Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sír szopizás közben az...

Miért sír szopizás közben az egy hónapos babám?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek. Eddig semmi baj nem volt, nagyon szépen szopizott. Most bekapja a cicit, szopizik kicsit kiköpi sír, majd újra rábukik, újra kiköpi, és így megy végig. Próbálom közben böfiztetni, de akkor is sír, míg cicire nem teszem. Amúgy nagyon nyugis baba, máskor nem sír csak szopi alatt. Nem ízlik a tejem, vagy mi lehet a baj?
2009. jan. 6. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ez így. Nekem hirtelen túl sok tejem indul meg szegénykém szájába és azért sír. Nekünk ez csak a szoptatás elején van.
2009. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nezted mar a szajat?lehet hogy szajpenesz,az enyem akkor sirt,nem tudott szopizni a fajdalomtol.
2009. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnéztem a száját, nincs szájpenésze. Azóta szopizott mégegyszer, és most nem kísérte ez a műsor. Arra gondoltam, hogy talán ettem valami olyant, amitől megváltozott a tej íze.
2009. jan. 6. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! Az én babámmal is ez a helyzet.Rákerestem az interneten és olvastam könyvben is hogy ez azért van mert a babák álltalában évés közben kakilnak.Nem szokott pukizni közben.Azért sír mert nehezen kakil,bántják a görcsök.Szopi közben ha tudod simizd a hasát,ovatossan mozgasd a lábait fel és le,ne hogy kibukja a tejcsit.remélem segítettem!

5hetes baba édesanyja!

2009. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon "habzsolháp", akkor sok levegőt nyel a tej helyett, ettől mérges, meg még a hasa is fáj!
2009. jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szió! Nekem kisfiam volt ilyen, és azért, mert nehezen jött a tejem. Gyakrabban szopiztasd, hogy ne legyen nagyon éhes, és akkor nem lesz olyan ideges, türelmetlen.
2009. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet, hogy a tejleadó reflexed nem indul be a szopizás elején és ezért türelmetlen a baba. A mellre helyezett meleg borogatás vagy meleg zuhany segíthet. Ha van mellszívód, akkor próbáld meg beindítani azzal a tejet, utána már nem lesz gond a szopival.
2009. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!