Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leszoktatni az...

Hogy tudnám leszoktatni az ujjszopásról?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos babám akit kb. 3 hónapos kora óta próbálunk cumira szoktatni...mert megtalálta az ujját...egyszer már fel adtam, de most egyre sűrűbben szopja az ujját már vettünk kb 10 fajta cumit egyik se jött be. Próbáltam hogy lefejt anyatejet adtam cumis üvegbe hátha meg barátkozik a szilikonnal de sajnos akkor se kell neki a cumi :/

Védőnő szerint ez a legjobb ami történhetett... (nem 100-s..) mert majd ha játszik meg stb nem szopja.. na de igen maszik 2-t szopja megint maszik kicsit szopja. Arról nem is beszélve hogy nem 1x esett már azért mert felállt és elfelejtett kapaszkodni.. szopta az ujját

Elkeseredésemben már arra jutottam hogy befáslizom a kezét hogy véletlen se tudja bekapni, vagy bekenem erőssel de ehhez még pici.

Valakinek valami ötlet?


( van egy tesója ő cumis volt de 15 hónaposan eltettem a cumit nem is kereste, de hozzá teszem nem lógott éjjel nappal a szájába, de néha jól jött)



2023. jún. 27. 22:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Ez természetes,így nyugtatja magát,ez van melósabb lesz később leszoktatni róla, de basszus most még kicsi ehhez,nehogy befáslizd a kezét. Nem vagy normális...
2023. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Az én fiam 2 éves, szintén szopja az ujját. Tesója most 8éves ő is szopta. Nyilván ez nem olyan mint a cumi , hogy egyszer csak elveszed tőle, de amikor már "értelmes " volt stb kB 4 évesen ő is leszokott az ujjszopásról

Őszintén nem értem ez miért akkora probléma?!

Én kifejezetten örültem, hogy nem cumizik és nem kell éjszaka 100x felkelnem azért, hogy vissza adjam neki a cumit a szájába stb 😅

2023. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hat én inkább 1000x felkelek oda adom a cumit mint hogy az ujját szopja. Nem szép, nehéz leszoktatni a rengeteg koszrol nem is beszélve amit majd lenyel igy később. A csúfolásról nem is beszélve. Itt olvastam gyakorin van aki 30-40 évesen is az ujját szopja...
2023. jún. 27. 22:33
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2023. jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
10%
Az én ismerősi körömben 10év felett hagyták csak el, mindenképpen próbalkoznek tovabb a cumival.
2023. jún. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy százas.
2023. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Minnél hobban erölködsz, annál jobban fogja szopni…


Cumi rondàbb, és kàrosabb amúgy.



A szopási reflex jóval később épül le.


Aki megtalálta az ujját, az nem fog cumizni.. hiàba nyomatnàd..


A 3 èvesem már csak elalváskor/ fáradtságtól szopja.

2 naposan találta meg

2023. jún. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%

Milyen csufolasrol beszelsz ur isten,meg csak 6 honapos.

A babaj furák,lehet egy het mulva magatol abbahagyja

2023. jún. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Egyrészt simán lehet, hogy pár hét és magától abbahagyja. Másrészt igaza van a védőnőnek: örülj neki, hogy olyan önmegnyugtató módszert talált, amivel neked nincs dolgod! Azt, hogy ujjával a szájában nem tud dolgokat csinálni, meg fogja tanulni saját magától - ha hagyod. Ez a legjobb, ami történhetett. Se a fogaira, se a beszédfejlődésére nem lesz feltétlenül hatással, viszont az "önkiszolgáláson" kívül megvan az az előnye is, hogy muszáj kivennie a szájából ahhoz, hogy a kezét használja. Nincs rosszabb, mint egy folyamatosan cumival a szájában tevékenykedő baba, az a halálom, hogy BÁRMIT csinál, tele van a szája, elképesztő bamba hatást kelt (és káros is, mert hozzászokik, hogy valami mindig legyen a szájában).
2023. jún. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó jól el vagy tévedve, az ujjszopás minden szempontból rosszabb, igenis a fogaira nagyon is rossza hatással van, illetve nem hagyják el csak úgy rengeteg már iskolás szopja még az ujját,ha nem is látható módom, a cumit el.tudod venni ezen kívül nem is kell állandóan a szájaba lennie, arról nem is beszélve,hogy kevésbé is higiénikus és hülyén is néz ki mikor a 4-5 éves szájában van az ujja.

Kérdező próbálkozjatsz még a cumival,de semmi radikális módszert nem ajánlok, még csak egy kisbaba.

2023. jún. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!