Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi vált be nektek hogy több...

Mi vált be nektek hogy több tehetek lett?

Figyelt kérdés
Eddig volt 3 óránként 60 ml tejem most örülök ha van 25 vagy annyi sem. Ukko tea nekem nem használ és a karamalz sör sem. 5 hónapos a babám. És több a fejés. Olyan szomorú vágok hogy mem tudok elég tejet biztosítani neki

márc. 1. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Honnan tudod hogy nem biztosítasz neki elegendő tejet? Annyit koptatom itt az ujjamat ebben a témában, remélem legalább nem feleslegesen. De azt nem értem hogy miért ekkora kérdőjel ez az egész téma.


Nem mérvadó az hogy mennyit tudsz fejni. Az én babámnak akartam fejni amikor fél éves volt tejet, de fél óra alatt 10 milit sikerült fejni. Mindeközben 100 százalék anyatejes egy hónapos kora óta, és rendesen fejlődik. Tehát a fejés nem mérvadó. Lehet kicsit praktikázgatni hogy hatékonyabb legyen a fejes de akkor sem az.

Ha pedig tápszerrel kiegészíted akkor konkrétan magad ellen dolgozol, hiszen issza a tápszert de közben a ciciden is szaporíthatná a tejet ugyanis a legjobb tej szaporító ha a babádat teszed sokat cicire. A mérleg sem 100 százalékos adatot ad, hiszen lehet hogy mondjuk egy alkalommal elég neki a 60 ml és mondjuk egy óra vagy két óra múlva eszik. Nem kell 3 óránként etetni egy gyereket, akkor kell etetni amikor azt ő igényli.

Hatékonnyá tenni a fejest esetleg úgy lehet hogy előtte meleg vízben fürdesz, nekem akkor mindig jobban megindult a tej, vagy ha közben a másik melleden a babád szopik. A tejet úgy tudod szaporítani jól ha a babádat teszed minél többet cicire, persze ettől még fejhetsz mellette talán az is hat valamit, erről nincs infóm.

márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező ne aggódj ezen.


Hogy alakul a kicsi súlya? Van napi 5-6 pisis pelus? Kakis pelusok hogy alakulnak?


Ha szépen fejlődik a baba (védőnő, orvos mondaná, ha baj lenne a gyarapodással), jó kedvű, van elég koszos pelus akkor van neki elég tejed.


Nekem 4,5 hónapos a kisbabám. Fejni nagyon nehezen tudok 30 ml a maximum ami lejön. Az is csak akkor, ha a mellem már tele van tejjel pl egy hosszú alvás után.


A legkevesebb gyarapodása a babának 600 g volt a legelső hónapban.


Nem olyan erős a tej leadó reflexed ezért nem tudsz fejni. Nekem is ezért nem megy. Attól még lehet elég tej. A kisbaba minden tej csatornát elér és sokkal hatékonyabban ki tudja üríteni, mint bármi más.

márc. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mióta megszületett fejem én nagy ritkán teszem cicire mert bealszik. Korababa. Nehezen megy. Rosszul írtam. Vegyük úgy hogy csak fejek
márc. 2. 01:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Aludjon, majd felkel. Enyém nem koraszülött, sárga se volt, mégis szeret cicin bealudni és lassan 8 kiló. Sose mértem mennyit eszik, látszik, hogy elég neki, mert nő, pisil, kakil. Más nem számít, csak ez. Néha alszik, aztán ha még éhes felkel és eszik.
márc. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez az hogy utána felkel. Nekünk 0 segítség van szóval hulla lennék ettől is jobban ha állandóan cicit lenne
márc. 2. 03:03
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk sincs semmi segítség. Míg etetsz feküdj mellé. Kicsit pihensz addig és újra lesz energiád dolgokhoz.


Tudom, hogy nagyon nehéz, de sajnos nem sokat lehet tenni. Pár dolgot el kell engedni. Nem sokáig ilyen kicsik a babák.

márc. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fejés pont hogy fárasztóbb, több időt vesz el és egyáltalán nem hatékony a tejtermelés fenntartására. 60 ml 3 óránként egy 5 hónapos mellett lópikula, mikor már egy 2 hónapos is jellemzően bőven 100 felett fogyaszt.

Ha nem tudod mellre rakni, engedd el. Így is főleg tápszeres, csak belegebedsz abba a minimális tejbe.

Viszont ha ragaadzkodsz a tejhez, dobd el az üveget, és rakd a melledre. Kapja szoptanítból a pótlást és akkor van értelme a próbálkozásnak.

márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem a fejés fárasztóbb, mint a nonstop szoptatás. Sterilizálni, méregetni, elpakolni, amíg fejsz, nem csinálhatsz mást, stb. Amikor cicin van, akkor egyrészt alhatsz vele te is, másrészt ha már van olyan törzstartása, akkor ha magadra kötöd előre, akkor cicizni is tud és te is csinálhatod a dolgod. 5 hónaposan még ha korababa is, ezt már simán meg lehet csinálni szerintem.

Plusz nekem a fejés sosem ment. Szenvedtem fél órát-órát, de lejött nagyon max 5-10 mili. Hát az lónak a fütykösére se elég. A fejőt max szaporításra használtam, na, arra jó volt, elég volt 2 egymás utáni nap napi 2x megcsinálnom, és simán felturbózta a termelést, pedig jönni nem jött sok egyáltalán a cicimből, de a növekedési ugrásnál bőven fedezte az extra igényeket. Nem tudom már pontosan, hogy hány percenként kell, de valami olyasmi, hogy mellenként 5-5, majd 3-3 majd 2-2 majd 1-1 perceket fejsz, hogy minél gyakrabban beindítsd a tejleadó reflexet, mert az az egyetlen, ami növeli a tejtermelést, nem a csodateák és a cukrozott gejl löttyök (ha összehasonlítod a Karamalz összetevőit a sima Dreher 0% ízesítetlen sörével, pontosan annyival tud többet a Karamalz, hogy tele van cukorral, ízesítővel és glükózsziruppal, szóval kitalálhatod, mennyi a marketing és mennyi a valódi hatásfoka tejszaporításra). A melled akkor fog több tejet termelni, ha azt az információt kapja, hogy több tejre van szükség. Márpedig ez akkor gyakoribb fejést és/vagy mellre tételt jelent.

2 iszsz szoptatott gyerekem van, nekem ezerszer könnyebb volt nonstop szoptatni, mint bármi mást csinálni, még a tápszernél is egyszerűbb a cicit készen egyből a szájába nyomni, a fejés meg aztán pláne felesleges időpazarlás, ha amúgy elfogadja a mellet.

márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Áldás volt amikor el tudtam hagyni a fejést. Pedig 1 hónapon keresztül én is csak fejtem, de elég is volt. Sokkal jobb volt még úgy is hogy egész nap mellen volt. Nálunk csak ő van úgyhogy ha aludt vele aludtam.
márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!