Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szaporítsam meg a tejem?

Hogyan szaporítsam meg a tejem?

Figyelt kérdés

6 hetes a pici, 2 hete folyamatos stressz ér. A nagyobbik fiamnak egészségügyi problémái vannak sajnos. Ez nagyon megvisel. Mivel sokat voltunk úton mostanában, vizsgálatok miatt a kisbabának ha nem volt időm szoptatni tápszert adtam. Fejni max 30 ml tudtam, valahogy sose jött a tej, annyi meg ugye nem elég egy étkezésre ezért jött a tápszer. Így kiesett pár étkezés. Aztán megbetegedtem én is valami vírusos fertőzéssel, nem voltam képes enni mert kihánytam mindent ez ment 3 napig.

A kisbabának jobban tetszik a szopizás mint az üvegből evés. A cicit boldogan bekapja az üvegre meg fintorog.

Most itthon vagyok, nem kell orvoshoz járni, van időm szoptatni, de nem lakik jól, egy idő után elkezd kapálózni és nagyon nagyon mohón szívni aztán mintha semmi nem lenne benne sírni kezd.

Mit tegyek hogy ne apadjon el a tejem mert biztosan lecsökkent.

Úgy tudom hogy a tej 85%-a szoptatás közben termelődik, akkor miért éhes egész nap? Nem hinném hogy növekedési ugrása van, mert mikor szoptattam éreztem hogy áramlik a tej most már semmit nem érzek, csak annyit tudok hogy éhes a baba és nem elégszik meg. Délután, este szinte mindig cicin és nem elég neki.

Megmértem evés előtt és után is de a mérleg 1g-al sem mutatott többet fél óra szopizás után sem.

A cumizavart is kizárnám

A tej apadására stresz és betegség miattra gyanakszom.

Mikor fejek alig jön valami.


márc. 6. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Eddig mennyi tàpszert kapott naponta?

Ha igèny szerint szoptatod mostantól, akkor pàr nap alatt beàll a megfelelő szintre a tejtermelèsed

márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a fejéstől is szaporodott a tej, és azt tapasztaltam, hogy néhány nap alatt nő meg a termelt mennyiség. De már másnapra is szembetűnő volt, hogy egy nyűgösebb nap után, mikor egész nap komfortszopott a fiam, többet tudtam fejni másnap. Ettől még másnak lehet, hogy lassabban reagál a szervezete a plusz ingerre.


Nem írtad le, pontosan hogy hagytad el a tápszert, lehet, hogy célszerűbb lenne fokozatosan csökkenteni.


De ha a babád hajlandó rá (és te is), akkor nyugodtan lóghat a melleden egész nap, ide-oda váltogatva, tehát ha a ballal kezded, mondjuk 20 perc után a jobb, de újabb 20 perc után megint jöhet a bal, mikor úgy tűnik kifáradt megint váltasz stb. A tej sosem fogy ki teljesen de kifáradnak a tejmirigyek, egyre kisebbek és ritkábbak is a tejleadók.

márc. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívj szoptatási tanácsadót
márc. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként ha cumisüveget kap a baba, és úgy szívja mint a cicit, akkor fuldoklik. Ezért elkezdi úgy szívni, hogy a nyelvével elzárja az áramló folyadék útját. És ebből következik, hogy mikor mellre teszed, sír. Mert ugyanúgy akarja szívni, mint cumisüvegből, és mivel a nyelvével elzárja, nem jön. Én úgy olvastam, a kulcs a helyes mellretétel. Az lll.hu oldalán írnak róla.

Nekem még a kézzel fejés vált be. Nem kézi mellszívóval, hanem simán kézzel. Eleinte alig jön, de mikor beindul a tejleadó reflex, akkor nagyon jön. Csak meg kell tanulni a helyes technikát, vannak videók is amiben elmagyarázzák.

Én egy időben fel kellett hogy függesszem a szoptatást. Tápszert kapott, de az etetési időkben mindig lefejtem. Így ő sem maradt éhes. Addig váltott mellből szoptattam, és mivel mindkét mellből fejtem etetésenként mikor nem szoptathattam, mire újra szopizhatott a baba, rengeteg tejem lett.

márc. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizelete van elég?
márc. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!