Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt meddig nem...

Szoptatás alatt meddig nem fogyaszthatok tejterméket?

Figyelt kérdés

6hetes hasfájós babám van.

Szoptatás kezdete óta nem iszom kávét, és nem eszek tejterméket, de igy is hasfájós, sokmindent kipróbáltam már, nem tudni mitől lehet, állítólag 3honapos koráig bármit csinalhatok ilyen lesz, azt vettem észre, ha a gyógyszereket, amiket mondott a doki és védőnő adom neki, akkor nem tud kakilni magától és ugyanúgy faj a pocija, viszont most hogy megint nem adok neki semmilyen gyógyszert nehezen, de tud kakilni.

A kérdésem az lenne, hogy ihatok e pici tejeskávét édesítő tablettával? Kb.1dl tejet és egy kis kávét az íze miatt



márc. 19. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ne édesítőszert hanem cukrot tegyél bele. Az édesítőszerek nagyrésze átmegy az anyatejbe.
márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

De érzékenya tejre?

Mert ha nem az, akkor miért ne ennél tejterméket?!

Milyen gyógyszereket kellett adnod a babának???😮

márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy érzékeny e.

Biogaia , coli comfort, espumisan

Ezeket próbáltuk

márc. 19. 16:34
 4/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha a tejre érzékeny a babád, az több hét mire kiürül,és nem tudom hogy figyelsz e mindenre, mert kb a csokiktól kezdve felvágottak,húskészítmények, egy csomó minden tartalmazhat(és hihetetlen de tartalmaz is)tejet és tejszármazékot.
márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha orvos nem mondta pl. véres széklet muatt, hogy tejérzékeny és diétázz, akkor teljesen feleslegesen kerülöd a tejtermékeket.

A felsoroltak pedig nem gyógyszerek.

márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Miért ne ihatnál tejet? Ilyet se hallottam még.

Annó anyámnak nem volt teje, házi tehéntejen nőttem fel.

márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Mindent lehet enni szoptatás alatt.Csak igazolt intolerancia esetén kell megvonnod magadtól bizonyos dolgokat,azt pedig az orvos fogja elmondani.
márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos am, hogy a tej a gond. A nagyon budos, nyalkas es/vagy veres szeklet jelzi altalaban az allergiat. De nyilvan errol orvost kerdezz es ha valoban tejmentesen kell etkezned, akkor nem ihatsz egy kis tejet se es mindent nagyon alaposan at kell nezni, mert tejfeherjet tartalmazo eteleket se ehetsz akkor, kicsit se.


Az espumizant amugy en kapasbol elhagynam, probald ki, hogy nelkule milyen. Arra sok baba erzekenyen reagal es tobb kart csinal, mint hasznot.

márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tesóméknál csak hasfájás jelezte a tejallergiát, vagy nem tudom mit, de ha a tesóm tejeset evett, este nagyon sírt a szoptatott kislánya.


Az én fiam egyértelműen allergiás volt, a kakija extra büdös volt és ekcémás lett másnapra a legkisebb diétahibától, meg eleinte refluxos tünetei is voltak (csak ha tényleg sok tejet ittam). Viszont nála ez kellemetlenséget nem okozott, nem sírt, nem vakarózott.

márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbálom kideríteni mitől fájhat a kis pocakja, tényleg odafigyelek mindenre, viszont ezt nem gondoltam, hogy a felvágottaktól is fájhat neki, már tényleg nem sok minden van, amit eszek.

Az a fura, hogy az én hasam is szokott fájni esténként és olyankor azt érzem, hogy folyton pukiznom kell, mintha szeleset ettem volna.

Amióta hazajöttünk a kórházból szinte mindennapos.

Egyébként a tojással mi a helyzet?

Tudom, hogy szeles, ha például főtt tojásként vagy rántottaként eszem, de ha például rántott husit, ha panirozok vagy bundás kenyér?

márc. 19. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!