Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatást vagy a tápszerezé...

A szoptatást vagy a tápszerezést preferáljátok jobban? Ti melyik módszerrel etettétek a kisbabátokat?

Figyelt kérdés
A múltkor olvastam az interneten, hogy a szoptatás csak egy szívás, mert tönkreteszi a melleket, begyulladnak, kisebesedik a bimbó, majd amikor abbahagyja az anyuka, megereszkednek a mellei, és olyanok lesznek, mint a tehén tőgyei, és sokan ezért választják a tápszerezést.
ápr. 2. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
94%

Mindkettot. En nappal szoptatok a mai napig (1 eves), ejszakara pedig tapszert kap, mert igy alszik. Amig szoptattam ejszaka,30 percenkent kelt, na ez az, amit en nem tudtam elviselni.


A mellem allapota nem nagyon izgat oszinten szolva, mar terhesseg elott is csunya volt a 75/E kosarral, most persze rosszabb. De meg fogom csinaltatni majd a masodik gyerek utan, ugyhogy szarok ra. :D

ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
93%

Szoptatást. Most már hogy dolgozok azon hogy elfogadó legyek, már azt is meg-megértem ha valaki tápszerezik.

De én alapvetően is inkább a természetességet szeretem majdnem minden téren, így magától adódik hogy a szoptatást preferálom.

A mellem szülés, szoptatás előtt is gatya volt, azt hittem nem lesz rosszabb. Hát szépen pofára estem.

Előtte is lógott , lefelé állt a bimbó, megereszkedett volt, hát most is csak picit jobban. Ez jelenleg még feldolgozás alatt áll.:')

Viszont ha valaki emiatt nem szoptat ott ha tetszik ha nem az ego áll, előbbre helyezi saját magát mint a gyereket. És ezt nem kritizálás keppen írom, csak ha így van akkor kár mindenféle kifogást kitalálni. Emberek vagyunk, van hogy hibázunk.

ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
100%
1, én is a megcsináltatást fontolgatom majd a távoli jövőben, de kicsit tartok tőle, kérdéses:D
ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
100%
Szoptattam két gyereket, de semmi olyan problémám nem lett, mint amit leírtál.
ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
100%
szoptatni szerettem volna (olcsó, kéznél van és nem kell melegíteni :D ), de sajnos daganatos betegként szültem, kemo miatt nem szoptathattam. Ez van, felnőtt, egészséges.
ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, en mar terhesseg elott konzultatam egy sebesszel. Mivel nekem van eleg allomanyom, ezert csak kisebbites es felvarras lesz, implant nem. Nyilvan nem lesz tokeletes impalnt nelkul,de ahhoz kepest ami volt es van, gyonyoru lesz es nekem ez mar eleg. Implantot nem szeretnek tobb okbol se, de nyilvan nem mindenkinek lehet megoldani nelkule, nekem szerencsere igen.
ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
88%

6,

Ha szabad megkérdeznem, ennek a beavatkozásnak mennyi az ára?

(Bocsi kérdező, utolsó kérdés.)

ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás,de mert volt tejem. Amúgy szoptatás nélkül is megereszkedik a mell mert elengednek a szövetek terhesség alatt. Ha valakinek nincs teje vagy van,de kevés és az is nehezen akkor persze tápszer kell.
ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
53%
Én a tápszerezést választottam, de NEM az általad leírt dolog miatt. Őszintén leírom, de nekem a szoptatás undorító. Ahogy a gyereknek a szájába teszik (tömik), ahogy cuppog rajta, ahogyan beszélnek róla (cicizés, cicista, legjobb csodaszer, anyámkínja), ahogyan nyilvánosan csinálják, meg a tudat, hogy abból eszik, meg "komfortszopizik" meg minden más. Sajnálom, de nekem gusztustalan. Nem fokozom, már kaptam érte a fejemre rendesen, van 2 szuperegészséges (a kicsi pl szeptember óta bölcsis, egyszer sem hiányzott betegség miatt), jól fejlődő, okos, egészségesen kötődő gyerekem, akik az elejétől fogva tápszert kaptak.
ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira érdekelt a téma terhesen. Annyi rosszat olvastam a szoptatásról, hogy gondoltam megpróbálom, de nem megyek semmi tanfolyamra meg tanácsadásra ha nem megy, úgyhogy nagy reményeket nem fűztem azért a dologhoz. Aztán megszületett a baba, rám rakták, ő meg azonnal megtalálta a mellbimbómat, rögtön ráindult úgy az első 5 percben születése után. És lett tejem, és nem gyulladt be a mellem, és nem sebesedett ki a mellbimbóm. Úgyhogy nálam nagyon simán ment a szoptatás, van ám ilyen is, nem csak a sok horror sztori amiket a neten olvasni a begyulladt-sebes mellekről.

A mellem talán egy minimálisan ereszkedett meg, de még most is szép, feszes. Előtte nekem kb olyan volt mintha szilikon lenne. Úgyhogy olyan szoptatás nélkül sem maradt volna örökre, ahogy öregszik az ember amúgy is ereszkednek meg a dolgok is rajta, nem kell ahhoz szoptatni.

ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!