Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem jön ki a tej, mit tehetek?

Nem jön ki a tej, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Jól "tejeltem" eddig, de tegnap 5 hetes kisbabám kevesebbet szopott, mindkét mellem bekeményedett. Az egyiket le tudtam fejni, a másikból viszont nem jön a tej. A felső részében van egy fél mellnyi kemény csomó. Próbáltam meleg vízzel öblíteni, borogatni, a babát is számtalanszor próbáltam rátenni (állával a keményedés fele is), de szopik kettőt és sírva kiköpi. A másikból meg kitartóan szopik. Mivel fejve sem jön tej, a baba sem szopja, nem tudom, hogy lehetne ezt kezelni. :(

2021. aug. 9. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
masszírozás, kézzel fejés? ezek is beválhatnak esetleg
2021. aug. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tejköved van. Nekem is volt, ugyan ez volt a tünet, hogy nem jött a tej, bedurrant a mellem, a baba sem tudott semmit kiszívni. A mellbimbómon észre vettem 2-3 pici fényes fehéres pöttyöt, amik nagyon kemények voltak, tényleg, mint egy ici-pici kő. Nagyon óvatosan kiszedtem őket, azonnal spriccelt a tej.
2021. aug. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meleg zuhany alatt kézzel fejés és tovabbra is próbálni rátenni a babàt,amikor éhes.
2021. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Undorító, lehet, amit írok, de ha nem akarsz egy komoly mellgyulladást, akkor ki kell szívni valakinek. Férj nem opció?

Tudom, hogy gáz, de ha a baba nem szopja ki hamarosan, akkor begyulladhat!

Kézi fejőd van? Meleg vizes tus alatt próbáld..

2021. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4

Igen,ez valóban jó ötlet,nekem is javasolták de az én férjem nem volt vevő. :D

2021. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem hallani se akart arról, hogy esetleg megkóstolja a tejem, mindig viccelődtem, hogy majd ha viszek neki kávét..de amikor mellgyulladásom volt, látta mennyire szenvedek, sírtam a fájdalomtól akkor rávette magát és könnyített kicsit rajtam. Ha valóban begyullad antibiotikumos kezelés is kellhet, nehogy tályog keletkezzen mert azt ki kell metszeni. Minél előbb lásson legalább a háziorvos
2021. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!