Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem fogyaszthatok tejtermék...

Ha nem fogyaszthatok tejterméket intolerancia miatt, attól még néha mértékkel egy kis parmezán vagy egyéb keménysajt belefér?

Figyelt kérdés

Nem laktózérzékenység, semmilyen tejterméket nem fogyaszthatok.

A kérdés azért merült fel, mert a paleo étrend ritkán, mértékkel ezeket engedi, pedig alapvetően itt is tilos a tejtermék. Ezért gondoltam, hogy hátha ezektől akkor nekem se lenne semmi bajom.

Esetleg tud erről valaki valamit? Én csak arról találtam infót, hogy laktózérzékenyeknek így szabad.

Feltételezem amúgy, hogy a válasz nemleges, de azért gondoltam megkérdezem, hátha valaki többet tud erről.


2021. aug. 26. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ha ránézett az ebéd a tejre azt megmondom. Van akinek nem ilyem durva, de szerintem neki sem egészséges, ha eszik.


Van a violife-nak parmezános kókuszsajtja és feta is.

2021. aug. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Allergiád van vagy csak fosol egyet tőle?

Allergiánál még nyomokban sem ehetsz tejet, az utóbbinál nem lesz semmi ha kipróbálod, max egy rossz délutánod.

2021. aug. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tejcukor, akkor tejfehérjére van intoleranciád? Gondolom, mert más nem nagyon van... jó lenne, ha tudnád, hogy mi pontosan a probléma, és aszerint már tudnál.keresni.googleben te is.
2021. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg tejfehérjére vagyok érzékeny. Papírom még nincs róla, de a laktózmentestől is ugyanúgy fáj a hasam, szóval feltételezem, hogy ez az oka. Az biztos, hogy nem allergia, annyira nem durva, csak hasfájást és hasmenést okoz.

Vegán sajtból már próbáltam egyet, de az nem csak nagyon drága, de borzalmas is volt. Az eléggé elvette a kedvemet a próbálkozástól, innen is ez a kérdés.

Köszi mindenkinek az eddigi segítséget :)

2021. aug. 27. 12:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!