Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az ujjszopás is okozhat...

Ha az ujjszopás is okozhat cumizavart, nem mindegy, hogy adok-e neki cumit?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt a kislányom, igény szerint szoptatom. Cumisüveget, cumit messziről kerültük, féltem a cumizavartól. Nagyon nehéz volt, mert rettenetesen nagy igénye van a cuppogásra. Pár hete megtalálta az ujját, konkrétan egész nap a szájába van, amikor épp nem cicizik. Nagyjából ezzel egyidőben elkezdett rosszul szopizni. A technika romlott meg, csattog, cuppog, sokszor fáj is. Mit tegyek? Az ujját nem tudom elvenni tőle.
febr. 27. 17:12
 1/8 babyboom567 ***** válasza:
53%

Én pont ezért adtam neki cumit,mert tudtam, hogy az ujját nem lehet elvenni tőle.Vannak olyan ujjszopós gyerekek(családunkban is van,még 9 évesen is kínlódtak vele,bármi stressz/bántás/kudarc érte a gyereket, elbújt ujjszopizni) akik még suliba is csinálják.

Nekem kb 5 hónapos korig cumizott,kizárólag a babakocsiba ha aludt,itthon teljesen elutasította a cumit,és ez volt a félelmem, hogy nehogy szopja az ujjt.Szerencsére nem.Én a helyedben próbálkoznék cumival,bár szerintem már esélytelen.És jön 3-7 év ujjszopizás.

febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

1-es, en meg cumiztam 2,5 evig, aztan meg szoptam az ujjam 8 eves koromig. BARMIKOR megtalalhatja az ujjat, nem ezen mulik, hogy adsz cumit vagy sem.

Bocsi kerdezo, a kerdesre nem tudom a valaszt, csak ezen megakadt a szemem.

febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen kézre húzható rágóka, azt próbálnám meg. Egy idő után megunja, abbahagyja szerintem.
febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Fantasztikus ez az ujjszopásellenesség. Ahelyett, hogy örülnétek, hogy talált egy olyan módszert, amivel külső segítség nélkül meg tudja nyugtatni / vissza tudja altatni magát. Aztán majd írjátok sorban a kérdéseket, hogy normális-e, hogy nyolcvankétszer ébred / hogy kell leszoktatni a cumiról / háromévesen el lehet-e már választani 🙈
febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, hogy szopja az ujját. Az a bajom, hogy rosszul szopik, és nem tudok ellene tenni semmit.
febr. 27. 20:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Én épp azért írtam a kézre húzhatós rágókát, mert azt nem tudja szopizni, így visszaállna talán az evése is.
febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Én sem voltam ellene anno, most fizetem a fogszabályzót, már fél millió ráment.
febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is így kezdte, 3 hónaposan fedezi fel a kezèt, ujjait. Normális hogy a szájába szeretné venni.

Amit tenni tudsz, hogy ha látod hogy szopizza az ujjait akkor megkínálod cicivel.

Nekem most lesz 7 hónapos, nem hagyta még el ugyan de már csak akkor csinálja ha éhes vagy álmos, meg most a fogai jönnek és fájdogál az ínye neki. Egyéb esetben jobban leköti most a mozgásfejlődés.

márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!