Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tapad mellre a babàm, mit...

Nem tapad mellre a babàm, mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 napos még csak, bőven van lefejt tejem, azt fecskendőbe kapja. Próbáltuk bimbóvédővel, de nem tudja eléggé szívni. Anélkül sír, eltolja magát, ha be is kapja a cicit, nem kezd el szívni. 1-2x sikerült már, de az esetek 98%-ban nem. Laktációs tanácsadó sem tudott ennél többet segíteni. Mit gondoltok, mit tudnék még csinálni?? Fejni otthon nem lesz kapacitásom a másfélévesem mellett. :(

#szoptatás #Mellretapadás
márc. 29. 20:51
 1/5 Thunderfairy ***** válasza:
25%
Pedig az unokahugom is lefeji magának is úgy adja a babának cumisűvegből. Időnként tápszert is add neki. Tehát lefejed, bele a cumisűvegbe és abból megisza.
márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha szeretnél szoptatni mindenképp keress fel egy szoptatási tanácsadót. Ő a babát is megvizsgálja, hogy miért nem tud rendesen szívni. Lehet hogy gyengék az arcizmai vagy nem jól kapja be. Ő fog tudni segíteni.
márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt, hogy ha be is kapta, nem kezdett el szívni. Utánaolvastam, és azt írták, hogy onnan tudja a baba hogy szívni kell, hogy a bimbó a lágyszájpadhoz dörzsölődik. Nekem nagyon kicsi a mellbimbóm (két év szoptatás után mint egy cseresznyemag, de kezdetben még kisebb volt), plusz nagyon sok tejem volt, így a kemény mellem nem tudta elég jól bekapni a kicsi, hogy elérjen a bimbó a megfelelő helyre. De nálunk a bimbóvédő megoldotta. Igaz, azon nagyon nem kellett szívnia, hiszen magától ömlött a tej a szájába.
márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Esetleg itt olvasgass, ha tudsz, ez a legjobb szoptatási infós honlap amit ismerek:


[link]


(Fogalmam sincs, mennyi időd van, mindenkinek más.) Remélem, sikerrel jártok.

márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 és #4 vagyok. Esetleg az itt írtat megpróbálhatod:


[link]


A lényeg, hogy mikor fel van tapadva a kicsi, a fejéshez hasonló mozdulatokkal segítesz neki. Én ezt ösztönösen csináltam (bimbóvédővel együtt), aluszékony koraszülött a fiam (valószínűleg ez okozta a szoptatási nehézséget), és folyton belealudt, amiatt. Utána olvastam a cikket. Azon izgultam közben, hogy így nem edződik meg eléggé mert nem magától szív. Hülyeség volt. Menjen bele a gyerekbe a tej, lehetőség szerint közben legyen a melleden, akkor megerősödik ígyis-úgyis, nem érdekes hogy nem teljesen ő szívja ki.

márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!