Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ellenérzések a szoptatással...

Ellenérzések a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nehéz megfogalmazni mit is érzek. Talán az undorhoz tudnám hasonlítani ezt az érzést. Fogalmam sincs, hogy miért alakult ki nálam, tudom hogy ez nem normális. Talán ez is érdekelne hogy aki hasonlóan érez ő tudja, hogy miért? Valami oka biztosan van.

Pár embernek beszéltem erről, ők azt mondták na majd ha lesz gyerekem másképp fogok érezni meglátom hogy milyen szép dolog is ez. Nem így lett. Megprobáltam, pár hétig csináltam de egy idegbeteg roncs voltam mert úgy éreztem magamra erőltetek valamit a babám miatt (mivel neki ez a legjobb) de legszívesebben kiszállnék a testemből. Anyatej szagától konkrétan hányingerem van, alig ettem azokon a heteken.

Másokat egyébként nem akarok lebeszélni a szoptatásról. Bár az nekem furcsa mikor egy gyereknek már tele a szája foggal, szalad, és meg mindig az anyja mellét szopja.


Nem tudom miért írtam ezt most le, jól esett kiírni magamból. A lelkem mélyén piszkál a dolog hogy ha ez egy természetes dolog, akkor nekem miért nem az.



ápr. 21. 18:53
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
40# Hidd el nagyon sok szoptatós nő sem tudja elképzelni, hogy csak cicin mindent. Összebújnak máshogy, megnyugtatja máshogy, ha nem éhes éppen, stb. Nem minden nő ilyen, amit leírsz, nagyon sokan nem. Sokaknál evésre használja a gyerek a mellét csak. Nálunk a lányom komfortszopizni se akart soha, evett majd elengedte, üvöltött ha próbáltam volna visszaadni, ha má nem volt éhes és jött a tej, üvöltött. Én örültem picit, hogy ő ez a típusú, sokkal könnyebb napjaink voltak így végig.
ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

#40-es köszi a válaszod

Szurkolók azért hogy ha megszületik a baba ne érezz így! Könnyebb lehet azért ha az ember nem utálja stb.

Én is fél évet tűztem ki, de végül 2 hónapig bírtam.

#41-es köszi neked is a választ

ápr. 22. 13:44
 43/46 anonim ***** válasza:
23%
Imádom ezt a kategóriát, ahol felnőtt nők, anyák esnek egymásnak, semmi témákon. Titeket cirkuszban kéne mutogatni. :D
ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki önjelölt pszichológus.... (én egyébként szorongás miatt járok terápiára és bonyolultabb a pszichológia annál, minthogy minden gyerekkori rossz tapasztalat)

Amúgy számomra is undorító a szoptatás. Nem molesztáltak gyerekként (apám szerintem kerékbe törte volna az, aki akár csak célozgatott volna), anyukám meg szoptatott engem és szeretett szoptatni.

Az ellenállásom szerintem inkább a mai társadalmi elvárásoktól van, hogy a csapból is az folyik, hogy legyél anyaként fejőstehén, más funkciód ne is legyen, mert ekkor vagy jó anya. Tedd mellre 5 percenként a babát, ha nyikkan, szoptass legalább 5 éves korig, mert igazából ez "teljesen normális" és ha te akarod leválasztani a gyereket, akkor örökre traumatizálod a gyereked. Na, hát nem...

Ha a szoptatás a helyén lenne kezelve, akkor talán nem lenne ennyi ellenérzésem ezzel kapcsolatban.

Kérdező, ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod. Igazából az ég világon senkinek semmi köze nincs ahhoz, hogy szoptatsz-e vagy sem. A mai korban abnormális, hogy egy ilyen intim dolog ki kirakatba kerül. Ha nem szeretnél, akkor ott van a tápszer.

ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelt ki mit mond,de tettem egy próbát a szoptatás felé és nem az elvárások miatt,hanem mert úgy éreztem a természet így találta,egy próbát megér. Persze ha nem lett volna tejem vagy nem tudtam volna elviselni a szoptatást akkor tápszert kapott volna,de ugye a puding próbája az evés. Ha rossz érzés neked vagy nem megy akkor persze kár erőltetni a szoptatást.
ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatási averzió?

Létező fogalom, érdemes utánaolvasni, van akinél tud olyan durva lenni hogy emiatt nem is szoptat, simán érezhet undort, elutasítást tőle.

Nem vagy rosszabb anya annál, aki szoptat, a szoptatás jó eszköz a kötődés kialakításához, de nem az egyetlen.

máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!