Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha kevés a tejem,...

Mit tegyek, ha kevés a tejem, ami még csak előtej, és a babának nincs türelme szopizni? Lehet kiegészíteni tápszerrel, és ha igen, milyennel?

Figyelt kérdés
Ébredés után annyira ideges, és sír, hogy képtelen vagyok megszoptatni. A lefejt tejet adom neki cumisüvegből. De nagyon kevés még a tejem, ami ráadásul előtej csak. 5 napos a babám.
2009. jan. 5. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia az már nem előtej, ha kevés, akkor is sokat szoptass, és csak a szopi után add neki a cumisüveget. Így 1-2 hónap alatt teljesen elapad a tejed, és onnan már nincs visszaút.

Szopi, utána c.üveg.

Nem baj az, ha egy kicsit megszenved a tejért, minéll többet van mellen, annál jobban termelődik majd.



2 gyerekes

2009. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Tedd cicire nagyon gyakran, próbálj fejni minél többet, hogy sok tejed legyen. Még egy kis türelem és beindul a tejed.5 napos babának még nem olyan sok kell. Igyál legalább 3 liter folyadékot, valamilyen tejserkentő teát. De ha most elkezded tápszerezni, akkor még annyi tejed se lesz.

Üdv, 5,5 csak anyatejes kislány anyukája

2009. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igyvan a a cicitol meg kellene neki indulnia de ha nagyon keves a tejed persze potolni kell tapszerrel mert ehen nem lehet a gyerek!
2009. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden alkalommal azzal indítok, hogy cicire teszem, de mivel nehezen jön, a picur ideges lesz, és csak sír, ahelyett, hogy szopizna. Utána cumisüveghez kell folyamodnom. Iszom, amennyit csak tudok. Köszönöm a válaszokat. Nem szeretném a tápszerezést elkezdeni, csak kétségbe vagyok esve. Egyébként, ahoz képest, hogy csak 5 napos, 50ml-eket iszik meg a lefejt tejemből, plusz amit rászopizik. Az utolsó válaszolótól kérdezem, hogy mennyit kell ennie a babódnak? Vagy az enyém eszik sokat?
2009. jan. 5. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mintha csak a saját történetemet olvasnám :)

Úgyanígy 5 naposan, ugyanezzel a dilemmával! Az én babámnál rájöttem, hogy azért nem tud szopizni, mert annyira éhes és mohó, hogy valahogy nincs türelme hozzá. Az volt a megoldás, hogy kb 5-8 ml tejet adtam neki egy kis pálinkáspohárból szopi elött és az elég volt neki ahhoz, hogy nyugodtan kezdjen el szopizni! Pár nap után - amikor már jobban ment neki a szopi - elhagytuk a kupicázást. Most 6 hós és szopizik még ezerrel.

Én is pótolni akartam, mert kétségbeestem, de most már tudom, hogy nem kell, előbb meg kell próbálni minden mást!

2009. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ez a szopi előtti cumisüvegezés egyenes út a tejelapadáshoz! Próbáld meg azt amit én írtam!
2009. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azér t sír mert túl sok jönn egyszerre. Az én babám azért sírt. Tedd sokat cicire, ne csak mikor éhes, és akkor nyugodtan is tud szopizni. És igyál kecskerágófű teát. 3 és fél hónapos a kisbabám ,nekünk bevált. Bízz magadban és a kicsibe. Nekem ez adott erőt.Nem gondoltam másra, csak arra, hogy neki ez elég, énekeltem neki, és próbáltam elhesegetni hogy nincs elég tejem. én is mindig stresszeltem, odáig jutottam, hogy volt mikor "üres" volt a cici. Akkor azt mondtam, ennek nincs értelme, a baba tudja mennyit akar enni, és két etetés között, kicsit "cicizett", kicsit evett, és ez beindította. Mindjárt megduplázta a súlyát.

Sok sikert, csak ügyesen.

2009. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Eleinte ugyanez volt a problémám, és nekem is az vált be amit már írtak, hogy szopi előtt adtam neki pohárból egy kis lefejt tejet, attól megnyugodott, és utána már sikerült szopizni. Kis türelmetlenek. Próbáld ki mielőtt tápszert adnál neki. Aztán szépen megtanul szopizni. Nekem is meg kell szenvednem, hogy legyen tejem, és néha küszködünk, de megéri. Nekem sem állt be rögtön szülés után sajnos, de ha Te ennyit le tudsz fejni, amennyit írtál, akkor egyáltalán nem kevés a tejed, nekem egy hetesen is még csak negyveneket evett a picur.
2009. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. :) Hogyan itassam pohárból? Szerintetek, amit nem eszik meg a bébike, azt fejjem ki nyugodtan továbbra is, vagy hagyjam, hogy ő szopizza ki. És mennyi ideig kell egy cicin lennie? Honnan tudom, hogy elég volt neki a tej?
2009. jan. 6. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem megy pohárból, adhatod kiskanállal (mi is így teszünk), vagy fecskendőből is. Ha üvegből eteted, még idegesebb lesz a cicidtől, hiszen abból nem csöpög, meg kell dolgozni érte. Adj pár kanál tejet, utána tedd mellre. Büfizesd többször szopi közben, így nem feszíti a levegő a kis gymorát, és nyugodtabb marad. Ha jóllakott, általában elengedi a cicit. Az enyém is így csinál, aztán visszaszívja, de ki-be löködi, és már látszik rajta, hogy csak úgy cumizgatna. Ha nem elég neki egy ciciből, tedd rá a másikra. A vizesebb, szomjoltó tej (amit a mell tárol) hamar kiürül, olyan 40-60 ml körül van (nálad természetesen még nem ennyi), a zsírosabb, tápláló tej (amit szoptatás közben termel a mell) ezután jön. Babája válogatja, mennyi idő alatt tudja kiszívni. Van, aki öt perc alatt végez, másnak fél óra kell. Nálam általában 5-8 perc után kezd jönni a zsíros tej (teli mell fejésekor figyeltem meg), de azt mondják, jó, ha tíz percet van rajta az egyik mellen a baba, mielőtt átrakod a másikra. Ha marad tejed, fejd le, tedd a hűtőbe, jó lesz pótlásnak, ill. emiatt lesz még több tejed. Van, aki nem fej (pl. akiknek nagyon gyakran van mellen a babája), de én az első hat hétben minden etetés után fejtem, így lett is tartalékom, meg sok tejem is. Most 7 hetes a kicsim, és étvágyugrása van, így esténként kanalazunk a reggel lefejt tejjel. :) Ne aggódj, minden rendben lesz! :)
2009. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!