Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki úgy tapasztalta, hogy...

Aki úgy tapasztalta, hogy nincs elég teje szoptatni, mik voltak a jelei?

Figyelt kérdés
márc. 5. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után csak üvöltött a mellemen, bekapta szívta egy ideig, utána sírt, megint és megint. A nap 24 órájában ez ismétlődött. Folyamatosan fogyott, csak mavgatszurkot kakilt, egy 1-es pelenka nem telt meg pisivel egy egész nap alatt se, narancssárga kristályok voltak a pisijében.
márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Még az 1-es vagyok, fejéssel se jött tej, 40 perc alatt 2 mellből 3ml átlátszó folyadékot sikerült fejni.


Később jobb lett azért a helyzet, lassan beindult a tej, de én soha nem tapasztaltam olyat, hogy folyt volna a tej bármelyik mellemből, hogy feszülnének a melleim, a babám száján se látom soha, sokszor mérleggel se tudom kimutatni hogy evett egyáltalán. Csak onnan tudom hogy van még tejem, hogy heti 1x fejek hogy lássam hogy még van, illetve tápszerből nem eszik annyit amennyit egy csak tápszeres babának kellene.

márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az amit egyes írt. Sírt a mellem bekapta szívta és nem hallottam, hogy nyelne. Fejéssel sem jött semmi. Meg sosem volt tejcsepegés sem. Aztán a mérleg is kimutatta, mert elkezdett nagyon fogyni. Egyre kevesebb pisi lett és kaki egyáltalán nem volt. Elég ijesztő volt a végén. A gyerekorvos tápszert írt fel és azóta tápszeres.

Nekem késöbb se jött fejéssel se. Kipróbáltuk, mert tanacsadónál is voltam.

márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak ordított a gyerek, 1 óra szoptatás után is

Fejni is csak pár milit tudtam mikor próbáltam

márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan sírt a kicsi, éhes volt. A súlyos is csökkent. És nem tudtam fejni sem, nagyon minimális jött csak.
márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is,mint az egyesnél. Annyi,hogy ő korábban jött emiatt amíg bent voltunk egy hétig mérni kellett a súlya miatt,hogy mennyiket eszik. Vizelete kb semmi se volt és csak 0 grammokat evett,üvöltött a mellemen,szívta és üvöltött. Még az 5. nap is 0 volt,fejni is jártam,egy hét után jött kb 1-2 ml átlátszó valami. Tejbelövellés se volt,se feszülés,semmi,sajnos. Itatópohárból a tápszer után békésen aludt.
márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ahogy az egyesnél, plusz állandóan nyűgös volt és sírt a kislányom. Ha kapott pótlást (mellen, szondán), azonnal megnyugodott. Annyi a különbség, hogy nálam végig ez ment, már tejbelövellés után is.

Egyébként itt valakire rácsatlakozva, én tapasztaltam sajnos tejcsorgást viszonylag gyakran és NAGYON ki is voltam borulva, hogy a semmiből csöpögni kezd a tejem egy-egy ingerre, pazaroljuk, pedig minden cseppel több lehetne a kislányomnak. Szerintem ez nem függ össze a mennyiséggel. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
1 es és a többi kommentelő, leírnátok hogy ekkor hány hetes volt a babátok, amikor " elapadt" a tejetek és tápszer kellett? Köszönöm.
márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, nem apadt el, hanem nehezen indult. 4 napos volt. Kb 2 hetes volt mire el tudtam azt érni (fejéssel, szondával) hogy legyen napi kb 200 ml tejem, kB 1 hónapos volt amikor feladtam a szaporítást, de ezt a keveset ami van kapja, most 3,5 hónapos boldog, nyugodt baba aki ügyesen szopizza a cicit és eszi a tápszert is mellé cumisüvegből.
márc. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8# Nekem a kezdetektől kevés volt úgy, hogy 2 hónapig nonszop szoptatás-fejés volt az életem. Akkortájt volt egy hónap kb. amikor eltudtuk hagyni a kiegészítést, majd megint jött egy növekedési ugrás és azt már nem tudtuk lekövetni. Megint pótolni kellett és akkor én már pár nap után nem is törtem magam azon, hogy működjön...

Amikor 7 hónapos lett, gyakorlatilag egyik napról a másikra leválasztotta magát a kislányom, ahogy másból is szerzett már ugye táplálékot és el is apadt a tejem.

márc. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!