Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit egyek szoptatás alatt,ami...

Mit egyek szoptatás alatt,ami nem nagyon hízlaló?

Figyelt kérdés

Sajnos hasfájós a 2 hónapos kislányom, nem tudni hogy mi az oka, de én nagyon sok mindent megvontam magamtól és foggalmam sincs mit egyek, ami nem hizlal és a hasa sem fáj tőle.

Szeretnék fogyni, mert nagyon sok felesleget felszedtem a terhesség alatt.(majdnem 30kg..) a terhesség előtt ugyanennyi fogytam, sokaig tartottam is a súlyomat kalória számolással,de első terhességem volt és nem tudtam mennyit egyek ahhoz, hogy jól fejlődjön a magzat, így többet ettem. :(

Terhesség előtt nagyon szerettem tornázni, de most valahogy nehéz elkezdenem, meg nem igazán tudom a picitől csinálni, ha éppen elalszik napközben akkor gyorsan takaritok vagy főzök valamit, mindig van mit csinálni, nem tudom hova beiktatni a mozgást, meg fájnak a térdeim és a derekam is.



ápr. 9. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Én is így voltam, kalóriaszámolással tudtam fogyni, illetve a baba hasfájóssága miatt a tejtermékeket megvontam magamtól az első 4 hónapban. Azt mondják, hogy a szoptatás alatt+ 3-400 kalóriát rá lehet számolni. Nálam ez nem jött be, én úgy számolom, mintha nem szoptatnék. A tornát naponta 15 perccel kezdtem, annyi időt mindig tudtam szánni magamra, akár este 10kor is. Szülés után fél évvel már 8 kilóval kevesebb voltam, mint terhesség előtt.
ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A kisbabák hasfájása életkori sajátosság, ha hasfájós, akkor bármit eszel, fajni fog neki. (Ok, tejérzékeny lehet, de annak más tünete is párosulna a fájdalomhoz).

És az terhesség alatt amúgy nem jutott eszedba, hogy utánaolvass a helyes táplálkozásnak. Ok, értem, hogy kell valami kifogás, de ez a "

nem tudtam mennyit egyek ahhoz, hogy jól fejlődjön a magzat"

halálgyenge.

ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem az étel hízlal, hanem a kalóriatöbblet. Ha szarul eszel, nem segít semmi.
ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
ápr. 9. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az első terhességemből tanulva(+25kiló) átolvastam mindent. Ott nagyon elengedtem magam, bemagyarázva, hogy kell a gyereknek stb. Mint ahogy a 2-es írja mindenre volt kifogásom. Most a másodiknál 30 hetesen +7 kiló van rajtam. Vannak napok amikor most is elengedem magamat, de alapjáraton odafigyelek az étkezésre. Lehet kifogásokat keresni csak tök felesleges. Akarni kell a nem hízást. Naponta fél órát eliptikusozok minimum(orvosi engedi).

Figyelj oda az étkezésedre és kezd el tornázni.

ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hasfájás mellé társul neki más tünet is? - ami a székleten meglátszik, vagy hogy sokat sír és szinte semmit nem alszik éjjel?

Nálunk tejfehérje érzékeny volt a kisfiam, dokink mondta, hogy sajnos tejszármazék olyan dolgokban is van, amiről nem is gondolnánk (élelmiszeripari szállítás pl. ugyanabba a tartályos kocsiba viszik a tejet, mint a gyümölcslevet és nem tudják tökéletesen 100% kimosni). Mi tejfehérje érzékeny tápszerre váltottunk, csak az oldotta meg a problémát semmi más.

ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!