak utána nem tudtam abbahagyni. Más azért hízik meg, mert csak úgy van teje, ha minden nap megedzik fél tábla csokit. De sokan vannak, akik odafigyeléssel egészségesen tudnak fogyni. Túl gyorsan nem ajánlott, mert a szervezet tárol méreganyagokot a zsírban, és bekerülbe a tejbe (valahol olvastam, lehet hogy hülyeség, de amúgy sem ajánlott a túl gyors fogyás).


Nagyjából amit a kalkulátorok súlytartó kcal-nak adnak ki, az pont jó fogyáshoz, mert a szoptatás kb. 500 kcal-t használ fel naponta.


Az egészséges étrendre figyelni kell. Az anyatej tápértékét nem nagyon befolyásolja az étrended. Azonban a zsírsavösszetételt stb. igen. Tehát ha te egészséges zsírokat fogyasztasz, akkor a tejben is az lesz nagyobb arányban.

febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos kora óta naponta 40 percet tornázom, és igyekszem kalóriadeficitben is lenni. 13 hónapos, még van tejem és fogytam 25 kg-t. Amire nagyon figyelek, az a folyadék. Napi 3 liter vizet megiszok.

Ja és hiába szoptatok/szoptattam, nem égettem el vele kalóriát (grammra pontosan mértem, számoltam a napi bevitelt)

febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Se a dièta se az edzès nem tilos.
febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Én az egyik gyereknél híztam, pedig diétáztam, a másiknál fogytam, pedig zabáltam. Szóval ezt annyira nem tudhatod, hogy a hormonális változásokra hogyan reagál majd a szervezeted. Nekem tényleg vagy 30 kiló volt a különbség a két szoptatós időszakom között. A másodiknál már tápszert írt fel a gasztroenterológia (nekem, nem a gyereknek), pedig banánon meg csokin éltem és a vérképem teljesen oké volt még mindenféle ritka izére is. Aztán szoptatás után meg mindig visszatértem az eredeti súlyomra.
febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!